Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ САМООЦІНКИ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ З ДЕВІАНТНОЮ ТА ДЕЛІНКВЕНТНОЮ ПОВЕДІНКОЮ

ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ САМООЦІНКИ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ З ДЕВІАНТНОЮ ТА ДЕЛІНКВЕНТНОЮ ПОВЕДІНКОЮ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ САМООЦІНКИ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ З ДЕВІАНТНОЮ ТА ДЕЛІНКВЕНТНОЮ ПОВЕДІНКОЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,60 KB
Завантажень:
262
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Бараннік Валерій Анатолійович
УДК 159.923.2
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ САМООЦІНКИ
ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ З ДЕВІАНТНОЮ ТА ДЕЛІНКВЕНТНОЮ ПОВЕДІНКОЮ
19.00.01 - Загальна психологія, історія психології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
КИЇВ – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Військовому гуманітарному інституті Національної академії Оборони України, кафедра психології
Науковий керівник - док доктор психологічних наук, професор
Корольчук Микола Степанович
Військовий гуманітарний інститут Національної академії оборони України, професор кафедри психології
Офіційні опоненти - доктор психологічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України,
Татенко Віталій Олександрович
Інститут соціальної та політичної психології АПН України, провідний науковий співробітник
кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник
Чепа Любомир –Мирослав Андрійович
Інститут психології імені Г.С.Костюка АПН України, завідувач лабораторії загальної та етнічної психології
Провідна установа Одеський національний університет імені І.І.Мечникова, м. Одеса, кафедра загальної та соціальної психології
Захист відбудеться "12" лютого 2004р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д.26.001.26 в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, Київ, вул. Володимирська 60.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, Київ, вул. Володимирська 60.
Автореферат розісланий "12" січня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої ради
кандидат психологічних наук, доцент Кудріна Т.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Несприятливі соціально-психологічні та економічні чинники створюють передумови для виникнення почуття невпевненості, хиткості свого становища, нервово-психічної напруги, агресивності, які залежно від індивідуально-психологічних якостей людини, рівня сформованості та стійкості таких важливих особистісних утворень як самооцінка, рівень домагань і ціннісні орієнтації, можуть призвести до будь-яких негативних поведінкових проявів, у тому числі і до виникнення відхилень у поведінці.
Зміни, що відбуваються в соціально-економічній сфері суспільства, продукують зростання злочинності, наркоманії і алкоголізму, безробіття, особливо серед молоді призовного віку. До служби переважна більшість призовників регулярно вживали алкоголь, останніми роками також зріс відсоток призовників, котрі мали приводи в міліцію (В.О. Шамрай). Одягнувши військову форму, вони привносять асоціальні елементи власної поведінки у військовий колектив. І як наслідок збільшується кількість адміністративних порушень і навіть кримінальних злочинів.
Особистість з відхиленнями у поведінці вивчається через взаємодію зовнішніх і внутрішніх умов. До зовнішніх умов належать особливості соціальної ситуації розвитку, котрі при існуванні суттєвих негараздів призводять до соціальної дезадаптації (Б.Н. Алмазов, В.О. Татенко, Т.М. Титаренко, Г.К. Середа, В.М. Оржеховська, Н.Ю. Максимова). До внутрішніх умов належать індивідуально-психологічні особливості (В.Т. Кондрашенко, М.Є. Бурно, Є.В. Заїка, Н.П. Крейдун, А.С. Ягіна, А.Є. Лічко, В.С. Бітенський; і ін.). Одним з важливих внутрішніх утворень виступає самооцінка, яка відіграє важливу роль в регуляції поведінки і діяльності (Л.І. Божович, М.Й. Боришевський, А.І. Ліпкіна, Л.Ф. Бурлачук, С.Д. Максименко та ін.).
В вітчизняній психології досліджувались в основному окремо взяті самооціночні аспекти осіб з відхиленнями у поведінці без врахування впливу вікових та індивідуально-психологічних особливостей на її становлення. Серед самооціночних характеристик визначались її рівень та адекватність (В.І. Батов, А.Р. Ратінов, Н.Я. Константинов, В.В. Волков, А.І. Мокрецов, Г.К. Валіцкас і ін.).
Проблемі відхилень у поведінці військовослужбовців строкової служби у вітчизняній психології не приділялось достатньої уваги, а окремі спроби пояснити її сутність або стримувались чинними ”нормами”, або мали фрагментарний, описовий характер і не спирались на концептуально теоретичні розробки, грунтовні експериментальні дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ САМООЦІНКИ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ З ДЕВІАНТНОЮ ТА ДЕЛІНКВЕНТНОЮ ПОВЕДІНКОЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок