Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Параметри внутрішнього лексикону дитини шкільного віку

Параметри внутрішнього лексикону дитини шкільного віку

Назва:
Параметри внутрішнього лексикону дитини шкільного віку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,33 KB
Завантажень:
267
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Інститут філології
АКУЛЕНКО Аліна Анатоліївна
УДК 811.161.2:81'373-057.874
Параметри внутрішнього лексикону
дитини шкільного віку
Спеціальність 10.02.01 – українська мова
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі сучасної української мови Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник:
кандидат філологічних наук, професор
ЧУМАК Володимир Васильович,
Інститут філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри сучасної української мови.
Офіційні опоненти:
доктор філологічних наук, професор
ШУМАРОВА Наталія Петрівна,
завідувач кафедри мови та стилістики
Інституту журналістики
Київського національного університету імені Тараса Шевченка;
кандидат філологічних наук
ФЕДОРЧУК Тетяна Михайлівна,
Університет економіки та права „КРОК”,
доцент кафедри мовних дисциплін.
Провідна установа:
Одеський національний університет імені І.І. Мечникова МОН України, кафедра української мови, м. Одеса.
Захист відбудеться “27” квітня 2007 року о _____ годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.19 в Інституті філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 14, к.63.
Із дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці імені М.О. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01601, м. Київ, вул. Володимирська, , к. .
Автореферат розіслано “21” березня 2007 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.001.19
кандидат філологічних наук, доцент
Л.П. Гнатюк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Дані про специфіку засвоєння дітьми значень слів та упорядкування вербальних одиниць у свідомості маленьких мовців уперше фіксуються у працях науковців кінця ХІХ – початку ХХ століття (спостереження В.Іва, Б. Кітермана, І. Сікорського). Тогочасні дослідники активно використовували описовий метод вивчення дитячого мовлення, що дозволяло накопичувати багатий мовний матеріал, проте не давало підстав робити переконливі узагальнення про те, як саме відбувається процес засвоєння дитиною мови, у чому полягають закономірності та індивідуальні особливості формування лексикону мовця, які фактори детермінують необхідний мінімум вербальних одиниць, що задовольняє потреби комунікації індивіда у певному віці.
Опис дитячого словотвору І.Я. Франком, досвід О.М. Гвоздьова, який одним із перших у східнослов’янській лінгвістиці окреслив шляхи формування лексичного та граматичного компонентів мовної компетенції дитини, вчення Л.С. Виготського про системний і смисловий розвиток слова, дослідження О.Р. Лурія впливу соціальних факторів на мову дитини – усе це сформувало підґрунтя наукового вивчення внутрішніх механізмів дитячого мовлення не лише лінгвістами, але й психологами, психолінгвістами, педагогами, дефектологами. Сьогодні дитяче мовлення як надзвичайно складне мовне та психічне явище, що потребує різноаспектного вивчення, є цариною зацікавлень представників багатьох гуманітарних дисциплін, зокрема теорії і методики навчання української мови (Н.Д. Бабич, А.М. Богуш, К.Л. Бурда, С.Я. Єрмоленко, Ю.ІКисленко, К.Л. Крутій, Л.І. Мацько, В.Я. Мельничайко, І.А. Нагрибельна, М.І. Пентилюк, М.Я. Плющ та ін.) та власне мовознавчої науки, представленої працями як зарубіжних (Н.І. Берсенєва, Л.О. Дубравська, Т.В. Кузьміна, Н.І. Лепська, І.Г. Овчиннникова, В.К. Марченко, С.Н. Цейтлін), так і українських (Т.М. Бурда, Н.Я. Дзюбишина-Мельник, Т.Г. Линник, О.О. Рульова та ін) лінгвістів.
У сучасних мовознавчих студіях онтолінгвістична проблематика досліджується в тісному зв’язку з питаннями загальної лінгвістики та психолінгвістики, зокрема, взаємозв’язки людини і мови подано у працях Н.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: Параметри внутрішнього лексикону дитини шкільного віку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок