Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТИПОЛОГІЗАЦІЯ І ПОРІВНЯННЯ ЕКОНОМІЧНИХ СИСТЕМ СУСПІЛЬСТВА (проблеми теорії і методології)

ТИПОЛОГІЗАЦІЯ І ПОРІВНЯННЯ ЕКОНОМІЧНИХ СИСТЕМ СУСПІЛЬСТВА (проблеми теорії і методології)

Назва:
ТИПОЛОГІЗАЦІЯ І ПОРІВНЯННЯ ЕКОНОМІЧНИХ СИСТЕМ СУСПІЛЬСТВА (проблеми теорії і методології)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
38,78 KB
Завантажень:
177
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 
Львівський національний університет імені Івана Франка
Кульчицький
Богдан Володимирович
УДК 330.342: 303.725.2
ТИПОЛОГІЗАЦІЯ І ПОРІВНЯННЯ
ЕКОНОМІЧНИХ СИСТЕМ СУСПІЛЬСТВА
(проблеми теорії і методології)
Спеціальність 08.01.01 – економічна теорія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Львів - 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної теорії Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор, академік НАН України
Чухно Анатолій Андрійович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, професор кафедри економічної теорії;
доктор економічних наук, професор
Башнянин Григорій Іванович,
Львівська комерційна академія, завідувач кафедри економічної теорії;
доктор економічних наук, професор
Тивончук Іван Опанасович,
Національний університет „Львівська
політехніка”, професор кафедри теоретичної та прикладної економіки.
Провідна установа: Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна
Міністерства освіти і науки України, кафедра економічної
теорії та економічних методів управління, м.Харків.
Захист відбудеться 28 вересня 2004 р. о 13.30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.01 у Львівському національному
університеті імені Івана Франка за адресою: 79008, м.Львів,
просп. Свободи, 18, ауд.115.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005,
м.Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий 23 серпня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради проф. Панчишин С.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема економічних систем суспільства, їх генезису, чинників та логіки становлення і розгортання є однією з найбільш актуальних у сучасній економічній теорії. Це зумовлено багатьма причинами, серед яких насамперед виділяється необхідність розкриття і глибокого усвідомлення закономірностей еволюції економічних систем з метою конструювання відповідної економічної та соціальної політики, а також пошук різними країнами оптимальних соціально-економічних моделей їх стратегічної суспільної трансформації. Цивілізаційний вектор сучасних економічних систем зумовлює значні трансформаційні зміни у всіх складових архітектури суспільного ладу. Набуває нових вимірів демократична організація суспільства, з’являються нові ціннісні орієнтири і переосмислюються існуючі, а справді докорінні перетворення відбуваються у вирішальній сфері функціонування соціуму – економічній діяльності та економічній системі суспільства в цілому. Це особливо актуалізує проблему людини як головного чинника еволюції економічних систем. Сучасна економічна теорія істотно розширює предмет свого наукового аналізу, спостерігається її гуманізація та етизація. А, зокрема, теорія економічних систем як складова сучасної економічної теорії ставить проблеми людини, її економічної діяльності, системного аналізу суспільства у центр наукового дискурсу.
Необхідність комплексного дослідження вищевказаних проблем викликана потребами суспільної практики, а також є наслідком значного підвищення ролі етики відповідальності в умовах відкритого суспільства та „олюднення” економіки на порозі третього тисячоліття. Подібні процеси спостерігаємо і в економіці сучасної України, яка перебуває у стані ринкової трансформації. З концептуальної точки зору становлення національної економіки України зазнає істотних впливів з боку цивілізаційних чинників розвитку. Серед них насамперед варто виділити гуманістичний, соціалізаційний, інформаційно-комунікативний, екологічний та ін., які переводять розгортання економічної системи і в цілому гуманоонтогенезу у якісно нову площину.
Багатовекторність сучасних економічних систем суспільства, ускладнення практичних завдань їх стратегічної трансформації, утвердження нового рівня економічної свідомості та економічної культури зумовлюють необхідність адекватних змін у методології сучасної економічної теорії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 Реферат на тему: ТИПОЛОГІЗАЦІЯ І ПОРІВНЯННЯ ЕКОНОМІЧНИХ СИСТЕМ СУСПІЛЬСТВА (проблеми теорії і методології)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок