Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІКРОФЛОРА ЗАБРУДНЕНИХ ВАЖКИМИ МЕТАЛАМИ ГРУНТІВ, ЇХ ІНДИКАЦІЯ ТА ШЛЯХИ ОЗДОРОВЛЕННЯ

МІКРОФЛОРА ЗАБРУДНЕНИХ ВАЖКИМИ МЕТАЛАМИ ГРУНТІВ, ЇХ ІНДИКАЦІЯ ТА ШЛЯХИ ОЗДОРОВЛЕННЯ

Назва:
МІКРОФЛОРА ЗАБРУДНЕНИХ ВАЖКИМИ МЕТАЛАМИ ГРУНТІВ, ЇХ ІНДИКАЦІЯ ТА ШЛЯХИ ОЗДОРОВЛЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,51 KB
Завантажень:
116
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МІКРОБІОЛОГІЇ І ВІРУСОЛОГІЇ ім. Д.К.ЗАБОЛОТНОГО
Макарчук Зоя Василівна
УДК: 669.018.674+631.427.22
МІКРОФЛОРА ЗАБРУДНЕНИХ ВАЖКИМИ МЕТАЛАМИ ГРУНТІВ, ЇХ ІНДИКАЦІЯ ТА ШЛЯХИ ОЗДОРОВЛЕННЯ
03.00.07-мікробіологія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті мікробіології і вірусології
ім. Д.К.Заболотного НАН України.
Науковий керівник: доктор біологічних наук, ст.наук.співр. Іутинська Галина Олександрівна, Інститут мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного НАН України, завідувач відділу загальної та грунтової мікробіології.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор Жданова Неллі Миколаївна, Інститут мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного НАН України, завідувач відділу фізіології та систематики мікроміцетів;
доктор медичних наук, Глоба Леонід Іванович, Інститут колоїдної хімії та хімії води ім. А.В.Думанського НАН України, завідувач відділу мікробіології очищення води.
Провідна установа: Інститут сільськогосподарської мікробіології УААН, м.Чернігів.
Захист відбудеться “15” листопада 2000 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.233.01 Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного НАН України за адресою: м. Київ, 03143, вул. Заболотного, 154
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного НАН України за адресою: м. Київ, 03143, вул. Заболотного, 154
Автореферат розісланий “14” жовтня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук Пуріш Л.М.
Актуальність теми. Важкі метали є небезпечними забрудненнями довкілля. Потрапляючи в грунт з газопиловими викидами промислових підприємств, автотранспорту, з домішками добрив, пестицидів та ін., вони накопичуються в ньому до небезпечних концентрацій і негативно впливають на грунтову біоту, сільськогосподарські рослини, тварин. По трофічних ланцюжках важкі метали можуть потрапити до людини і становити загрозу її здоров’ю.
Проблема боротьби з забрудненням грунтів набула глобального характеру, актуальна вона і для України. За структурою земельного фонду 2/3 території нашої країни зайнято землями сільськогосподарського призначення, з яких більш як 4,5 млн га забруднені важкими металами і радіонуклідами (Земельні ресурси України,1998).
У зв’язку з цим постає необхідність організації і проведення грунтового моніторингу, тобто постійних спостережень, оцінки і прогнозування екологічного стану грунтів.
Відомо, що мікроорганізми чутливо реагують на зміни факторів навколишнього середовища, зокрема, в грунтах, забруднених важкими металами, пригнічується розвиток окремих груп мікроорганізмів, їх біохімічна активність, змінюється склад мікробних угруповань (Гузев В.С. с соавт., 1985).
Зважаючи на це багато дослідників відносять мікроорганізми до приоритетних об’єктів моніторингу наземних систем, в тому числі і грунту (Евдокимова Г.А. с соавт.,1984; Doelman P.at al., 1994).
Проте до нинішнього часу не існує загальновизнаної системи мікробіологічних показників для проблемно орієнтованого біологічного моніторингу грунтів, забруднених важкими металами. Одним з важливих і мало вивчених аспектів моніторингових досліджень є визначення мутагенного впливу забруднених грунтів на мікробні популяції. Значної уваги заслуговує вивчення механізмів формування резистентності мікробних угруповань до забруднень.
При розробці заходів реабілітації забруднених важкими металами грунтів не в повній мірі використовуються сучасні біотехнологічні підходи, зокрема застосування мікроорганізмів і їх метаболітів для створення меліорантів комбінованої дії.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана у відповідності з напрямком науково-дослідних робіт Інституту мікробіології і вірусології в межах бюджетної тематики відділу загальної і грунтової мікробіології № 2.28.9.9, а також проектів ДНТП 01.05 ”Охорона і відтворення земельних ресурсів України”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: МІКРОФЛОРА ЗАБРУДНЕНИХ ВАЖКИМИ МЕТАЛАМИ ГРУНТІВ, ЇХ ІНДИКАЦІЯ ТА ШЛЯХИ ОЗДОРОВЛЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок