Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> економіко-математичне моделювання задачі формування АСОРТИМЕНТУ СУПЕРМАРКЕТУ У РОЗРІЗІ ТОВАРНИХ ГРУП

економіко-математичне моделювання задачі формування АСОРТИМЕНТУ СУПЕРМАРКЕТУ У РОЗРІЗІ ТОВАРНИХ ГРУП

Назва:
економіко-математичне моделювання задачі формування АСОРТИМЕНТУ СУПЕРМАРКЕТУ У РОЗРІЗІ ТОВАРНИХ ГРУП
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,53 KB
Завантажень:
120
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національна Академія Наук України
Міністерство освіти і науки України
Міжнародний науково-навчальний центр
інформаційних технологій та систем
Луняков Олег Володимирович
УДК [658.71:339.372.5]:519.86
економіко-математичне моделювання
задачі формування АСОРТИМЕНТУ
СУПЕРМАРКЕТУ У РОЗРІЗІ ТОВАРНИХ ГРУП
08.03.02 – економіко-математичне моделювання
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Севастопольському національному технічному університеті.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Цуканов Олександр Вікторович
Севастопольський національний технічний університет, завідувач
кафедри менеджменту і економіко-математичних методів
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Кадієвський Володимир Андрійович
Державна академія статистики, обліку та аудиту Держкомстату України
кандидат економічних наук, старший науковий співробітник
Кочура Світлана Никифорівна
Міжнародний науково-навчальний центр інформаційних технологій та систем НАН України та Міністерства освіти і науки України
Провідна установа:
Таврійський національний університет ім. В.І. Вернадського МОН України, кафедра інформаційних систем в економіці
Захист відбудеться 27 квітня 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.171.01 у Міжнародному науково-навчальному центрі інформаційних технологій і систем НАН України та Міністерства освіти і науки України за адресою: 03680 МСП Київ 187, проспект академіка Глушкова, 40.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Кібернетичного центру НАН України, 03680 МСП Київ 187, проспект академіка Глушкова, 40.
Автореферат розісланий 21 березня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ревін В.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У процесі переходу до освоєння нових форм роботи підприємств роздрібної торгівлі, що орієнтуються на реалізацію продовольчих товарів, супермаркети поряд з торговими центрами й універмагами займають сьогодні провідне місце по темпам розвитку в Україні. В умовах такого динамічного формування торгових інститутів, а отже, і посилення конкуренції на ринку, ефективне формування асортименту товарів супермаркету стає реальним інструментом підвищення ефективності його комерційної діяльності.
Проблема полягає у тім, що супермаркет в умовах обмеженого полицьного простору і забезпечення ефективності діяльності повинен постійно знаходити баланс між "дуже багато" і "недостатньо" пропонованих до продажу товарів і товарних одиниць у розрізі товарних груп. Причому, рішення цієї проблеми у супермаркеті носить регулярний, практично, безупинний характер.
Проблемі формування асортименту товарів супермаркету присвячена досить велика кількість робіт закордонних учених: С. Броніаркзика, Х. Гордона і Д. О'коннера, Дж-К. Чонг, Е-Х. Хо і К. Танга, Э. Андерсона і Г. Амато, П. Хансена і Г. Хеінсброєка, Ф. Зафрідена, Н. Боріна, П. Фарріса і Дж. Фріланда. Теоретичні основи формування асортименту товарів торгового підприємства, що можуть бути використані у формуванні асортименту товарів супермаркету, представлені в роботах вітчизняних авторів: І. Бланка, А. Мазаракі, Н. Ушакової, О. Пигунової, С. Литвиненко.
В основному економіко-математичні моделі і методики формування асортименту товарів супермаркету, представлені зазначеними вище вченими, застосовуються для рішення задачі підбору товарів на рівні брендів чи товарних категорій супермаркету. Однак, існуючі моделі формування асортименту товарів супермаркету не враховують багатоознакової природи ефективності продажу товарних позицій супермаркету, що значно впливає на співвідношення ризику і прибутку, зв'язаного з коливанням прибутку від продаж. На практиці, на прибуток магазину впливає цілий комплекс факторів, частину з яких можна кількісно оцінити, а іншу частину цих факторів оцінити неможливо з огляду на ряд об'єктивних причин. Тому задача ефективного формування асортименту на рівні товарних одиниць у розрізі товарних груп для вітчизняних супермаркетів є актуальною.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: економіко-математичне моделювання задачі формування АСОРТИМЕНТУ СУПЕРМАРКЕТУ У РОЗРІЗІ ТОВАРНИХ ГРУП

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок