Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Економіко-математичне моделювання формування основних показників діяльності банківських установ

Економіко-математичне моделювання формування основних показників діяльності банківських установ

Назва:
Економіко-математичне моделювання формування основних показників діяльності банківських установ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,03 KB
Завантажень:
72
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Міністерство освіти і науки України
Львівський національний університет імені Івана Франка
Стадник Юліанна Андріївна
УДК 519.86:336.71(477)
Економіко-математичне моделювання формування основних показників діяльності банківських установ
Спеціальність 08.03.02 – Економіко-математичне моделювання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної кібернетики Львівської державної фінансової академії Міністерства фінансів України.
Науковий керівник: кандидат фізико-математичних наук, доцент
Юринець Ростислав Володимирович,
Львівський регіональний університет державного управління національної академії державного управління при Президенті України, доцент кафедри інформаційних систем і технологій.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Єлейко Василь Іванович,
Львівська комерційна академія, завідувач кафедри економетрії та статистики;
кандидат економічних наук, доцент
Загвойська Людмила Дмитрівна,
Український державний лісотехнічний університет, доцент кафедри екологічної економіки.
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра математичних методів еколого-економічних досліджень.
Захист дисертації відбудеться 8 лютого 2005 р. о 13.30 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д35.051.01 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79008 м. Львів, пр. Свободи, 18, ауд. 115.
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79065, м. Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий 5 січня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
професор Панчишин С.М.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Становлення засад ринкової економіки в Україні супроводжує стрімкий процес розбудови вітчизняної фінансово-кредитної системи. Основою фінансово-кредитної системи є банківська система, яка безпосередньо охоплює всі ланки єдиного господарського механізму держави.
Зважаючи на обмеженість функцій банківської системи за часів командно-адміністративної економіки, процес розвитку вітчизняних банківських установ можна назвати революційним, оскільки українські банки за лічені роки проходять шлях, який кредитні установи західних країн долали протягом століть. Функціонування та розвиток українських банківських установ відбувається у досить несприятливих умовах. Незважаючи на поступове приборкання інфляційних процесів в економіці, динаміка грошової маси, як і раніше, має тенденцію до зростання. Велика кількість виробничих підприємств зазнають збитків і створюють ризики неповернення кредитів. Умови ведення банківського бізнесу ускладнюються незавершеністю процесу ринкової трансформації банківського сектора та недостатнім досвідом комерційної діяльності банків. Все це в сукупності з процесами концентрації банківського капіталу призводить до зростання ціни помилкового управлінського рішення.
За таких умов особливо важливого значення набуває розгляд комерційного банку як цілісної складної динамічної системи, що працює у нестабільній економіці перехідного типу та застосування економіко-математичних методів і моделей для дослідження процесів, що протікають у банку, оцінки ефективності його роботи, виявлення напрямків і способів вдосконалення управління банківською діяльністю.
Вітчизняними та зарубіжними вченими створений значний науковий доробок в галузі банківської справи, однак багато питань банківської практики потребують подальшого дослідження та розробки підходів до їх вирішення. Необхідно створити ефективні засоби, на основі широкого застосування економіко-математичних методів і моделей, для проведення комплексного аналізу процесів формування показників, що характеризують основні сторони банківської діяльності, дослідження їх взаємозалежності та залежності від дії чинників невизначеного конкурентного зовнішнього економічного середовища, прогнозування варіантів їх зміни та формування оптимальних стратегій управління ними.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Економіко-математичне моделювання формування основних показників діяльності банківських установ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок