Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РУХ ОПОРУ В ГАЛИЧИНІ В 1941–1944 роках

РУХ ОПОРУ В ГАЛИЧИНІ В 1941–1944 роках

Назва:
РУХ ОПОРУ В ГАЛИЧИНІ В 1941–1944 роках
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,54 KB
Завантажень:
373
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Міністерство освіти і науки України
Львівський національний університет імені Івана Франка
Старка Володимир Васильович
УДК 94(477.8) “1941–1944”
РУХ ОПОРУ В ГАЛИЧИНІ В 1941–1944 роках
Спеціальність 07.00.01 – історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Львів – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії України Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
Петровський Олександр Миколайович,
Тернопільський національний педагогічний університет
імені Володимира Гнатюка,
доцент кафедри стародавньої та середньовічної історії
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Голубко Віктор Євстафійович,
Львівський національний університет
імені Івана Франка,
професор кафедри історичного краєзнавства
кандидат історичних наук, доцент
Марущенко Олександр Володимирович,
Прикарпатський національний університет
імені В. Стефаника,
завідувач кафедри історіографії та джерелознавства
 
Провідна установа: Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича
НАН України (м. Львів).
Захист відбудеться “31” жовтня 2006 р. о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.35.051.12 у Львівському національному універ-ситеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Університетська, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79005, м. Львів, вул. Дра-гоманова, 5).
Автореферат розісланий “29” вересня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор історичних наук О. М. Сухий


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дисертаційного дослідження обумовлена тим, що багато аспектів такого складного і суперечливого питання, як боротьба проти німецьких окупаційних військ в Україні, залишаються недослідженими або трактуються тенденційно різними авторами. В останні роки особливо загострилися суперечки істориків і політиків щодо визначення політичних сил антиокупаційного характеру та колаборантів. У цьому контексті важливу роль відіграють історико-краєзнавчі дослідження, що нині актуалізувались, оскільки вивчення фактів, подій, явищ у різних регіонах дозволяє скласти загальну картину минулого, дати справедливу оцінку того, що відбувалось у конкретний історичний період на певних територіях. Галичина є одним з таких регіонів України.
Нині існує потреба у зваженому підході до оцінок явищ Руху Опору в Україні, зокрема в Галичині, відмежування їх від ідеологічних штампів і нашарувань, які продовжують сприйматися масовою свідомістю як історична реальність.
Процеси формування соціальної та національної структури Руху Опору на території Галичини, а також його вплив на хід бойових дій у війні потребує комплексного вивчення та зваженої оцінки з урахуванням особливостей цього регіону.
У зв’язку з цим дослідження Руху Опору на території Галичини є актуальним. Важливість дослідження цієї теми зумовлена не лише потребами історичної науки, а й внутрішньополітичною та геополітичною ситуацією в Україні.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана в рамках науково-дослідної теми “Україна в контексті європейської історії”, яка розробляється на кафедрі історії України Терно-пільського національного педагогічного університету імені Володи-мира Гна-тюка.
Об’єктом дослідження є Рух Опору в Галичині у липні 1941 – жовтні 1944 рр.
Предмет дослідження – структура, організаційні форми, методи боротьби та результативність української, польської та радянської течій Руху Опору в період німецької окупації території Галичини.
Хронологічні рамки дослідження охоплюють період окупації військами нацистської Німеччини території Галичини (кінець червня 1941 – жовтень 1944 рр.).
Територіальні межі дослідження включають значну частину території історичної Галичини (сучасні Львівську, Івано-Франківську та центральну і південну частини Тернопільської областей), яка під час німецької окупації входила в окрему адміністративну одиницю – дистрикт Галичина.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РУХ ОПОРУ В ГАЛИЧИНІ В 1941–1944 роках

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок