Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розробка технології безфутлярної прокладки теплопроводів закритим способом

Розробка технології безфутлярної прокладки теплопроводів закритим способом

Назва:
Розробка технології безфутлярної прокладки теплопроводів закритим способом
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,58 KB
Завантажень:
77
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Міністерство освіти і науки України
Харківський державний технічний університет
будівництва та архітектури
МЕНАЙЛОВ ОЛЕКСІЙ МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 697.34+624.191
Розробка технології безфутлярної прокладки теплопроводів закритим способом
05.23.08 – технологія промислового і цивільного будівництва
Автореферат
на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків-2002рік
Дисертація є рукописом.
Робота виконана на кафедрі “Технологія будівельного виробництва” Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор Гончаренко Дмитро Федорович, проректор з наукової роботи Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Дюженко Михайло .Г.еоргійович, професор кафедри механізації будівельного виробництва, Харківський державний технічний університет будівництва та архітектури
кандидат технічних наук, доцент Болотських Олег Миколайович, доцент кафедри техноглогії будівельного виробництва, Харківська державна академія міського господарства
Провідна організація: Науково-дослідний інститут будівельного виробництва Держбуду України, м.Київ,
Захист відбудеться 30.05.2002 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.056.01 в Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури за адресою: 61002, м. Харків, вул. Сумська, 40.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури за адресою: 61002, м. Харків, вул. Сумська, 40.
Автореферат розісланий 30.04.2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кутовий Е. М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТEРИСТИКА РОБОТИ
В останні роки розвиток міст України залежить від таких соціальних проблем, як будівництво житла, створення транспортних мереж та інфраструктури життєзабезпечення. Шляхи рішення цих проблем продиктовані, в першу чергу, вимогами екології в поєднанні з енергетичним забезпеченням, а значить, і їх економікою.
Аналіз стану теплових мереж в Україні показує, що з загальної довжини їх, яка дорівнює 150 тис.км, необхідно замінити порядку 120 тис.км діаметром від 50 до 1200 мм.
Більшість трубопроводів теплових мереж розташовано в каналах виконаних із збірного залізобетону. Як показують дослідження, температурно-вологістні умови в каналах тепломереж значно відрізняються від умов експлуатації будівель та споруд на землі. Насамперед, це викликано великими коливаннями температур всередині тепломереж і підвищеної вологістю, що обумовлена попаданням грунтових вод і води з труб в випадках аварій, а також вологи при атмосферних опадах внаслідок руйнування гідроізоляції. Крім того, всередині теплотрас дуже часто спостерігається підвищена концентрація вуглекислого газу, в наслідок чого відбувається карбонізація бетону, що, в свою чергу, викликає швидку корозію арматури.
Ці та інші причини приводять до прискореного зносу конструкцій, і витрати на їх ремонт значно перевищують нормативні. Ці питання достатньо глибоко розглянуті рядом вчених в тому числі: Бабушкіним В.І., Гончаренко Д.Ф., Поволочко В.Б., Власовим С.Н., Шиліним А.А., Гусєвим А.Є., Кириченко А.Н. та іншими.
Підвищенню ефективності технології прокладки підземних трубопроводів присвячені наукові роботи В.Б.Белецького, А.І.Журби, А.К.Перешевікіна, А.М.Погорелова та ін. Цією проблемою займаються вчені науково-дослідних інститутів і вищих навчальних закладів міст Києва, Харкова, Луганська, Львова та ін. Виконані дослідження показують, що ефективність робіт при прокладці інженерних мереж відкритим способом значно нижча досягнутого рівня по основним будівельним процесам.
Рішення проблеми відновлення і прокладки трубопроводів вбачається в широкому використанні безтраншейних технологій з використанням спеціального обладнання. В передовій зарубіжній практиці 95% обсягу робіт по прокладанню і відновленню підземних комунікацій здійснюється безтраншейним способом.
Зарубіжний досвід прокладки теплопроводів, в футлярах з використанням керованих мікропрохідницьких комплексів показав, що закритий спосіб не тільки зберігає навколишнє середовище житлових районів, міст, але в економічному відношенні більш ефективніший відкритого способу особливо в нестійких водонасичених грунтах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Розробка технології безфутлярної прокладки теплопроводів закритим способом

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок