Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат на тему: ВІЙСЬКОВІ ЗЛОЧИНИ І ПОКАРАННЯ

Загрузка...

ВІЙСЬКОВІ ЗЛОЧИНИ І ПОКАРАННЯ / сторінка 10

Назва:
ВІЙСЬКОВІ ЗЛОЧИНИ І ПОКАРАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,21 KB
Завантажень:
91
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
406 КК України доповнити ч. 4 і викласти її в такій редакції: "діяння, передбачені частинами першою і другою цієї статті, вчинені організованою групою". У статтях про військові посадові злочини (ст. ст. 423, 424, 426 КК) як кваліфікуючі ознаки, передбачити "те ж діяння, вчинене в інтересах злочинних співтовариств (злочинних організацій)".
Розділ четвертий "Особливості карності за військові злочини" складається з двох підрозділів.
У підрозділі 4.1. "Загальна характеристика покарань, які застосовуються за військові злочини" подано загальну характеристику мети і видів покарань, які застосовуються за військові злочини.
Кримінальний закон щодо військовослужбовців, що вчинили військове діяння, покарання припускає як одну з цілей такий виправний вплив, що поряд із рішенням загальних завдань кримінального покарання забезпечував би також військове виховання і навчання, а запобіжні цілі покарання повинні бути спрямовані, насамперед, на утримання військовослужбовців від злочинних посягань на сукупність правоустановлень, що визначаються у ст. 401 нового КК як порядок несення чи проходження військової служби. '
Досягнення зазначених цілей забезпечується можливістю призначення різноманітних видів покарань, передбачених ст. 51 КК, в тому числі спеціальних, які можуть бути застосовані тільки відносно військовослужбовців, на підставі ст. ст. 58, 60, 62 нового КК. Крім того, за скоєння тяжкого злочину, у відповідності до ст. 55 КК, військовослужбовець вироком суду може бути позбавлений військового звання.
Підрозділ 4.2. "Спеціальні покарання, що застосовуються за військові злочини" присвячено дослідженню особливостей застосування і виконання таких покарань, як тримання у дисциплінарному батальйоні, арешт із триманням на гауптвахті, службові обмеження для військовослужбовців і позбавлення військового звання.
Підстави і порядок тримання у дисциплінарному батальйоні регламентуються ст. 62 нового КК. Дисциплінарний батальйон - це особлива військова частина, в якій тримаються солдати і сержанти строкової служби, засуджені за вчинені ними злочини. Процедура виконання цього покарання, специфіка режиму і правового статусу таких засуджених регламентується "Положенням про дисциплінарний батальйон у ЗС України", затвердженим Указом Президента України № 139/94 від 5 квітня 1994 р.
Привертає до себе увагу той факт, що в чинному ВТК України відсутні норми, що регулюють порядок відбування покарання в дисциплінарній частині. Тому вважаємо, що при розробці та прийнятті нового Кримінально-виконавчого кодексу України, вимоги Положення про дисциплінарний батальйон у ЗС України повинні увійти туди окремим розділом. Закріплення в проекті КВК основних вимог щодо відбування покарання в дисциплінарному батальйоні підкреслить єдність принципів кримінальних галузей законодавства незалежно від видів злочинів і осіб, які їх учинили, а також рівність усіх громадян України перед законом. Слід також зазначити, що відповідно до п. З названого Положення у ЗС України функціонують дисциплінарні батальйони й окремі дисциплінарні роти, що є військовими частинами. У зв'язку з цим більш правильно це покарання необхідно назвати "направленням у дисциплінарну частину". Поняття "дисциплінарна частина" охоплювало б одночасно такі терміни, як "дисциплінарний батальйон" і "окрема дисциплінарна рота".
Арешт із триманням військовослужбовців на гауптвахті вперше передбачено ч. 2 ст. 60 нового КК. Поряд із триманням у дисциплінарному батальйоні режим тримання військовослужбовців на гауптвахті при відбуванні цього кримінального покарання ВТК України не регламентує. Отже, умови відбування такого виду покарання повинні регулюватися Статутом гарнізонної і вартової служб ЗС України. Проте, пункт 2 Додатку № 6 "Про гауптвахту" до Статуту гарнізонної і вартової служб ЗС України прямо не вказує на можливість тримання на гауптвахті військовослужбовців у вигляді кримінального арешту (в тому числі й жінок). У зв'язку з цим вважаємо, що загальні питання його виконання, поряд із триманням у дисциплінарному батальйоні, повинні бути врегульовані в окремому розділі Кримінально-виконавчого кодексу України, а більш докладно регламентовані у Статуті гарнізонної і вартової служб ЗС України.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ВІЙСЬКОВІ ЗЛОЧИНИ І ПОКАРАННЯ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок