Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: ВІЙСЬКОВІ ЗЛОЧИНИ І ПОКАРАННЯ

ВІЙСЬКОВІ ЗЛОЧИНИ І ПОКАРАННЯ / сторінка 9

Назва:
ВІЙСЬКОВІ ЗЛОЧИНИ І ПОКАРАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,21 KB
Завантажень:
91
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Аналогічний специфічний характер передбачення (або обов'язку передбачення) військової протиправності, що чиниться діянням і, як наслідок злочинної поведінки, заподіяння шкоди військовому правопорядку за відсутності фактичного бажання його заподіяння, мають інтелектуальний і вольовий моменти злочинної самовпевненості і злочинної недбалості.
Поряд із виною має свій специфічний зміст мотив і мета військового злочину, які полягають в необхідності їхнього чіткого встановлення з метою правильної кваліфікації в різноманітних складах військових злочинів Наприклад, мотив — знущання над військовослужбовцем — дає підставу кваліфікувати діяння за ст. 406 КК, а пов'язаний із військовими правостосунками — за загальнокримінальним злочином. Мета — зовсім ухилитися від військової служби — є необхідною для ст 408 КК — дезертирство, а тимчасово ухилитися від військової служби — за ст.ст 407 КК та ін.
У підрозділі 3.3. "Проблеми співучасті у військових злочинах" розглядаються питання застосування положень інституту "співучасті у злочині" при вчиненні військових злочинів, особливостей кваліфікації діянь військових посадових осіб при вчиненні названих злочинів у співучасті, відповідальності військовослужбовців за віддання і виконання явно незаконного наказу, формах і видах співучасті у військовому злочині.
Частина 3 ст. 401 нового КК України визначає, що співучасть у військових злочинах осіб, не згаданих у цій статті, тягне відповідальність за відповідними статтями даного розділу, не розкриваючи особливостей кримінально-правової оцінки дій кожного виду співучасників.
Ряд військових злочинів можуть бути вчиненими не будь-якими військовими, а лише тими з них, що наділені спеціальними ознаками. Наприклад, суб'єкти військових посадових злочинів, порушення спеціальних правил та ін. Дії інших військовослужбовців, якщо навіть вони разом із військовими, що володіють спеціальними ознаками, безпосередньо брали участь у виконанні об'єктивної сторони злочину, підлягають кваліфікації за ст. 27 КК України.
Аналізуючи питання співучасті у військовому злочині зі спеціальним суб'єктом, зокрема військовому посадовому злочині, необхідно розглянути особливості вирішення проблеми кримінальної відповідальності за виконання незаконного наказу. Ст. 6 Дисциплінарного статуту ЗС України встановлює, що "Право командира — віддавати накази і розпорядження, а обов'язки підлеглого — їх виконувати, крім випадків віддання явно злочинного наказу або розпорядження", а ст. 41 КК України більш чітко регламентує питання відповідальності осіб за віддання і виконання явно злочинного наказу.
У зв'язку з викладеним, пропонується в Законі України "Про загальний військовий обов'язок і військову службу" і Положенні про проходження військової служби передбачити, що "військовослужбовцю не можуть віддаватися накази і розпорядження, ставитися завдання, що не мають відношення до військової служби або спрямовані на порушення закону".
Крім того, доповнити розділ 19 Особливої частини КК новою статтею, що розкриває особливості відповідальності співучасників у військовому злочині, виклавши ії в наступній редакції: "Особа, що не є суб'єктом військового злочину, не може бути його виконавцем і за співучасть у діяннях, передбачених даним розділом несе відповідальність як організатор, підмовник або посібник.
У військових злочинах з подвоєнням спеціального суб'єкта, військовослужбовець, що не володіє спеціальними ознаками,
передбаченими цими статтями, не може бути їх виконавцем і при співучасті несе відповідальність як організатор, підмовник або посібник.
Командир (начальник), що є організатором або активним учасником військового злочину разом із підлеглими, несе відповідальність як за співучасть у вчиненому військовому діянні, так і за військовий посадовий злочин", у зв'язку з чим виключити ч. З ст. 401 названого кодексу.
Розглядаючи форми співучасті у військових злочинах і беручи до уваги підвищену суспільну небезпеку злочинів, вчинених із найбільш небезпечними формами співучасті, автор пропонує ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ВІЙСЬКОВІ ЗЛОЧИНИ І ПОКАРАННЯ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок