Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВІЙСЬКОВІ ЗЛОЧИНИ І ПОКАРАННЯ

Загрузка...

ВІЙСЬКОВІ ЗЛОЧИНИ І ПОКАРАННЯ

Назва:
ВІЙСЬКОВІ ЗЛОЧИНИ І ПОКАРАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,21 KB
Завантажень:
91
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ОДЕСЬКА НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ
БУГАЄВ ВАЛЕРІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ
УДК 344.1
ВІЙСЬКОВІ ЗЛОЧИНИ І ПОКАРАННЯ
Спеціальність 12.00.08 - кримінальне право та
кримінологія; кримінально-виконавче право
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Одеса-2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі кримінального права Одеської
національної юридичної академії Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
доктор юридичних наук, професор. Заслужений юрист України Глушков Валерій Олександрович, начальник Центру координації наукових досліджень системи вищих закладів освіти і наукових установ МВС України
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Академії правових наук України, Заслужений діяч науки і техніки України Лановенко Ігор Петрович, провідний науковий співробітник відділу кримінально-правових і кримінологічних проблем Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України
кандидат юридичних наук, доцент Орлов Микола Олександрович, завідувач кафедри кримінального і цивільного права, кримінального і цивільного процесу Таврійського національного університету ім. В.І.Вернадського
Провідна установа:
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України, кафедра кримінального права і кримінології, м. Київ
Захист відбудеться "16" лютого 2002 р. о "12" годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.086.01 Одеської національної юридичної академії за адресою: 65009, м. Одеса, вул. Піонерська, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці ОНЮА за адресою: 65009, м. Одеса, вул. Піонерська, 2.
Автореферат розісланий “14” січня 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Чанишева Г.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У 1990 році в Україні був взятий курс на створення суверенної держави, а структурою, яка забезпечує суверенітет і незалежність України, є її Збройні Сили. Військова служба будується на принципах єдиноначальності і суворого дотримання військової дисципліни. Бездоганне виконання кожним військовослужбовцем своїх службових обов'язків є домінуючим фактором підтримування постійної бойової готовності і високої боєздатності військ. Особливу небезпеку для підтримування твердого статутного правопорядку в Збройних Силах становлять військові злочини.
У зв'язку з цим набуває особливої актуальності дослідження проблем правового закріплення поняття і сутності військових злочинів та покарань, що застосовуються за їх скоєння у кримінальному законодавстві України.
У теорії кримінального права проблемами військово-кримінального законодавства і відповідальності за військові злочини в основному займалися вчені - криміналісти Військово-юридичної академії, а пізніше - військово-юридичного факультету Військово-політичної академії. Військового інституту Міністерства оборони СРСР (тепер Військовий університет МО РФ) X.М. Ахметшин, Ф.С. Бражник, В.М. Кудрявцев, І.П. Малахов, Є.М. Самойлов, А.А. Тер-Акопов, А.О. Толкаченко, В.М. Чхиквадзе та ін.
В Україні проблеми військових злочинів частково досліджували вчені В.О. Глушков і К.Г. Фетісенко, проте в цілому ці питання глибокому теоретичному аналізу практично не підлягали і розглядались на рівні глав або розділів у монографіях, коментарях і підручниках. На дисертаційному рівні у нашій країні були досліджені деякі проблеми військових злочинів. У 1998 р. М.І. Хавронюком було захищено кандидатську дисертацію на тему: "Кримінальна відповідальність за перевищення військовою посадовою особою влади або службових повноважень", а також захищені кандидатські дисертації іншими юристами з окремих проблем інституту військових злочинів.
З 1991 року за період незалежності Верховною Радою України був прийнятий досить великий масив законодавчих актів, які регулюють порядок військового будівництва Збройних Сил і проходження в них військової служби. У розвиток цих законів були також надруковані Укази Президента і накази Міністра оборони України в галузі військового будівництва.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ВІЙСЬКОВІ ЗЛОЧИНИ І ПОКАРАННЯ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок