Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРЕТИЧНІ ПРОБЛЕМИ ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ МІЛІЦІЇ ЩОДО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РЕАЛІЗАЦІЇ КОНСТИТУЦІЙНИХ ПРАВ І СВОБОД ГРОМАДЯН

ТЕОРЕТИЧНІ ПРОБЛЕМИ ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ МІЛІЦІЇ ЩОДО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РЕАЛІЗАЦІЇ КОНСТИТУЦІЙНИХ ПРАВ І СВОБОД ГРОМАДЯН

Назва:
ТЕОРЕТИЧНІ ПРОБЛЕМИ ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ МІЛІЦІЇ ЩОДО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РЕАЛІЗАЦІЇ КОНСТИТУЦІЙНИХ ПРАВ І СВОБОД ГРОМАДЯН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,32 KB
Завантажень:
416
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСІТЕТ
імені Тараса Шевченка
ГАМАЛІЙ ІРИНА ВІКТОРІВНА
УДК 340.132
ТЕОРЕТИЧНІ ПРОБЛЕМИ ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ
ДІЯЛЬНОСТІ МІЛІЦІЇ ЩОДО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РЕАЛІЗАЦІЇ КОНСТИТУЦІЙНИХ ПРАВ І СВОБОД ГРОМАДЯН
12.00.01 - теорія та історія держави і права; історія політичних та правових вчень
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
м.Київ - 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національній академії внутрішніх справ України.
Науковий керівник: кандидат юридичних наук, доцент
Лисенков Сергій Леонідович,
проректор з наукової роботи
Інституту Генеральної прокуратури України
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, доцент
Козловський Антон Антонович,
завідувач кафедри теорії та історії держави і права
Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича;
кандидат юридичних наук, доцент
Бобровнік Світлана Василівна, проректор Київського Університету Права
Провідна установа: Національна юридична академія ім. Ярослава Мудрого м.Харків
Захист відбудеться “__15_” ___березня________ 2001 р. о _13__ годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради К 26.001.04 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01017, м. Київ, вул. Володимирська, 64.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01017, м. Київ, вул. Володимирська, 64.
Автореферат розісланий “_14__” _лютого _ 2000 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради
кандидат юридичних наук К.Г. Грищенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. З прийняттям Конституції 1996 року Україна вступила у новий етап свого розвитку на шляху створення демократичної, соціальної, правової держави. Цей етап є продовженням процесу докорінного реформування державної влади, який почався після проголошення незалежності України у серпні 1991 року.
Згідно зі ст. 3 Конституції України людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визначаються вищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави.
Таким чином, українська держава визнає людину метою свого існування, підкреслюючи притаманний багатьом розвинутим країнам світу зв’язок між державою і громадянином, в якому держава існує для людини, а не навпаки. Для забезпечення зазначеної конституційної новели в усіх сферах правового регулювання повинні здобути своє втілення, розвиток і конкретизацію основні конституційні принципи взаємовідносин між державою та особою, властиві правовій державі: верховенство права та правового закону; суворе підпорядкування праву діяльності всіх державних органів і посадових осіб; невідчужуваність та непорушність прав і свобод людини і громадянина; взаємна відповідальність держави і особи; неприпустимість звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод при прийнятті нових або внесенні змін до чинних законів.
Успішне розв’язання цих завдань значною мірою залежить від ефективної роботи правоохоронних органів держави, зокрема міліції як одного з гарантів забезпечення реалізації конституційних прав і свобод людини і громадянина в Україні.
Згідно зі ст. 1 Закону України "Про міліцію", міліція в Україні - державний озброєний орган виконавчої влади, який захищає життя, здоров’я, права і свободи громадян, власність, природне середовище, інтереси суспільства і держави від протиправних посягань. Для того, щоб міліція успішно виконувала ці завдання, необхідно радикально поліпшити організацію її діяльності та підвищити ефективність.
Проблеми забезпечення реалізації прав і свобод людини і громадянина, їх охорони і захисту досліджувались в роботах таких вітчизняних вчених, як В.Б. Авер’янов, Л.К.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ТЕОРЕТИЧНІ ПРОБЛЕМИ ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ МІЛІЦІЇ ЩОДО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РЕАЛІЗАЦІЇ КОНСТИТУЦІЙНИХ ПРАВ І СВОБОД ГРОМАДЯН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок