Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АНАТОМІЯ ВОРІТ НИРКИ На етапах ПОСТНАТАЛЬНОго ОНТОГЕНЕЗу людини

АНАТОМІЯ ВОРІТ НИРКИ На етапах ПОСТНАТАЛЬНОго ОНТОГЕНЕЗу людини

Назва:
АНАТОМІЯ ВОРІТ НИРКИ На етапах ПОСТНАТАЛЬНОго ОНТОГЕНЕЗу людини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,45 KB
Завантажень:
496
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Міністерство охорони здоров’я України
Харківський державний медичний університет
Шкляр Антон Сергійович
УДК: 611.611.– 073.432.19
АНАТОМІЯ ВОРІТ НИРКИ На етапах
ПОСТНАТАЛЬНОго ОНТОГЕНЕЗу людини
14.03.01 – нормальна анатомія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківському державному медичному університеті МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Бурих Михайло Прокопович, Харківський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри оперативної хірургії та топографічної анатомії
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор Ольховський Василь Олексійович, Харківський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри судової медицини та права;
доктор медичних наук, професор Ахтемійчук Юрій Танасович, Буковинський державний медичний університет МОЗ України, професор кафедри загальної і оперативної хірургії з топографічною анатомією.
Провідна установа: Луганський державний медичний університет МОЗ
України, кафедра анатомії людини.
Захист відбудеться “26” жовтня 2006 р. о 1400 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.600.03 при Харківському державному медичному університеті МОЗ України (61022, м.Харків, проспект Леніна,4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного медичного університету МОЗ України (61022, м.Харків, проспект Леніна,4).
Автореферат розісланий 25 вересня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 64.600.03,
к.мед.н., професор Терещенко А.О.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Останні роки у клінічній практиці активно впроваджуються кількісні морфометричні методи дослідження органів та систем, як найбільш об’єктивні та точні, передусім це стосується ультразвукової діагностики, ангіографії, інфузійної урографії, сканування нирки та інших, застосування яких дозволяє удосконалювати хірургічну тактику та роз-ширювати показання до органозберігаючих втручань. Однак, хірургічні втручання досить часто ускладнюються важкими та загрозливими для життя хворого кровотечами, що свідчить про недостатність анатомічного обґрунтування оперативних втручань на нирці (А.А.Гресь, А.Н.Нечипоренко, 1988; В.Н.Демидов, Ю.А.Пытель, А.В.Амосов, 1991; Н.А.Лопаткин, Е.Б.Мазо, 1989; В.М.Животаев, 1997, О.Ф.Возіанов, З.І.Вінниченко, 1998, В.М.Лісовий, 2000-2005).
Водночас, нові органозберігаючі способи оперативного лікування патології нирок, які виконуються за допомогою ендоскопічних інструментів, поряд з перевагами все ще викликають ускладнення, що постійно вимагає подальшого поглиблення й розширення знань щодо індивідуальної анатомічної мінливості та топографоанатомічних особливостей нирки та воріт нирки (ВН) з урахуванням віку та статі людини (М.П.Бурих, 1986-2006; В.М.Лісовий, 2003; М.А.Падалиця, 2002; Скрипніков М.С., 1995; М.П.Бурих, В.Д.Зінченко, В.В.Бобін, 1994; О.Ф.Возіанов, 1993; N.A.Lopatcin, 2001).
Органозберігаючі хірургічні методи набули значного поширення у зв'язку з використанням ниркової ангіографії, інфузійної урографії, що дозволяє у доопераційному періоді визначати обсяги втручання. Важливу роль відіграє пошук малосудинних зон та визначення топографії судинних елементів нервово-судинного пучка (ЕНСП), а також положення, розмірів та морфотипу ВН (М.П.Бурых, 1986; Мельман Е.П., 1997; P.M.Motta, 1985; M.Brцdel, 2002).
Необхідність подальшого вивчення анатомії ВН людини пов’язана з появою в сучасній операційній нефрології нових методів, застосування яких вимагає нових знань щодо топографії судин у системі зональних координат, впровадження нових методів обстеження, трактування результатів яких потребує морфометричної оцінки з урахуванням індивідуальної анатомічної мінливості та закономірних для відповідного етапу онтогенезу змін ВН.
Отже, гіпотеза дослідження базується на тому, що застосування системного підходу до вивчення типової анатомії воріт нирки на етапах постнатального онтогенезу дозволить опрацювати класифікацію морфотипів воріт нирки, вивчити частоту та характер мінливості цієї анатомічної структури у взаємозв’язку з морфофункціональними особливостями нирки та визначити органометричні індикатори анатомічної мінливості воріт нирки залежно від віку та статі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: АНАТОМІЯ ВОРІТ НИРКИ На етапах ПОСТНАТАЛЬНОго ОНТОГЕНЕЗу людини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок