Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОЧИСТКА СТІЧНИХ ВОД МАРГАРИНО-МАЙОНЕЗНОГО ВИРОБНИЦТВА ВІД ЖИРОВИХ ЗАБРУДНЕНЬ

ОЧИСТКА СТІЧНИХ ВОД МАРГАРИНО-МАЙОНЕЗНОГО ВИРОБНИЦТВА ВІД ЖИРОВИХ ЗАБРУДНЕНЬ

Назва:
ОЧИСТКА СТІЧНИХ ВОД МАРГАРИНО-МАЙОНЕЗНОГО ВИРОБНИЦТВА ВІД ЖИРОВИХ ЗАБРУДНЕНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,33 KB
Завантажень:
181
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА І АРХІТЕКТУРИ
АРГАТЕНКО Тетяна Вікторівна
УДК 628.316.12
ОЧИСТКА СТІЧНИХ ВОД МАРГАРИНО-МАЙОНЕЗНОГО ВИРОБНИЦТВА ВІД ЖИРОВИХ ЗАБРУДНЕНЬ
05.23.04 Водопостачання, каналізація
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Київському національному університеті будівництва і архітектури Міністерства освіти та науки України
Науковий керівник: ПРОКОПЧУК ІВАН ТИМОФІЙОВИЧ
доктор технічних наук, доцент кафедри
водопостачання Київського національного
університету будівництва і архітектури.
Офіційні опоненти: ГІРОЛЬ МИКОЛА МИКОЛАЙОВИЧ
доктор технічних наук, професор, завідуючий
кафедрою водовідведення, теплогазопостачання та вентиляції Рівненського державного технічного університету.
ДАВИДЕНКО ОЛЕКСАНДР ІВАНОВИЧ
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник, завідуючий відділом очистки стічних
вод науково-дослідного і конструкторсько-технологічного інституту міського господарства.
Провідна установа: інститут гідротехніки і меліорації УААН.
Захист дисертації відбудеться “___” ___________ 2002 р. о 13 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.056.07 при Київському національному університеті будівництва і архітектури за адресою: 03037, м. Київ, Повітрофлотський просп., 31.
Відгуки на автореферат просимо надсилати у двох примірниках за підписом, завіреним печаткою, на адресу: 03037, м. Київ, Повітрофлотський просп., 31, КНУБА, Вчена рада.
Автореферат розісланий “___” ____________ 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, к.т.н., професор О.А. ВасиленкоЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Питання раціонального використання сировинних і енергетичних ресурсів відносяться до найбільш гострих і актуальних проблем сучасності. Вирішення цих проблем, тісно пов’язане з питаннями охорони навколишнього середовища, в тому числі захисту і збереження водних ресурсів.
Україна є однією з провідних держав щодо розвитку галузей переробної, в першу чергу харчової промисловості. В той же час, саме ці галузі господарства часто виступають як джерела утворення великої кількості висококонцентрованих промислових стічних вод. Такі води, в разі їх потрапляння без попередньої очистки до міських систем водовідведення, можуть бути причиною порушення умов експлуатації мереж, насосних станцій, очисних споруд, а також являти певну загрозу природним водоймам. З іншого боку, такі стічні води часто вміщують в собі цінні компоненти, вилучення та утилізація яких може принести певні позитивні економічні наслідки.
Серед галузей харчової промисловості дещо особливе місце, з точки зору проблем очистки стічних вод, належить виробництву маргарино-майонезної продукції. Це, з одного боку, пов’язано із досить високими концентраціями жирових забруднень в стічних водах таких підприємств, а з іншого боку із відсутністю науково обґрунтованих і практично перевірених інтенсивних технологій знежирення таких вод.
Отже вилучення і утилізація жирів із стічних вод маргарино-майонезного виробництва при одночасному поліпшенні умов нормальної експлуатації мереж і споруд водовідведення та охорони водних ресурсів виглядає як перспективне і актуальне завдання.
Зв’язок дисертації з науково-технічним програмами. Роботу виконано у відповідності до плану наукових і дослідницьких робіт кафедри водопостачання Київського національного університету будівництва і архітектури (КНУБА), що присвячені питанням вилучення жирових домішок із промислових стічних вод.
Метою роботи є наукове обґрунтування і розробка технології та обладнання для забезпечення високоефективного знежирення концентрованих стічних вод маргарино-майонезного виробництва з можливістю подальшої утилізації вилучених жирових забруднень.
Задачі дослідження:
? провести аналіз умов утворення та якісних характеристик висококонцентрованих технологічних стічних вод маргарино-майонезного виробництва;
? дослідити можливість використання електролітично генерованого коагулянту для фазових перетворень і подальшого вилучення із води дрібнодиспергованих жирових домішок на базі адгезійно-сорбційної взаємодії часток забруднень із газовою фазою флотаційного процесу;
? розробити конструкцію електрокоагулятора з використанням малодефіцитного електрохімічно розчинного анодного матеріалу та дослідити параметри роботи модифікованого анод-катодного блоку;
? отримати функціональні залежності ефекту знежирення стічних вод від головних технологічних характеристик процесу та встановити діапазони значень параметрів процесу, які забезпечують нормативно дозволений вміст жирів в очищеній стічній воді;
? на підставі експериментальних досліджень створити методику інженерного розрахунку основних конструкційних елементів технологічної схеми.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: ОЧИСТКА СТІЧНИХ ВОД МАРГАРИНО-МАЙОНЕЗНОГО ВИРОБНИЦТВА ВІД ЖИРОВИХ ЗАБРУДНЕНЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок