Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОСВІТНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ТА ПЕДАГОГІЧНІ ПОГЛЯДИ ЮЛІЯНА ДЗЕРОВИЧА

ПРОСВІТНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ТА ПЕДАГОГІЧНІ ПОГЛЯДИ ЮЛІЯНА ДЗЕРОВИЧА

Назва:
ПРОСВІТНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ТА ПЕДАГОГІЧНІ ПОГЛЯДИ ЮЛІЯНА ДЗЕРОВИЧА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,18 KB
Завантажень:
130
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ М.П.ДРАГОМАНОВА
ПАСТУШЕНКО НАТАЛІЯ МИКОЛАЇВНА
УДК 37 (092)(477.83)
ПРОСВІТНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ТА ПЕДАГОГІЧНІ ПОГЛЯДИ ЮЛІЯНА ДЗЕРОВИЧА
13.00.01. – загальна педагогіка та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
КИЇВ-2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Державній академії керівних кадрів освіти
Академії педагогічних наук України, м.Київ
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, професор
Шкурко Іван Іванович,
Національний педагогічний університет імені
М.П.Драгоманова, професор кафедри педагогіки
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
Майборода Василь Каленикович,
Українська академія державного управління
при Президентові України, професор кафедри
управління освітою
кандидат педагогічних наук, доцент
Герцюк Дмитро Дмитрович,
Львівський національний університет імені Івана
Франка, завідувач кафедри педагогіки
Провідна установа: Прикарпатський університет імені
Василя Стефаника, кафедра історії педагогіки
та українознавства, Міністерство освіти і науки України, м. Івано - Франківськ
Захист відбудеться 15 лютого 2001року о 12 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.053.01 в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова за адресою: 01601, м.Київ-30, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова (01601, м.Київ-30, вул. Пирогова, 9).
Автореферат розісланий “11“ січня 2001р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ю.О. Приходько
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
 
Актуальність дослідження. Сучасну українську освіту характеризує тенденція до формування нової педагогічної парадигми. У виховному процесі виникають проблеми, які не можуть бути розв’язані в рамках існуючої моделі загальноосвітньої школи. Змінюється розуміння суті процесу виховання. Це зумовлює потребу переосмислення історико-педагогічного досвіду та ліквідації “білих плям” в історії української педагогіки, оскільки замовчування певних постатей або явищ, так само як і применшення їх ролі, веде до звуження масштабів мислення та варіативності педагогічних рішень. Водночас справжнє відродження української нації, розвиток українського шкільництва неможливі без повноцінної духовної присутності тих, хто зробив істотний внесок у вітчизняну й вселюдську культуру, в національну педагогіку. Яскравою сторінкою в історії національної педагогіки, яка, однак, на сьогодні майже не включена в процес розвитку педагогічної думки, є теоретико-педагогічна та просвітницька діяльність українського педагога першої половини ХХ століття Юліяна Дзеровича (1871-1943). Необхідність повернення до його педагогічної спадщини зумовлена також пошуками нової парадигми освіти, які вимагають глибокого аналізу наявних моделей педагогічних систем за критеріями гуманізму.
Теоретична і практична діяльність Юліяна Дзеровича показує, як у Галичині в першій половині ХХ століття завдяки хай і обмеженим конституційним свободам та гарантіям поєднувалися здобутки української народної педагогіки з європейською педагогічною думкою, розроблялися науково-методичні засади функціонування системи українського шкільництва, створеного зусиллями української громади в особі її найактивніших діячів.
Теорія Ю.Дзеровича цілком вписується в контекст тогочасної загальноєвропейської та світової педагогіки. Вона є результатом практичної педагогічної діяльності, наслідком переосмислення та подальшого розвитку надбань української та світової педагогічної науки. Юліян Дзерович залишив нам багату педагогічну і публіцистичну спадщину освітньо-виховного змісту та спрямування. В його численних статтях розкриваються актуальні проблеми суспільного, політичного, культурного та економічного життя української нації. Однак науково-теоретична спадщина та практична просвітньо-педагогічна діяльність педагога ще не є предметом глибокого всебічного наукового аналізу і об’єктивної оцінки в контексті історії педагогіки та потреб сучасної педагогічної науки і практики.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПРОСВІТНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ТА ПЕДАГОГІЧНІ ПОГЛЯДИ ЮЛІЯНА ДЗЕРОВИЧА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок