Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕРЕХІДНІ ПРОЦЕСИ ПРИ ДІЯННІ ВЕЛИКИХ ІМПУЛЬСНИХ СТРУМІВ ТА СИЛЬНИХ ІМПУЛЬСНИХ МАГНІТНИХ ПОЛІВ НА ПРОВІДНІ ОБ'ЄКТИ

ПЕРЕХІДНІ ПРОЦЕСИ ПРИ ДІЯННІ ВЕЛИКИХ ІМПУЛЬСНИХ СТРУМІВ ТА СИЛЬНИХ ІМПУЛЬСНИХ МАГНІТНИХ ПОЛІВ НА ПРОВІДНІ ОБ'ЄКТИ

Назва:
ПЕРЕХІДНІ ПРОЦЕСИ ПРИ ДІЯННІ ВЕЛИКИХ ІМПУЛЬСНИХ СТРУМІВ ТА СИЛЬНИХ ІМПУЛЬСНИХ МАГНІТНИХ ПОЛІВ НА ПРОВІДНІ ОБ'ЄКТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,46 KB
Завантажень:
368
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Баранов Михайло Іванович
УДК 538.3:621.3.022
ПЕРЕХІДНІ ПРОЦЕСИ ПРИ ДІЯННІ ВЕЛИКИХ ІМПУЛЬСНИХ СТРУМІВ ТА СИЛЬНИХ ІМПУЛЬСНИХ МАГНІТНИХ ПОЛІВ НА ПРОВІДНІ ОБ'ЄКТИ
Спеціальність 05.09.13 — Техніка сильних електричних та магнітних полів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Харків — 1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Науково-дослідному та проектно-конструкторському інституті (НДПКІ) “Молнія” та на кафедрі інженерної електрофізики Харківського державного політехнічного університету (ХДПУ) Міністерства освіти України.
Науковийконсультант: доктор технічних наук, професор Михайлов Валерій Михайлович, Харківський державний політехнічний університет, завідувач кафедри інженерної електрофізики.
Офіційніопоненти: 1. Доктор технічних наук, старший науковий співробітник Юферов Володимир Борисович, Інститут плазмової електроніки і нових методів прискорення Національного наукового центра “Харківський фізико-технічний інститут” НАН України, завідувач лабораторією кріогенної електрофізики.
2. Доктор технічних наук, старший науковий співробітник Подольцев Олександр Дмитрович, Інститут електродинаміки НАН України, провідний науковий співробітник.
3.Доктор технічних наук, професор Фінкельштейн Володимир Борисович, Харківська державна академія міського господарства, професор кафедри електротехніки.
Провіднаустанова: Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут” Міністерства освіти України, кафедра техніки та електрофізики високих напруг, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться “ 2 ” грудня 1999року о 14-30годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.050.08 в Харківському державному політехнічному університеті за адресою: 310002, м. Харків-2, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного політехнічного університету.
Автореферат розісланий “ 20 ” вересня1999р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Болюх В. Ф.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. При отриманні та застосуванні для наукових (проведення фізичних експериментів) та технологічних (магнітно-імпульсна обробка металів (МІОМ), електрогідравлічна обробка матеріалів) цілей великих імпульсних струмів (ВІС) та сильних імпульсних магнітних полів (СІМП) у нано- та мікросекундному часових діапазонах, а також при проектуванні та створенні для даних цілей високовольтних електрофізичних установ (ВЕФУ) з ємкісними накопичувачами енергії (ЄНЕ) невід'ємною задачею є виконання розрахунків та аналізу перехідних електромагнітних, електротеплових та електромеханічних процесів у їх струмоведучих частинах та оброблюючих деталях, що містять, у основному, циліндричні та плоскі струмопровідні об'єкти. Діяння на такі об'єкти ВІС та СІМП штучного походження може приводити до імпульсного нагріву їх матеріалу за час проходження по ним ВІС до високих температур, послідуючому розплавленню та при визначених умовах до явищ абляції і електричного вибуху (ЕВ) скін-шару та стінки струмопроводів та оброблюваних деталей. Тому при розробці та експлуатації таких ВЕФУ з ЄНЕ однією з проблемних задач з'являється забезпечення електротермічної стійкісті циліндричних струмопроводів і раціональний вибір їх поперечних перерізів по заданим значенням імпульсного струму розряду ВЕФУ з ЄНЕ. В наступний час відсутні дані з обгрунтованого вибору найбільш допустимої (по граничним температурам для ізоляції та показникам зниження механічної міцності матеріалу струмопроводів) та критичної (по досягненню температури плавлення та ЕВ матеріалу струмопроводів) щільностей імпульсного розрядного струму ВЕФУ з ЄНЕ у циліндричних струмопроводах. Усе вищевказане відноситься і до імпульсного струму блискавки мікросекундного діапазону, а також імпульсним вдарним струмам мілісекундного діапазону при коротких замиканнях (КЗ), що діють на циліндричні струмопроводи силових електричних ланцюгів промислової частоти. У техніці ВІС та СІМП, при МІОМ та у екрануючих конструкціях широко використовуються провідні циліндричні оболонки, що випробовують діяння зовнішніх аксіальних імпульсних магнітних полів (ІМП).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: ПЕРЕХІДНІ ПРОЦЕСИ ПРИ ДІЯННІ ВЕЛИКИХ ІМПУЛЬСНИХ СТРУМІВ ТА СИЛЬНИХ ІМПУЛЬСНИХ МАГНІТНИХ ПОЛІВ НА ПРОВІДНІ ОБ'ЄКТИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок