Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ ДУТТЬОВИХ РЕЖИМІВ ТА ПРИСТРОЇВ КИСНЕВИХ КОНВЕРТОРІВ НА ОСНОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОЦЕСІВ У РЕАКЦІЙНІЙ ЗОНІ

УДОСКОНАЛЕННЯ ДУТТЬОВИХ РЕЖИМІВ ТА ПРИСТРОЇВ КИСНЕВИХ КОНВЕРТОРІВ НА ОСНОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОЦЕСІВ У РЕАКЦІЙНІЙ ЗОНІ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ДУТТЬОВИХ РЕЖИМІВ ТА ПРИСТРОЇВ КИСНЕВИХ КОНВЕРТОРІВ НА ОСНОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОЦЕСІВ У РЕАКЦІЙНІЙ ЗОНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,59 KB
Завантажень:
331
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ПРИАЗОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
СУЩЕНКО Андрій Вікторович
УДК 669. 184.14
УДОСКОНАЛЕННЯ ДУТТЬОВИХ РЕЖИМІВ ТА ПРИСТРОЇВ
КИСНЕВИХ КОНВЕРТОРІВ НА ОСНОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ
ПРОЦЕСІВ У РЕАКЦІЙНІЙ ЗОНІ
Спеціальність 05.16.02 - Металургія чорних металів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття
вченого ступеня кандидата
технічних наук
Маріуполь - 2002
Дисертація є рукописом.
Робота виконана на кафедрі теплофізики та теплоенергетики металургійного виробництва (ТТМВ) і в Проблемній науково-дослідній лабораторії (ПНДЛ) Приазовського державного технічного університету (ПДТУ) Міністерства освіти і науки України, м. Маріуполь.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Капустін Євген Олександрович,
професор кафедри ТТМВ,
науковий керівник ПНДЛ ПДТУ (м. Маріуполь).
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Чернятевич Анатолій Григорович,
завідувач кафедри рудно-термічних процесів Дніпродзержинського державного технічного університету (м. Дніпродзержинськ);
кандидат технічних наук, доцент
Конопля Віктор Григорович,
доцент кафедри металургії сталі ПДТУ (м. Маріуполь).
Провідна організація: Інститут чорної металургії ім. З. І. Некрасова НАН України
(м. Дніпропетровськ).
Захист відбудеться "____26____"________квітня____________ 2002 р. о _______1400_____ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .052.01 при Приазовському державному технічному університеті за адресою: 87500, вул. Університетська, 7, м. Маріуполь, Донецька область, Україна.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Приазовського державного технічного університету за адресою: 87500, м. Маріуполь, вул. Апатова, 115.
Автореферат розіслано "___23____"____березня______ 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради К 12.052.01,
доктор технічних наук, професор В.О. Маслов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Відповідно до Національної програми розвитку гірничо-металургійного комплексу (ГМК) України на період до 2010 р. перед чорною металургією країни поставлено завдання подальшого збільшення частки конверторної сталі при одночасному поліпшенні якості та підвищення конкурентноздатності продукції шляхом зменшення її енерго- і матеріалоємності, удосконалення інфраструктури виробництва, використання сучасних досягнень науки.
Вирішення головного завдання сучасного киснево-конверторного виробництва - одержання розплавленого металу з заданими властивостями (будова, склад, температура) при мінімальних витратах матеріальних та енергетичних ресурсів і шкідливих викидах у навколишнє середовище нерозривно пов'язане з оптимізацією параметрів дуттьових режимів та пристроїв - одного з основних і найбільш універсальних керуючих впливів на хід та техніко-економічні показники плавки. Це потребує надійної інформації про механізм, термодинамічні та кінетичні закономірності процесів у зоні взаємодії окисних газових струмин з розплавом (реакційній зоні - РЗ), їхній вплив на макрокінетику конверторної плавки в цілому.
Незважаючи на те, що численні дослідження показали провідну роль РЗ при струминно-окиснювальному рафінуванні металу, а також на ряд важливих теоретичних та практичних результатів, отриманих при її вивченні, є маловивчені аспекти проблеми, що аналізується, та протиріччя. Необхідність та актуальність подальшого вивчення складного комплексу взаємозалежних процесів у РЗ кисневого конвертора, встановлення якісних і кількісних зв'язків між ними та параметрами дуття - з одного боку, а також процесами, що протікають в основній частині ванни, - з іншого, визначили тему цього дослідження.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Питання, розглянуті в дисертації, відповідають Національній програмі розвитку ГМК України та науковому напрямку кафедри ТТМВ і ПНДЛ ПДТУ "Тепло- і масообмінні процеси у ваннах сталеплавильних агрегатів". Робота виконувалася в рамках держбюджетних і госпдоговірних НДР: "Виявлення резервів енерго-ресурсозбереження сталеплавильного переділу на основі математичного моделювання процесів виплавки та позапічної обробки сталі" (№0197U002543; Міністерство освіти України), "Оптимізація соплового блоку та системи охолодження головки фурми, а також дуттьового та шлакового режимів плавки, в т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ДУТТЬОВИХ РЕЖИМІВ ТА ПРИСТРОЇВ КИСНЕВИХ КОНВЕРТОРІВ НА ОСНОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОЦЕСІВ У РЕАКЦІЙНІЙ ЗОНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок