Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗМІСТ ШКІЛЬНИХ ПІДРУЧНИКІВ ЯК ФАКТОР ПОЛІКУЛЬТУРНОГО ВИХОВАННЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У ЗАКАРПАТТІ (1919 – 1939 рр.)

ЗМІСТ ШКІЛЬНИХ ПІДРУЧНИКІВ ЯК ФАКТОР ПОЛІКУЛЬТУРНОГО ВИХОВАННЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У ЗАКАРПАТТІ (1919 – 1939 рр.)

Назва:
ЗМІСТ ШКІЛЬНИХ ПІДРУЧНИКІВ ЯК ФАКТОР ПОЛІКУЛЬТУРНОГО ВИХОВАННЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У ЗАКАРПАТТІ (1919 – 1939 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,77 KB
Завантажень:
428
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЖИТОМИРСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
РОЗЛУЦЬКА ГАЛИНА МИКОЛАЇВНА
УДК 371.035.6 (09) (477.8)+371.0535.6
ЗМІСТ ШКІЛЬНИХ ПІДРУЧНИКІВ
ЯК ФАКТОР ПОЛІКУЛЬТУРНОГО ВИХОВАННЯ
МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У ЗАКАРПАТТІ (1919 – 1939 рр.)
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Житомир – 2006


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Дрогобицькому державному педагогічному університеті імені Івана Франка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Чепіль Марія Миронівна,
Дрогобицький державний педагогічний
університет імені Івана Франка,
кафедра педагогіки, професор.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Левківський Михайло Васильович,
Житомирський державний
університет імені Івана Франка,
кафедра педагогіки, завідувач;
кандидат педагогічних наук, професор
Мазоха Дмитро Степанович,
Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет ім. Г.С. Сковороди,
кафедра педагогіки й методики початкового навчання, завідувач.
Провідна установа: Тернопільський національний педагогічний університет ім. Володимира Гнатюка, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться "7" лютого 2006 р. об 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради вченої ради К 14.053.01 у Житомирському державному університеті імені Івана Франка за адресою: 10008, м. Житомир, вул. Велика Бердичівська, 40, 2-й поверх, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Житомирського державного університету імені Івана Франка за адресою: 10008, м. Житомир, вул. Велика Бердичівська, 40.
Автореферат розісланий "6" січня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.А.Сейко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Інтеграція України у світове співтовариство є практичним завданням, що охоплює й освітню галузь, зміст якої визначається пріоритетністю вимог часу, потребами соціально-економічного розвитку і зумовлюється суспільними відносинами, станом науки, культури, родинно-сімейними стосунками, традиціями, рівнем освіти. Виховання як невід’ємний чинник полікультурної освіти визначає спрямованість змісту освіти і педагогічного процесу на формування усвідомленого вибору учнями етичних цінностей та готовності до життєдіяльності в умовах культурного розмаїття людської спільноти, вбачає конкретне втілення ідей полікультурної освіти в змісті підручників.
Ідеї полікультурності знайшли своє відображення в основних державних документах про освіту: “Державній національній програмі “Освіта”. Україна ХХІ століття”, “Концепції 12-річної загальної середньої освіти”, “Концепції громадянського виховання”, “Національній доктрині розвитку освіти України у ХХІ столітті”, “Національній програмі виховання дітей та учнівської молоді в Україні”. Полікультурні компетенції включено до “Державного стандарту базової та повної шкільної освіти”. Серед магістральних цілей і пріоритетів освіти визначено виховання людини демократичного світогляду, яка поважає традиції інших народів та їхні культури, культуру світу. Саме тому таким важливим для української педагогічної теорії та практики є досвід у сфері полікультурної освіти і виховання.
Полікультурне виховання як соціокультурний феномен представлено у працях І.Беха, А.Бойко, О.Савченко, О.Сухомлинської та ін. Розробка теоретичних засад полікультурного виховання, його соціокультурна зорієнтованість передбачають об’єктивне вивчення надбань минулого. Важливим джерелом розглядаємо історико-педагогічний аналіз теорії і практики полікультурного виховання української учнівської молоді.
Зміст шкільних підручників під цим кутом зору висвітлюють О.Бандура, В.Бейлісон, В.Безпалько; сутність, роль та місце підручника у навчально-виховному процесі – Ю.Бабанський, Є.Пасічник, М.Скаткін; дидактичну модель навчальних предметів та її реалізацію у структурі й змісті підручника – В.Кононенко, О.Савченко, А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЗМІСТ ШКІЛЬНИХ ПІДРУЧНИКІВ ЯК ФАКТОР ПОЛІКУЛЬТУРНОГО ВИХОВАННЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У ЗАКАРПАТТІ (1919 – 1939 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок