Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАКОНОМІРНОСТІ СТВОРЕННЯ БАР’ЄРНИХ ШАРІВ З РЕГУЛЬОВАНИМ СТРУКТУРНО-ФАЗОВИМ СТАНОМ ДЛЯ ОПТИМІЗАЦІЇ ВЛАСТИВОСТЕЙ КОНСТРУКЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ ЕНЕРГЕТИЧНОГО ОБЛАДНАННЯ

ЗАКОНОМІРНОСТІ СТВОРЕННЯ БАР’ЄРНИХ ШАРІВ З РЕГУЛЬОВАНИМ СТРУКТУРНО-ФАЗОВИМ СТАНОМ ДЛЯ ОПТИМІЗАЦІЇ ВЛАСТИВОСТЕЙ КОНСТРУКЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ ЕНЕРГЕТИЧНОГО ОБЛАДНАННЯ

Назва:
ЗАКОНОМІРНОСТІ СТВОРЕННЯ БАР’ЄРНИХ ШАРІВ З РЕГУЛЬОВАНИМ СТРУКТУРНО-ФАЗОВИМ СТАНОМ ДЛЯ ОПТИМІЗАЦІЇ ВЛАСТИВОСТЕЙ КОНСТРУКЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ ЕНЕРГЕТИЧНОГО ОБЛАДНАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
39,02 KB
Завантажень:
378
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Донецький національний технічний університет

ДУРЯГІНА Зоя Антонівна
УДК 669.14.018.25:535.211
ЗАКОНОМІРНОСТІ СТВОРЕННЯ БАР’ЄРНИХ ШАРІВ З РЕГУЛЬОВАНИМ СТРУКТУРНО-ФАЗОВИМ СТАНОМ ДЛЯ ОПТИМІЗАЦІЇ ВЛАСТИВОСТЕЙ КОНСТРУКЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ ЕНЕРГЕТИЧНОГО ОБЛАДНАННЯ
Спеціальність 05.16.01 – Металознавство та термічна обробка металів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Донецьк – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному університеті “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України
Офіційні опоненти:
Член-кореспондент Національної академії наук України, доктор технічних наук, професор ПІЛЮШЕНКО Віталій Лаврентійович, Донецький державний університет управління Міністерства освіти і науки України, проректор із наукової роботи, м. Донецьк.
Доктор технічних наук, професор КОНДРАТЮК Станіслав Євгенович, Фізико-технологічний інститут металів та сплавів НАН України, завідувач відділом литва та структуроутворення сталі, м. Київ.
Доктор технічних наук, професор ЧЕЙЛЯХ Олександр Петрович, Приазовський державний технічний університет Міністерства освіти та науки Украіни, проректор з науково-педагогічної роботи, м. Маріуполь.
Провідна установа – Виробниче обєднання “Завод ім. Малишева” Міністерства промислової політики України,
м. Харків.
Захист відбудеться “ 29 ” грудня 2005 р. о 12 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 11.052.01 в Донецькому національному технічному університеті за адресою: 83000, м. Донецьк, вул. Артема, 58, ВАЗ, 1-й навчальний корпус.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Донецького національного технічного університету (83000, м. Донецьк, вул. Артема, 58, 2-й навчальний корпус).
Автореферат розісланий “ 25 ” листопада 2005 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради
Д 11.052.01доктор технічних наук, професор О.В. Яковченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Конструкційні матеріали (КМ) енергетичного обладнання (корозійнотривкі сталі аустенітного, ферито-мартенситного класів і маловивчені ванадієві сплави) працюють за підвищених температур в агресивних середовищах (водні розчини солей, перегріта пара, розплави легкоплавких металів Pb, Li, Bi, їхні евтектики). Це спричиняє деградацію структури і властивостей поверхні. Тому актуально не тільки раціонально підібрати матеріал для конкретних умов експлуатації, а і запропонувати науково обґрунтовану систему захисту його поверхні.
На сучасному етапі принципово вирішена проблема захисту корозійнотривких сталей від агресивної дії Pb і евтектики Pb-Bi створенням самозаліковних оксидних покриттів, що гальмують розчинення легуючих елементів із сталі у розплав. Транспортування кисню до поверхні, яка окислюється, здійснюється через розплав. У майбутніх реакторах термоядерного синтезу прийнято концепцію використання розплаву Li17Pb83 як теплоносія, оскільки він одночасно виконує роль і помножувача нейтронів, і відтворювального матеріалу для постійної регенерації тритію. Висока спорідненість евтектики Li17Pb83 до кисню унеможливлює його подавання через розплав, тому актуально вивчити можливість формування захисних покриттів на основі інших, стабільних у його присутності, фаз – карбідів, нітридів, карбонітридів, інтерметалідів Ti, Zr, Nb, V. Цілеспрямоване синтезування таких фаз можливе при регулюванні напряму та інтенсивності потоків масоперенесення на границі розділу системи “сталь–розплав”. Через низьку розчинність азоту і вуглецю у розплавах Pb не вдається транспортувати їх з рідкої фази, натомість доцільно використати потік сегрегації цих елементів до поверхні. Для активізації і перманентного підтримання реакційної дифузії бажано попередньо модифікувати поверхню сталі елементами (Nb, Zr, Si, B), що характеризуються високою спорідненістю до азоту i вуглецю.
Останні десятиліття ознаменовані розробленням аналогічних підходів до формування методами інженерії поверхні, зокрема лазерними технологіями, зносотривких поверхневих шарів. Значний внесок у розвиток таких підходів зробили вітчизняні і зарубіжні вчені: В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: ЗАКОНОМІРНОСТІ СТВОРЕННЯ БАР’ЄРНИХ ШАРІВ З РЕГУЛЬОВАНИМ СТРУКТУРНО-ФАЗОВИМ СТАНОМ ДЛЯ ОПТИМІЗАЦІЇ ВЛАСТИВОСТЕЙ КОНСТРУКЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ ЕНЕРГЕТИЧНОГО ОБЛАДНАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок