Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРАТЕГІЧНЕ ПЛАНУВАННЯ В РЕАЛІЗАЦІЇ ІННОВАЦІЙ НА ПІДПРИЄМСТВІ

СТРАТЕГІЧНЕ ПЛАНУВАННЯ В РЕАЛІЗАЦІЇ ІННОВАЦІЙ НА ПІДПРИЄМСТВІ

Назва:
СТРАТЕГІЧНЕ ПЛАНУВАННЯ В РЕАЛІЗАЦІЇ ІННОВАЦІЙ НА ПІДПРИЄМСТВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,11 KB
Завантажень:
36
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Сучасні темпи світового економічного розвитку обумовлюють високу д
инаміку ринкових процесів, що вимагає посиленої уваги вищого управлінс
ького персоналу підприємств до інновацій як джерел формування конкуре
нтних переваг


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
МИХАЛЬЧИК СЕРГІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ
УДК 658.5:658.589
СТРАТЕГІЧНЕ ПЛАНУВАННЯ В РЕАЛІЗАЦІЇ ІННОВАЦІЙ НА ПІДПРИЄМСТВІ
Спеціальність 08.06.01 – економіка, організація і управління підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Хмельницький –2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Хмельницькому національному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівникдоктор економічних наук, професор
Орлов Олівер Олексійович,
Хмельницький національний університет
Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри економіки підприємства та підприємництва
Офіційні опоненти | доктор економічних наук, професор
Дорофієнко В’ячеслав Володимирович,
Донецький державний університет управління Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри менеджменту в невиробничій сфері
кандидат економічних наук, доцент
Тарнавська Наталія Петрівна,
Тернопільська академія народного господарства Міністерства освіти і науки України, заступник завідувача кафедри менеджменту
Провідна установа | Національний університет “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України, кафедра менеджменту організацій.
Захист відбудеться 24 лютого 2005 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 70.052.01 у Хмельницькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 29016, м.Хмельницький, вул. Інститутська, 11, зал засідань вченої ради.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Хмельницького національного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 29016, м.Хмельницький, вул. Кам’янецька, 110.
Автореферат розісланий 21 січня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради К 70.052.01 Скринник Н.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сучасні темпи світового економічного розвитку обумовлюють високу динаміку ринкових процесів, що вимагає посиленої уваги вищого управлінського персоналу підприємств до інновацій як джерел формування конкурентних переваг. Чітко окреслена інноваційна стратегія має включати визначення основних напрямів науково-технічної і виробничої діяльності підприємства у сферах розробки і впровадження нової продукції; вдосконалення і модифікації продукції, що виготовляється, зняття з виробництва застарілої продукції, залучення у виробничу діяльність нових ресурсів та нових технологій, освоєння нових методів організації виробництва і праці тощо. Завдяки цілеспрямованій інноваційній діяльності суб’єкти господарювання мають змогу створювати і освоювати ті новації, які можуть принести їм суттєву користь, зміцнити їх конкурентні позиції.
Однак вітчизняні підприємства недостатньою мірою використовують інноваційні чинники розвитку. Частково це пояснюється несприятливим інноваційно-інвестиційним кліматом, який обмежує фінансові можливості підприємств, що спричиняє низьку віддачу від інноваційної діяльності. Водночас на більшості вітчизняних підприємств не вироблено ефективного підходу до розробки стратегії їх розвитку – впровадження інновацій здійснюється в межах функціонального управління окремими виробництвами, а не з погляду загальної стратегії розвитку. В результаті обмежуються фінансові ресурси, що можуть бути спрямовані на створення та реалізацію інновацій, звужується спектр інноваційних можливостей підприємств, потенціал інновацій використовується неповною мірою, віддача від них недостатньо висока.
Ефективне використання інноваційних чинників у розбудові економіки України залишається проблемою, тому розробка теоретико-методичних і науково-практичних аспектів стратегічного планування та реалізації інновацій у межах розвитку вітчизняного менеджменту диктується, насамперед, запитами практики і представляє як науковий, так і практичний інтерес.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СТРАТЕГІЧНЕ ПЛАНУВАННЯ В РЕАЛІЗАЦІЇ ІННОВАЦІЙ НА ПІДПРИЄМСТВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок