Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування умінь спілкування молодших школярів у позакласній навчально-виховній роботі

Формування умінь спілкування молодших школярів у позакласній навчально-виховній роботі

Назва:
Формування умінь спілкування молодших школярів у позакласній навчально-виховній роботі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,76 KB
Завантажень:
80
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Харківський державний педагогічний університет
ім. Г.С. Сковороди
СЛЕСИК КАТЕРИНА МИТРОФАНІВНА
УДК 373.31
Формування умінь спілкування молодших школярів
у позакласній навчально-виховній роботі
13.00.09 – теорія навчання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному педагогічному університеті ім.Г.С.Сковороди, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Калашнікова Любов Миколаївна,
Харківський державний педагогічний університет
ім. Г.С. Сковороди, доцент кафедри педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Сущенко Тетяна Іванівна,
Запорізький інститут післядипломної педагогічної
освіти, завідувач кафедри педагогічної майстерності;
кандидат педагогічних наук, професор,
Тарасевич Ніна Миколаївна,
Полтавський державний педагогічний університет
ім. В.Г. Короленка, професор кафедри педагогічної
майстерності.
Провідна установа: Тернопільський педагогічний університет імені
Володимира Гнатюка, кафедра педагогічної
майстерності та освітніх технологій, Міністерство
освіти і науки України, м. Тернопіль.
Захист відбудеться “26 ” лютого 2003 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.053.04 у Харківському державному педагогічному університеті ім. Г.С. Сковороди за адресою: 61002, м. Харків, вул. Артема, 29, ауд.№216.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського державного педагогічного університету ім. Г.С.Сковороди за адресою: 61168, м. Харків, вул. Блюхера, 2, ауд. 215-В).
Автореферат розісланий “25 ” січня 2003 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Золотухіна С.Т.
Загальна характеристика роботи
Актуальність та доцільність дослідження. Головним завданням освіти у ХХІ столітті є виховання людини з гуманістичним світосприйняттям, яка здатна орієнтуватися у складних соціокультурних відносинах, активно реалізувати свій особистісний потенціал на основі взаєморозуміння, співробітництва, толерантності.
Відповідно до потреб економічного, політичного, соціального розвитку суспільства змінилися вимоги й до шкільного навчання. Нові завдання шкільної освіти відображені в законі України “Про освіту”, Національній доктрині розвитку освіти, Концепції національного виховання. Серед них на особливу увагу заслуговує розвиток особистості, якому сприяє навчання на основі діалогу, що передбачає організацію спілкування школярів з учителем та між собою. Саме початкова школа має створити вагомі передумови для розвитку комунікативних здібностей, умінь будувати ділові та міжособистісні стосунки. Це, в свою чергу, вимагає перегляду змісту, форм і методів роботи вчителів, зокрема початкових класів, щодо організації спілкування учнів у навчально-виховному процесі, формування в них умінь спілкування.
Теоретико-методологічні аспекти навчання молодших школярів відбито в дослідженнях М. Вашуленка, В. Давидова, П. Гальперіна, Д. Ельконіна, Г.Костюка, О. Савченко, В Сухомлинського та інших.
Важливе місце в наукових працях, присвячених шкільній дидактиці, займає проблема спілкування, в межах якої розкриваються сутність, функції, види та форми організації спілкування (А.Мудрик, О. Савченко, Г.Цукерман та ін.), управління взаємодією школярів у навчально-пізнавальній діяльності (В.Дьяченко, Л. Калашнікова, О.Кузьменко, Х. Лійметс, В. Лозова, І.Чередов та ін.), навчальне співробітництво учнів з учителем і між собою (В. Дьяченко, Х.Лійметс, Г. Цукерман та ін.).
Окреме місце у вивченні організації взаємодії учнів займають дослідження питань спілкування молодших школярів, а саме: формування колективізму та гуманних стосунків учнів (В.Білоусова, О.Киричук, В.Киричок, В.Сухомлинський та ін.), формування комунікативних умінь у дітей в урочній діяльності в процесі навчання мови, риторики (М.Вашуленко, М.Львов, Т.Ладиженська та ін.).
Проте залишаються недостатньо вивченими питання організації взаємодії молодших школярів у процесі позакласної навчально-виховної діяльності, що вимагає спеціальної роботи з формування умінь спілкування молодших школярів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Формування умінь спілкування молодших школярів у позакласній навчально-виховній роботі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок