Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Організаційно-економічні засади інфраструктурного забезпечення регіонального розвитку

Організаційно-економічні засади інфраструктурного забезпечення регіонального розвитку

Назва:
Організаційно-економічні засади інфраструктурного забезпечення регіонального розвитку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,02 KB
Завантажень:
10
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РЕГІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Бутирська Ірина Валентинівна
УДК 338.49:332.1(477)
Організаційно-економічні засади інфраструктурного
забезпечення регіонального розвитку
Спеціальність: 08.10.01 – Розміщення продуктивних сил
і регіональна економіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Чернівецькому торговельно-економічному інституті КНТЕУ.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Школа Ігор Миколайович,
Чернівецький торговельно-економічний інститут КНТЕУ, завідувач кафедри міжнародної економіки та економіки підприємства.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Пила Василь Іванович,
Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, завідувач відділу (м. Київ);
кандидат економічних наук
Садова Уляна Ярославівна,
Інститут регіональних досліджень НАН України, старший науковий співробітник (м. Львів).
Провідна установа: Рада з вивчення продуктивних сил України НАН України, відділ проблем розвитку та розміщення галузей соціальної сфери (м. Київ).
Захист відбудеться 27 січня 2006 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.154.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026 м. Львів, вул. Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026 м. Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розісланий 26 грудня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук В.І. Жовтанецький
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. У сучасних умовах економічного i політичного розвитку України все більшої ваги набувають питання, пов’язані з самоврядуванням окремих регіонів країни. Саме тому в період важливих пере-творень економічного життя виникає ряд актуальних проблем розвитку еко-но-міки, зокрема на регіональному рівні, які вимагають теоретичного обґрунту-вання і глибокого вивчення, при цьому проблема формування регіональної інфраструктури є надзвичайно актуальною. Період ринкових трансформацій, який відбувається на сучасному етапі, зумовлює необхідність формування ефективної інфраструктури з метою підвищення конкурентоспроможності як економіки кожного регіону, так і національної економіки в цілому.
Важливість проблем всебічного розвитку регіональної інфраструктури важ-ко переоцінити, оскільки вони впливають на всі аспекти життєдіяльності регі-ону. Тому в державі відчутна гостра потреба у створенні надійної регіональної інфраструктури, без розвитку якої неможливий і ефектив-ний розвиток самих регіонів.
Сьогодні, на нашу думку, варто чітко визначити організаційно-економічні засади інфраструктурного забезпечення регіонального розвитку в Україні, що сприяли б виведенню економіки країни й економіки її регіонів, на якісно новий рівень. З огляду на це, своєчасною та актуальною є постановка питань про дослідження впливу інфраструктури регіону на темпи його економічного зростання та формування стратегії розвитку регіональної інфраструктури в сучасних умовах.
При розробці проблеми формування оптимальної інфраструктури слід виходити з визнання того, що інфраструктура призначена для регулювання взаємодії елементів нової економічної системи, оптимізує рух товарно-грошових потоків і забезпечує розвиток ринкових взаємовідносин, а вплив на виробництво через інфраструктуру є найбільш ефективним засобом регулювання економіки.
У вітчизняній науковій літературі дослідженню інфраструктури загалом та її окремих складових зокрема надається велика увага. Ці питання висвітлюють у своїх публікаціях такі вітчизняні та зарубіжні учені, як П. Бєлєнький, З. Герасимчук, А. Гриценко, Б. Данилишин, М. Долішній, С. Злупко, В. Куценко, В. Пила, С. Писаренко, У. Садова, Ю. Саєнко, Д.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Організаційно-економічні засади інфраструктурного забезпечення регіонального розвитку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок