Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТАФІЗИЧНИЙ ДИСКУРС У ПОЕТИЧНІЙ ТВОРЧОСТІ ЮРІЯ ЛИПИ

МЕТАФІЗИЧНИЙ ДИСКУРС У ПОЕТИЧНІЙ ТВОРЧОСТІ ЮРІЯ ЛИПИ

Назва:
МЕТАФІЗИЧНИЙ ДИСКУРС У ПОЕТИЧНІЙ ТВОРЧОСТІ ЮРІЯ ЛИПИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,71 KB
Завантажень:
393
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Кіровоградський державний педагогічний університет
імені Володимира Винниченка
ШИШКОВА АЛЛА ДМИТРІВНА
УДК 821. 161.2 – 1.09 Липа: 11/14
МЕТАФІЗИЧНИЙ ДИСКУРС У ПОЕТИЧНІЙ
ТВОРЧОСТІ ЮРІЯ ЛИПИ
Спеціальність 10.01.01 – українська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Кіровоград – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі української літератури Ізмаїльського державного гуманітарного університету, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, доцент
Райбедюк Галина Богданівна,
Ізмаїльський державний гуманітарний університет,
завідувач кафедри української літератури
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Мейзерська Тетяна Северинівна,
Південноукраїнський державний
педагогічний університет імені К.Д.Ушинського,
кафедра української філології;
кандидат філологічних наук, доцент
Мафтин Наталія Василівна,
Прикарпатський національний університет
імені В.Стефаника, кафедра української літератури
 
Захист дисертації відбудеться «27» червня 2008 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 23.053.01 у Кіровоградському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка за адресою: 25006, м.Кіровоград, вул. Шевченка, 1, зала засідань.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка (25006, м.Кіровоград, вул.Шевченка, 1).
Автореферат розіслано « 22 » травня 2008 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.О.Гольник


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Наукова інтерпретація поетичної спадщини Ю.Липи пов’язана з основними ідеями та загальними тенденціями сучасного українського літературознавства, насамперед із проблемами реінтерпретації заборонених радянським літературознавством художньо-мистецьких феноменів, концептуального переосмислення надбань національної літератури в контексті універсального культурного досвіду.
Юрій Липа (1900-1944) належить до тих українських митців, котрим довелось торувати дорогу до сучасного читача крізь фальсифікації та недоброзичливу упередженість. В умовах радянського тоталітарного простору він був не лише вилученим з літературного процесу, але кваліфікувався як «лютий ворог» свого ж народу. Ім’я письменника в історико-літературних оглядах згадувалось принагідно, до того ж у виключно негативних контекстах. Сьогодні очевидно, що поза науковим осмисленням його художнього доробку об’єктивна картина літературного процесу міжвоєнного десятиліття ХХ століття є неможливою.
Місце і роль Ю.Липи в історії національної культури вельми значущі й нині загальновизнані. Його спадщина стоїть високо в ієрархії літературних та наукових цінностей українського народу. Вона становить собою самобутнє явище в історії української літератури, філософії та естетичної думки і відкриває перед сучасними дослідниками широкі інтерпретаційні можливості. Якщо біографія письменника на сьогодні більш-менш повно досліджена й у найголовніших рисах оприлюднена, то художня творчість, порівняно з іншими сферами його різногранної діяльності (історіософські праці, публіцистика, літературно-критичні статті), вивчена недостатньо і потребує всебічного фахового осмислення.
Особливості релігійно-містичного світогляду Ю.Липи засадничо визначили метафізичне спрямування його поезії. Він трактує «вічні» питання буття (Віра й Бог, Час, Вічність, Любов, Смерть та ін.) у трансцендентному плані. До означеного нами напрямку дослідження його художнього доробку спонукають і змістові акценти віршів, і їх формальні домінанти. Актуальність порушеної у роботі проблеми зумовлена тим, що до сьогодні метафізичний дискурс у творчості поета ще не став предметом спеціального наукового осмислення. До того ж, ця проблема є вельми дискусійною та неоднозначною, оскільки йдеться про складне й специфічне художньо-мистецьке явище. Українська література має доволі тривку релігійно-містичну традицію.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: МЕТАФІЗИЧНИЙ ДИСКУРС У ПОЕТИЧНІЙ ТВОРЧОСТІ ЮРІЯ ЛИПИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок