Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОФЕСІЙНА ДІ ЯЛЬНІСТЬ УЧИТЕЛЯ У ВИХОВАННІ ЕМОЦІЙНО-ПОЗИТИВНОГО СТАВЛЕННЯ ПІДЛІТКІВ ДО НАВЧАННЯ

ПРОФЕСІЙНА ДІ ЯЛЬНІСТЬ УЧИТЕЛЯ У ВИХОВАННІ ЕМОЦІЙНО-ПОЗИТИВНОГО СТАВЛЕННЯ ПІДЛІТКІВ ДО НАВЧАННЯ

Назва:
ПРОФЕСІЙНА ДІ ЯЛЬНІСТЬ УЧИТЕЛЯ У ВИХОВАННІ ЕМОЦІЙНО-ПОЗИТИВНОГО СТАВЛЕННЯ ПІДЛІТКІВ ДО НАВЧАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,46 KB
Завантажень:
394
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Південноукраїнський державний педагогічний
університет (м. Одеса) ім. К.Д. Ушинського
Бартєнєва Ірина Олександрівна
УДК 371.1+371.044+371.302+371.302.3
ПРОФЕСІЙНА ДІ ЯЛЬНІСТЬ УЧИТЕЛЯ У ВИХОВАННІ
ЕМОЦІЙНО-ПОЗИТИВНОГО СТАВЛЕННЯ ПІДЛІТКІВ ДО НАВЧАННЯ
Спеціальність 13.00.04 - теорія і методика
професійної освіти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Одеса – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Південноукраїнському державному педагогічному університеті (м. Одеса) ім. К.Д. Ушинського, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник - доктор педагогічних наук, професор
Курлянд Зінаїда Наумівна,
Південноукраїнський державний педагогічний університет (м. Одеса) ім. К.Д. Ушинського,
завідувач кафедри педагогіки
Офіційні опоненти: - доктор педагогічних наук, професор
Кондрашова Лідія Валентинівна,
Криворізький державний педагогічний університет, завідувач кафедри педагогіки,
проректор з наукової роботи;
- кандидат фізико-математичних наук, доцент
Яблонська Наталія Вікторівна,
Південноукраїнський державний педагогічний університет (м. Одеса) ім. К.Д. Ушинського, завідувач кафедри алгебри і геометрії, проректор з навчальної роботи
Провідна установа - Харківський державний педагогічний університет
ім. Г.С. Сковороди, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України
 
Захист відбудеться “ ___12_” грудня 2000 р. о __9.00_ год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.053.01 в Південноукраїнському державному педагогічному університеті (м. Одеса) ім. К.Д. Ушинського за адресою: 65091, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету (м. Одеса) ім. К.Д. Ушинського за адресою: 65091, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
Автореферат розісланий “__12___” листопада 2000р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Трифонова О.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Складні сучасні соціально-економічні умови в державі призвели до падіння престижу освіти, зміни ціннісних орієнтацій. Наявні недоліки в системі освіти також несприятливо впливають на формування емоційно-позитивного ставлення в дітей до навчання у школі, що спонукало б їх до бажання вчитись, одержувати знання, розвивати свої творчі сили і здібності. Натомість сучасні умови розвитку економіки вимагають висококваліфікованих, обізнаних кадрів, з творчими проявами їхньої особистості. Вихід на високий рівень знань, умінь, навичок неможливий без емоційно-позитивного ставлення до навчання.
Вирішення означеної проблеми нерозривно пов’язане з дослідженням поняття “емоція” (П.К. Анохін, В.К. Вілюнас, О.В. Запорожець, Б.М. Куценок, Р.С. Лазарус, О.М. Леонтьєв, О.М. Лук, С.Л. Рубінштейн, П.М. Якобсон та ін.); зв’язку емоцій, потреб, мотивів (О.М. Леонтьєв, А.К. Маркова, Я. Рейковський, С.Л. Рубінштейн та ін.); впливу емоцій на пізнавальні процеси (О.В. Запорожець, Я.М. Калашник, О.Р. Лурія, О.Я. Чебикін та ін.).
Різні аспекти емоційно-позитивного ставлення дітей до навчання, а саме: пізнавальний інтерес, пізнавальна потреба, особистість учителя, емоційне ставлення до навчання, врахування індивідуальних особливостей дитини було розкрито в роботах видатних дослідників і педагогів України як минулого, так і сьогодення (І. Борецький, С. Васильченко, О. Духнович, А. Еласонський, П. Могила, С. Русова, Г. Сковорода, М. Смотрицький, К. Ставровецький, В. Сухомлинський, Т. Шевченко, С. Яворський).
Стає очевидним, що емоційно-позитивне ставлення до навчання можна цілеспрямовано формувати у процесі професійної діяльності вчителя. На сучасному етапі викликають інтерес різні аспекти означеної проблеми, що знайшли своє відображення у працях учених (А.М. Богуш, І.М. Богданова, Н.В. Кічук, Н.В. Кузьміна, З.Н. Курлянд, Г.О. Нагорна, В.О. Сластьонін, Р.І. Хмелюк та ін.). Професійна готовність до здійснення педагогічної діяльності була об’єктом уваги Л.В. Кондрашової, Л.О. Кандибович, А.Ф.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПРОФЕСІЙНА ДІ ЯЛЬНІСТЬ УЧИТЕЛЯ У ВИХОВАННІ ЕМОЦІЙНО-ПОЗИТИВНОГО СТАВЛЕННЯ ПІДЛІТКІВ ДО НАВЧАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок