Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Особливості одержання, структура та властивості заевтектоїдної сталі з кулястим графітом

Особливості одержання, структура та властивості заевтектоїдної сталі з кулястим графітом

Назва:
Особливості одержання, структура та властивості заевтектоїдної сталі з кулястим графітом
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,84 KB
Завантажень:
461
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Фізико-технологічний інститут металів та сплавів
КОЗАК ДМИТРО СЕРГІЙОВИЧ
УДК 669.141.25:546.26-162
Особливості одержання, структура та властивості заевтектоїдної сталі з кулястим графітом
Спеціальність 05.16.04 – ливарне виробництво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Фізико-технологічному інституті металів та сплавів Національної академії наук України
Науковий керівник
Офіційні опоненти |
доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Бубликов Валентин Борисович,
Фізико-технологічний інститут металів та сплавів НАН України, завідувач відділу
доктор технічних наук, професор
Кондратюк Станіслав Євгенович,
Фізико-технологічний інститут металів та сплавів НАН України, завідувач відділу
кандидат технічних наук, доцент
Сиропоршнєв Леонід Миколайович,
Національний технічний університет України „Київський політехнічний інститут” МОН України, доцент кафедри
Захист відбудеться „ 25 ” жовтня 2007р. о 1400 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.232.01 Фізико-технологічного інституту металів та сплавів НАН України, за адресою: 03680 м. Київ, МСП, б-р Вернадського, 34/1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Фізико-технологічного інституту металів та сплавів НАН України, за адресою:
03680 м. Київ, МСП, б-р Вернадського, 34/1.
Автореферат розісланий „ 17 ” вересня 2007р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.232.01
доктор технічних наук М.І. Тарасевич
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Графітизовані залізовуглецеві сплави знаходять широке застосування у сучасному машинобудуванні. До них відносяться не тільки чавуни, але й заевтектоїдні графітизовані сталі з кількістю графітної фази, меншою ніж у чавунах. Завдяки цьому вони характеризуються більш високими показниками ряду механічних і службових властивостей.
Традиційно графітизовану сталь одержують енергоємним високотемпературним відпалом литої заевтектоїдної сталі, структура якої складається із цементиту та перліту. У процесі відпалу розкладається цементит і у структурі формуються включення графіту компактної форми. Можливості такої технології обмежуються виготовленням із цієї сталі виливків відносно простої конфігурації, таких як підшипники, деталі штампів, валки та деякі інші.
Ліквідувати операцію енергоємного високотемпературного відпалу можна шляхом створення технологій, які забезпечать у процесі кристалізації виливків із заевтектоїдної сталі формування графітних включень та запобігання утворення структурно-вільного цементиту. При такому ході кристалізації забезпечується зменшення об’ємної усадки та схильності до утворення гарячих та холодних тріщин, що дозволить виготовляти із графітизованої сталі фасонні виливки складної конфігурації, включаючи корпусні. Зазначена вище радикальна зміна процесу кристалізації заевтектоїдної сталі може бути досягнута в результаті застосування високоефективного модифікування у поєднанні з оптимізацією хімічного складу. Тому дослідження, спрямовані на розробку процесу одержання заевтектоїдної сталі, яка кристалізується з утворенням кулястого графіту, є актуальними, а створення на цій основі нових марок графітизованих сталей відповідає вимогам сучасного машинобудування.
Зв’язок дисертації з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась у Фізико-технологічному інституті металів та сплавів НАН України відповідно до планів науково-дослідних робіт по темі 1.5.6.498 „Розробка економічних засобів підвищення механічних та експлуатаційних властивостей литих виробів з чавуну і сталі шляхом оптимізації витрат складових компонентів та використання відходів” (номер держреєстрації 0102U005226) та по темі 1.6.5.464 „Підвищення ефективності модифікуючого впливу на структуроутворення, механічні та службові властивості високоміцних чавунів” (номер держреєстрації 0100U003557).
Мета і задачі дослідження. Мета досліджень полягала у розробленні параметрів енергозберігаючого процесу одержання графітизованої заевтектоїдної сталі з кулястим графітом з підвищеними ливарними та механічними властивостями.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Особливості одержання, структура та властивості заевтектоїдної сталі з кулястим графітом

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок