Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРАТЕГІЧНІ АСПЕКТИ ОБЛІКУ В СИСТЕМІ УПРАВЛІННЯ ВЕЛИКОГО МАШИНОБУДІВНОГО ПІДПРИЄМСТВА

СТРАТЕГІЧНІ АСПЕКТИ ОБЛІКУ В СИСТЕМІ УПРАВЛІННЯ ВЕЛИКОГО МАШИНОБУДІВНОГО ПІДПРИЄМСТВА

Назва:
СТРАТЕГІЧНІ АСПЕКТИ ОБЛІКУ В СИСТЕМІ УПРАВЛІННЯ ВЕЛИКОГО МАШИНОБУДІВНОГО ПІДПРИЄМСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,75 KB
Завантажень:
317
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ВОЛОДИМИРА ДАЛЯ
КАНУРНА ЗІНАЇДА ФЕДОРІВНА
УДК 657.52:621
СТРАТЕГІЧНІ АСПЕКТИ ОБЛІКУ В СИСТЕМІ
УПРАВЛІННЯ ВЕЛИКОГО МАШИНОБУДІВНОГО
ПІДПРИЄМСТВА
Спеціальність 08.06.04 – Бухгалтерський облік, аналіз та аудит
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Луганськ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькій державній академії управління Міністерства освіти та науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник - академік НАН України,
доктор економічних наук, професор
Чумаченко Микола Григорович,
Донецька державна академія управління Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри обліку і аудиту.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Сопко Василь Васильович, Київський національний економічний університет Міністерства освіти і науки України, професор кафедри обліку в промисловості (м. Київ);
кандидат економічних наук, доцент Чиж Віра Іванівна, Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри обліку і аудиту (м. Луганськ).
Провідна установа – Харківський державний економічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра бухгалтерського обліку (м. Харків).
Захист відбудеться 17 жовтня 2002 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.051.01 у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля Міністерства освіти і науки України за адресою: 91034, м. Луганськ-34, кв. Молодіжний, 20-а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля за адресою: 91034, м. Луганськ-34, кв. Молодіжний, 20-а.
Автореферат розісланий 12 вересня 2002 року.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.В. Козаченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В сучасних умовах господарювання для прийняття ефективних управлінських рішень необхідна інформація як про виробничий потенціал підприємства, так і про те конкурентне середовище, у якому здійснюється виробнича діяльність. Розширення сфери облікового процесу веде до перехрещення традиційного бухгалтерського обліку з елементами планування, прогнозування, економічного аналізу, ціноутворення. Об’єднання різних сфер економічної роботи обумовило появу самостійної галузі знань за назвою "Управлінський облік". Розширення облікових рамок не тільки істотно підвищує роль обліку в управлінні виробництвом, але й висуває ряд задач щодо удосконалення методології його ведення для досягнення стратегічних цілей розвитку виробничої сфери, особливо в умовах великого машинобудівного виробничого комплексу. Дані виробничі формування випускають складну, наукомістку техніку й устаткування і відрізняються тривалістю виробничого циклу, складним технологічним ланцюжком, багатобічною внутрішньою та зовнішньою кооперацією. Забезпечити поступальний розвиток таких могутніх виробничих комплексів можливо лише шляхом розробки системи ефективної інформаційної підтримки менеджменту, адаптивної сучасним вимогам за рахунок створення розвиненої інформаційної інфраструктури підприємства. Перспективним напрямом удосконалювання інформаційної бази, досягнення її відповідності сучасному світовому рівню є кардинальна реорганізація традиційної системи бухгалтерського обліку та її перетворення на базі сучасних інформаційних технологій у комплексну систему стратегічного управлінського обліку.
В існуючих наукових розробках зарубіжних та вітчизняних учених викладаються загальнотеоретичні проблеми управлінського обліку. В них не розроблено конкретні практичні методики адаптації закордонних рекомендацій щодо особливостей вітчизняних підприємств. Тому проблема залишається практично мало вивченою і багато в чому невирішеною в області відображення в обліку виробничого потенціалу, нагромадження витрат і використання облікової інформації для розробки стратегії підприємства.
Таким чином, значимість досліджуваної проблеми, відсутність системних розробок щодо її вирішення стосовно великих машинобудівних комплексів обумовили вибір теми дисертаційної роботи, її цільову спрямованість і задачі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СТРАТЕГІЧНІ АСПЕКТИ ОБЛІКУ В СИСТЕМІ УПРАВЛІННЯ ВЕЛИКОГО МАШИНОБУДІВНОГО ПІДПРИЄМСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок