Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування фазового складу, структури та властивостей квазікристалічних сплавІВ системи Al-Cu-Fe при реакційній дифузії галіЮ

Формування фазового складу, структури та властивостей квазікристалічних сплавІВ системи Al-Cu-Fe при реакційній дифузії галіЮ

Назва:
Формування фазового складу, структури та властивостей квазікристалічних сплавІВ системи Al-Cu-Fe при реакційній дифузії галіЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,50 KB
Завантажень:
424
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національний технічний університет України
"Київський політехнічний інститут"
Холявко Валерія Вікторівна
УДК 536:669.017.3:539.213:541.012.234
Формування фазового складу, структури та властивостей квазікристалічних сплавІВ системи Al-Cu-Fe
при реакційній дифузії галіЮ
спеціальність 05.16.01 – металознавство та термічна обробка металів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фізики металів Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут"
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
Сидоренко Сергій Іванович.
Національний технічний університет України
"Київський політехнічний інститут";
завідувач кафедри фізики металів.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор,
Борисов Юрій Сергійович.
Інститут електрозварювання ім. Є.О.Патона НАН України;
завідувач відділу захисних покриттів.
кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник,
Захаров Сергій Михайлович.
Інститут металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України;
заступник завідувача відділу дифузійних процесів.
 
Провідна установа: Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М.Францевича НАН України (м. Київ).
Захист відбудеться "17" квітня 2006 р. о 15 год. 00 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради К26.002.12 при Національному технічному університеті України "Київський політехнічний інститут" за адресою: 03056, м. Київ, проспект Перемоги, 37, ІФФ, корпус №9 ауд. 203.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут" за адресою: м. Київ, проспект Перемоги, 37.
Автореферат розісланий "_____" березня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради К26.002.12
кандидат технічних наук, доцент Л.М. Сиропоршнєв


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сучасному етапі розвитку техніки все більше уваги науковців і практиків приділяється питанням підвищення надійності і довговічності приладів, машин і механізмів, подовжений термін служби яких у багатьох випадках забезпечується застосуванням нових матеріалів з високим рівнем функціональних властивостей. Проте, сплави з традиційною кристалічною будовою, що широко застосовуються для деталей машин у багатьох випадках не забезпечують повною мірою експлуатаційні вимоги.
Поряд з тим, відкриті більш 20 років тому квазікристалічні сплави завдяки особливій кристалографічній структурі мають комплекс незвичайних властивостей, що зробило їх привабливими для практичного використання в ролі замінників існуючих матеріалів. Насьогодні квазікристалічну будову мають сплави в більш ніж 100 інтерметалідних системах. Серед них квазікристалічні сплави системи Al-Cu-Fe відрізняються високими термічною стабільністю фізико-механічних властивостей, триботехнічними показниками, твердістю, стабільністю експлуатаційних характеристик при високих температурах та в агресивних середовищах.
В останні роки для створення нових матеріалів широко застосовується метод реакційної дифузії, як інструмент впливу на властивості сплавів. Нажаль, відомі насьогодні дані про формування структури і електричних, фізичних, механічних, а особливо дифузійних властивостей квазікристалів, навіть в межах однієї системи, носять ще недостатньо узагальнений й систематизований, а підчас і частково протирічний характер.
Головне, що перешкоджає застосуванню полікристалічних квазікристалів у вигляді масивних об’єктів є їх значна крихкість і пористість, що утворюється при їх виготовленні. Тому подолання пористості і крихкості квазікристалічних матеріалів є важливим матеріалознавчим завданням.
Вперше ідею використання галію як можливого пластифікатора квазікристалів було запропоновано у 1994 році професором Л.Н. Лариковим. Враховуючи цю обставину, а також той факт, що Україна входить в п’ятірку найбільших світових виробників галію, виглядає доцільним проведення досліджень щодо можливості застосування реакційної дифузії галію в системі Al-Cu-Fe для підвищення пластичності квазікристалічних сплавів з високим рівнем експлуатаційних властивостей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Формування фазового складу, структури та властивостей квазікристалічних сплавІВ системи Al-Cu-Fe при реакційній дифузії галіЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок