Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІТИЧНА ІНТЕГРАЦІЯ В ЛАТИНСЬКІЙ АМЕРИЦІ: ГЕНЕЗА, КЛЮЧОВІ ХАРАКТЕРИСТИКИ, ДЕТЕРМІНАНТИ КРИЗОВИХ ТЕНДЕНЦІЙ

ПОЛІТИЧНА ІНТЕГРАЦІЯ В ЛАТИНСЬКІЙ АМЕРИЦІ: ГЕНЕЗА, КЛЮЧОВІ ХАРАКТЕРИСТИКИ, ДЕТЕРМІНАНТИ КРИЗОВИХ ТЕНДЕНЦІЙ

Назва:
ПОЛІТИЧНА ІНТЕГРАЦІЯ В ЛАТИНСЬКІЙ АМЕРИЦІ: ГЕНЕЗА, КЛЮЧОВІ ХАРАКТЕРИСТИКИ, ДЕТЕРМІНАНТИ КРИЗОВИХ ТЕНДЕНЦІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,88 KB
Завантажень:
57
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ
І МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН
КОВАЛЬОВА Олександра Ігорівна
УДК 327. 39 (8)
ПОЛІТИЧНА ІНТЕГРАЦІЯ В ЛАТИНСЬКІЙ АМЕРИЦІ:
ГЕНЕЗА, КЛЮЧОВІ ХАРАКТЕРИСТИКИ,
ДЕТЕРМІНАНТИ КРИЗОВИХ ТЕНДЕНЦІЙ
Спеціальність 23.00.04 – Політичні проблеми міжнародних
систем та глобального розвитку
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Дисертацію виконано в Інституті світової економіки і міжнародних відносин НАН України.
Науковий керівник:
доктор історичних наук, професор
Камінський Євген Євменович,
Інститут світової економіки і міжнародних відносин НАН України, завідувач відділом трансатлантичних досліджень.
Офіційні опоненти:
доктор політичних наук, професор
Юрченко Сергій Васильович,
Таврійський національний університет ім. В.І. Вернадського, професор кафедри нової і новітньої історії;
кандидат політичних наук
Кононенко Сергій Володимирович,
Інститут світової економіки і міжнародних відносин НАН України, старший науковий співробітник.
Провідна установа:
Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Захист відбудеться “ 11 ” травня 2004 року о 15.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.176.02 в Інституті світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030 м. Київ, вул. Леонтовича, 5.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України, м. Київ, вул. Леонтовича, 5.
Автореферат розісланий “ 2 ” квітня 2004 року.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження визначається суперечностями сучасних інтеграційних процесів у різних регіонах світу на тлі глобальних змін системного характеру. Система міжнародних відносин, процес формування якої триває, має ознаки ще більш жорсткої стратифікації, що виявляється у концентрації прийняття рішень ключовими гравцями та відстороненні більшості країн “третього світу”, серед яких країни Латинської Америки і Карибського басейну. Недостатній потенціал автономного розвитку сприяє їхній периферізації, до чого додається небезпека культурного “розчинення” і часткової втрати суверенітету в питаннях, які зазвичай належать до виняткової внутрішньої компетенції. У процесі “одновимірної” уніфікуючої глобалізації, яка наразі сприймається як еквівалентна американізації світового простору, однією з форм підтримання і захисту суверенітету національної держави є регіональна інтеграція. Даний процес, в силу загальних тенденцій розвитку світової системи, отримав особливу значущість і актуальність в останнє десятиліття та наразі набуває безпрецедентної масштабності, переростаючи в імпера-тив інтегрованих регіональних просторів. Тому визначення конкретних детермінант політичної інтеграції та прогнозування можливих шляхів її розвитку, зокрема, неминучих проявів кризовості має актуальне значення як для розвитку теорії міжнародних відносин, так і для реалізації зовнішньої політики держав, які не входять до так званого золотого мільярду.
Авторська концепція базується переважно на “функціональному” підході до розгляду інтеграції, її сутності, значення та виникаючих проблем. На відміну від “інституціонального” підходу, за яким голов-ною метою інтеграції є інституціоналізація міждержавних відносин, тобто утворення та підтримання інтеграційних об’єднань (інтеграція як “самоціль”), функціональний підхід приділяє головну увагу інструмен-тальному аспекту. Йдеться про пріоритет функціональності інтегра-ційних систем у розв’язанні конкретних завдань згідно з національними інтересами включених держав. З огляду на політичні реалії України, даний підхід, що базується на розгляді інтеграції як процесу, який слугує внутрішнім потребам та інтересам держав, бачиться дисертанту більш слушним. Для України через необхідність винайдення адекватного проекту залучення до світо-вої системи з огляду на офіційне обрання інтеграції до європейських структур в якості однієї з пріоритетних стратегічних цілей при пара-лельному входженні в пострадянські інтеграційні проекти за доміну-вання Росії, вивчення досвіду інтеграційних взаємин латиноамерикан-ських країн, подібних їй за цілою низкою сутнісних ознак, особливо актуальне.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПОЛІТИЧНА ІНТЕГРАЦІЯ В ЛАТИНСЬКІЙ АМЕРИЦІ: ГЕНЕЗА, КЛЮЧОВІ ХАРАКТЕРИСТИКИ, ДЕТЕРМІНАНТИ КРИЗОВИХ ТЕНДЕНЦІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок