Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕНШОВИКИ В УКРАЇНІ У РОКИ РЕВОЛЮЦІЇ І ГРОМАДЯНСЬКОЇ ВІЙНИ (1917 — 1920 рр.)

МЕНШОВИКИ В УКРАЇНІ У РОКИ РЕВОЛЮЦІЇ І ГРОМАДЯНСЬКОЇ ВІЙНИ (1917 — 1920 рр.)

Назва:
МЕНШОВИКИ В УКРАЇНІ У РОКИ РЕВОЛЮЦІЇ І ГРОМАДЯНСЬКОЇ ВІЙНИ (1917 — 1920 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,84 KB
Завантажень:
347
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ В.Н.КАРАЗІНА
На правах рукопису
ГОЛІКОВА Олена Михайлівна
УДК 329.14 (477) “1917/1920”
МЕНШОВИКИ В УКРАЇНІ У РОКИ РЕВОЛЮЦІЇ І
ГРОМАДЯНСЬКОЇ ВІЙНИ (1917 — 1920 рр.)
07.00.01 — Історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Харків – 2000


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі українознавства Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, доцент
КРАВЧЕНКО ВОЛОДИМИР ВАСИЛЬОВИЧ,
кафедра українознавства Харківського
національного університету ім. В.Н. Каразіна
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
ГРЕЧЕНКО ВОЛОДИМИР АНАТОЛІЙОВИЧ,
кафедра українознавства
Університету внутрішніх справ (м. Харків)
кандидат історичних наук
ГАВРИЛЮК ГЕННАДІЙ ІВАНОВИЧ
кафедра філософії та політології Харківської
державної академії культури
Провідна установа: Донецький державний університет Міністерства освіти і науки України (кафедра історії України)
Захист відбудеться: “29” червня 2000 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.64.051.10 у Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна (61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, аудиторія 4-65)
З дисертацією можна ознайомитися в Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна
Автореферат розісланий “24” травня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Є.П. Пугач


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Розбудова незалежної Української держави на сучасному етапі неможлива без вдумливого урахування попереднього історичного досвіду. Особливу увагу дослідників привертає період Української національно-демократичної революції 1917-1920 рр., коли у порядок денний були поставлені питання державного будівництва, відображені у теоретичних концепціях численних політичних партій, що діяли на той час в Україні. Вивчення історії цих партій дає змогу заповнити наявні прогалини у вітчизняній історіографії, дозволяє краще усвідомити сучасні політичні процеси та сприяє зростанню політичної свідомості народу нашої країни.
Важлива роль у політичному житті тогочасної України належала партіям соціал-демократичної спрямованості, серед яких помітною була партія російських меншовиків. Вивчення історії меншовизму в Україні є актуальним не лише через вплив російської соціал-демократії на перебіг подій у добу революції. Меншовики були однією із соціалістичних партій, що знаходилася в опозиції до більшовиків — іншої соціалістичної партії, яка монополізувала право вирішувати долю усього народу. З огляду на довготривалий комуністичний експеримент у країні, а також на те, що соціал-демократичний рух посідає значне місце у сучасній політичній боротьбі, актуальними залишаються питання: чи могла соціал-демократична альтернатива втілитися у життя? Про що треба пам’ятати сучасним соціал-демократам, щоб їхня політика не перетворилася на низку декларативних заяв?
Широко відомим є твердження про те, що революцію задумують романтики, здійснюють прагматики, а плодами її користуються циніки. Саме до романтиків революції, на наш погляд, належали меншовики. Що стосується ідей та тактики меншовизму, то сьогодні, на початку XXI ст., коли політичний романтизм остаточно зійшов нанівець, казати про їх “науковість” не доводиться. Проте, ідеологія соціал-демократії формувалася навколо життєво необхідних завдань забезпечення хлібу насущного, задоволення елементарних людських потреб. Тому в сучасних умовах, коли ці ж проблеми багато у чому не вирішені, досвід масового політичного руху не повинен залишатися поза межами суспільної свідомості.
Сучасне суспільство ближче, ніж будь-коли, підійшло до можливості дати меншовизму по-справжньому об’єктивну оцінку, з урахуванням мотивів, що визначали політичну поведінку меншовиків.
Предметом даного дослідження є Російська соціал-демократична робітнича партія (меншовиків) в Україні у період від Лютневої революції 1917 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: МЕНШОВИКИ В УКРАЇНІ У РОКИ РЕВОЛЮЦІЇ І ГРОМАДЯНСЬКОЇ ВІЙНИ (1917 — 1920 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок