Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ ГОРОХУ ЗАЛЕЖНО ВІД ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРИЙОМІВ ВИРОЩУВАННЯ В УМОВАХ ПРАВОБЕРЕЖНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

ФОРМУВАННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ ГОРОХУ ЗАЛЕЖНО ВІД ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРИЙОМІВ ВИРОЩУВАННЯ В УМОВАХ ПРАВОБЕРЕЖНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ ГОРОХУ ЗАЛЕЖНО ВІД ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРИЙОМІВ ВИРОЩУВАННЯ В УМОВАХ ПРАВОБЕРЕЖНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,46 KB
Завантажень:
93
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ЗЕМЛЕРОБСТВА
УКРАЇНСЬКОЇ Академії АГРАРНИХ НАУК
КУШНІР Олександр Михайлович
УДК 631.559:635.656(477.61)
ФОРМУВАННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ ГОРОХУ ЗАЛЕЖНО ВІД
ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРИЙОМІВ ВИРОЩУВАННЯ В УМОВАХ
ПРАВОБЕРЕЖНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
Спеціальність 06.01.09 – рослинництво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Інституті кормів УААН протягом 1996-2000 рр.
Науковий керівник: | доктор сільськогосподарських наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
ПЕТРИЧЕНКО Василь Флорович,
директор Інституту кормів УААН
Офіційні опоненти: | доктор сільськогосподарських наук, доцент
ЛИХОЧВОР Володимир Володимирович,
завідувач кафедри рослинництва Львівського державного аграрного університету Мінагрополітики України
кандидат сільськогосподарських наук КАМІНСЬКИЙ Віктор Францович,
заступник директора Інституту землеробства УААН,
завідувач лабораторії інтенсивних технологій зернобобових і круп’яних культур
Провідна установа: | Національний аграрний університет
Кабінету Міністрів України
Захист дисертації відбудеться “22” березня 2006 р. о 12 год. на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 27.361.01 при Інституті землеробства УААН.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту землеробства УААН.
Відгуки на автореферат у двох примірниках, завірені печаткою, просимо надсилати за адресою: Україна, 08162, смт. Чабани Києво-Святошинського району Київської області, Інститут землеробства УААН, вченому секретареві Спеціалізованої вченої ради.
Автореферат розіслано “21” лютого 2006 р.
Учений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
кандидат сільськогосподарських наук Кравченко Л.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
На сучасному етапі розвитку АПК України виробництво власних білкових ресурсів є однією із найважливіших проблем, вирішення якої прямо пов’язано зі ступенем насичення польових сівозмін бобовими культурами та розробкою нових і удосконаленням існуючих технологій їх вирощування.
Актуальність теми. Однією із провідних бобових культур є горох. Цінність цієї культури обумовлена, в першу чергу, високим вмістом сирого протеїну в зерні – до 22-24%. Білок гороху є біологічно збалансованим за вмістом незамінних амінокислот, в тому числі й критичних, що досить важливо для повноцінного харчування людей і годівлі сільськогосподарських тварин. Поряд з цим горох має важливе агротехнічне значення як азотфіксуюча бобова культура і спроможний фіксувати до 30-70 кг/га біологічного азоту за умови обробки насіння активними штамами бульбочкових бактерій. Горох є одним з найкращих попередників під озимі зернові культури в польових сівозмінах.
Нині відчувається гострий дефіцит ресурсного забезпечення у технологіях вирощування, тому не завжди вдається реалізувати генетичний потенціал, закладений у сортах зернобобових культур, зокрема і гороху. Причина полягає в тому, що в умовах зони ще недостатньо вивчено процеси формування фотосинтетичного і симбіотичного апаратів та продуктивності інтенсивних сортів цієї культури залежно від умов мінерального живлення та захисту рослин. Про це свідчить низька врожайність зерна гороху, як у приватних агроформуваннях – до 1,3 т/га, так і на сортовипробувальних станціях – до 4,0 т/га при генетичному потенціалі вітчизняних сортів 6,5-7,0 т/га.
Отже, пошук шляхів, направлених на повнішу реалізацію генетичного потенціалу нових сортів гороху, є важливою народногосподарською проблемою, яка потребує наукового обгрунтування для умов регіону.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження по темі дисертаційної роботи виконувалися за тематичними планами науково-дослідних робіт Інституту кормів УААН згідно з науково-технічною програмою “Кормовиробництво” (номер державної реєстрації 0198U001084).
Мета досліджень. Виявлення особливостей формування продуктивності інтенсивних сортів гороху залежно від доз мінеральних добрив та системи захисту посівів від шкодочинних об’єктів, як елементів технології вирощування в Правобережному Лісостепу України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ ГОРОХУ ЗАЛЕЖНО ВІД ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРИЙОМІВ ВИРОЩУВАННЯ В УМОВАХ ПРАВОБЕРЕЖНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок