Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ АТОПІЧНОГО ДЕРМАТИТУ НА ТЛІ ВІРУСНО-БАКТЕРІЙНИХ АСОЦІАЦІЙ

КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ АТОПІЧНОГО ДЕРМАТИТУ НА ТЛІ ВІРУСНО-БАКТЕРІЙНИХ АСОЦІАЦІЙ

Назва:
КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ АТОПІЧНОГО ДЕРМАТИТУ НА ТЛІ ВІРУСНО-БАКТЕРІЙНИХ АСОЦІАЦІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,23 KB
Завантажень:
295
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
Інститут дерматології та венерології
КОВАЛЬЧУК МАР’ЯНА ТАРАСІВНА
УДК 616.516.5 – 022 ] – 092
КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ
ПЕРЕБІГУ АТОПІЧНОГО ДЕРМАТИТУ
НА ТЛІ ВІРУСНО-БАКТЕРІЙНИХ АСОЦІАЦІЙ
14.01.20 – шкірні та венеричні хвороби
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Тернопільській державній медичній академії ім. І. Я. Горбачевського МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор, заслужений діяч науки
і техніки України Андрейчин Михайло Анто-но-вич, Тернопільська державна медична акаде-мія ім. І. ЯГор-бачевського МОЗ України, завідувач кафедри інфекцій-них хвороб з курсом дерматовенерології
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор Проценко Тетяна
Віталіїв-на, Донецький державний медичний університет МОЗ України, професор кафедри шкірних та венеричних хвороб факультету післядипломної освіти.
кандидат медичних наук Сербіна Інеса Михайлівна, Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України, асистент кафедри дерматовенерології.
Провідна установа: Національний медичний університет ім. О.О. Бого-моль-ця,
м. Київ, кафедра шкірних та венеричних хвороб з курсом проблем СНІДу.
Захист відбудеться 22 жовтня 2003 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. .603.01 при Інституті дерматології та венерології АМН України за адресою: 61057, м. Харків, вул. Чернишевсь-кого, 7/9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту дерматології та венерології АМН України за адресою: 61057, м. Харків, вул. Чернишевсь-кого, 7/9.
Автореферат розісланий 19 вересня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук, ст.н.с. Бондаренко Г. М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Атопічний дерматит (АД) залишається однією з важливих проблем дерматології, педіатрії, алергології, імунології. Вагомість АД визначається його значним розповсюдженням, стійкою тенденцією до збільшення частоти, особливо тяжких форм з ураженням великих площ шкіри, резистентністю до лікування, що призводить до обмеження соціальної, психологічної та фізичної активності хворих [Коляденко В.Г. і співавт.,1990; Торопова Н.П. и соавт., 1997; Проценко Т.В., 1998; Хантов Р.М. и соавт., 1998; Балаболкин И.И., Гребенюк В.Н., 1999; Скрипкин Ю.К, Мордовцева Н.В., 1999].
Мультифакторіальний розвиток АД проявляється у складній взаємодії різних успадкованих і середовищних чинників. Основна ж ланка його патогенезу – атопічна аномалія конституції, генетично зумовлена дисфункція імунної системи, що обумовлює розвиток гіперчутливості шкіри у відповідь на вплив різних антигенів, у тому числі бактерійних і вірусних [Білозеров А.П., 2000; Торопова Н.П., 2001; Суворова К.Н., 2001; Солошенко Е.М., 2001].
І все ж численні дослідження не привели до вичерпних знань про патогенез АД і розробки високоефективної терапії. Така ситуація спонукає до подальшого вивчення маловідомих ланок патогенезу цієї хвороби та удосконалення лікування [Калюжна Л.Д., 1997; Бутов Ю.С. и соавт., 2001; Ласиця О.І., 2001].
Відомо, що мікроорганізми та віруси, продукуючи низку токсинів-суперантигенів, можуть стимулювати Т-лімфоцити і макрофаги [Donald Y.M., Leung M.D., 1996; Суворова К.Н., 1998; Hofer M.F., 1999] до продукції цитокінів, які беруть участь у запальних процесах і, можливо, ініціюють автоімунну відповідь із втягненням шкіри та судин у патоло-гіч-ний процес [Kenneth A., 1996; Осолодченко Т.П., 1997; Yarwood J.M. et al, 2000].
Майже у всіх хворих на АД виявлено ураження гепатобіліарної системи: гепатози, запалення і дискінезію жовчовивідних шляхів [Калюжна Л.Д., 1989]. У 94 % пацієнтів встановлено порушення накопичувально-видільної функції гепатоцитів. Разом з тим етіологія цих патологічних процесів при АД потребує спеціальних досліджень. Особливої уваги заслуговує вивчення перебігу АД на тлі вірусних гепатитів (ВГ) із парентеральним механізмом передачі, які характеризуються високим рівнем захворюваності [Маер К.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ АТОПІЧНОГО ДЕРМАТИТУ НА ТЛІ ВІРУСНО-БАКТЕРІЙНИХ АСОЦІАЦІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок