Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ОРАТОРСЬКИХ УМІНЬ В УЧНІВ 5-8 КЛАСІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

ФОРМУВАННЯ ОРАТОРСЬКИХ УМІНЬ В УЧНІВ 5-8 КЛАСІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ОРАТОРСЬКИХ УМІНЬ В УЧНІВ 5-8 КЛАСІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,73 KB
Завантажень:
111
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
ДИШЛЮК Юлія Миколаївна
УДК 372.880.85
ФОРМУВАННЯ ОРАТОРСЬКИХ УМІНЬ В УЧНІВ 5-8 КЛАСІВ
У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
13.00.02 – теорія і методика навчання (зарубіжна література)
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
МІРОШНИЧЕНКО Леся Федорівна, Національний
педагогічний університет ім. М.П.Драгоманова,
завідувач кафедри методики викладання російської
мови та світової літератури.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
ГУЛЯК Анатолій Борисович, Інститут філології
Київського Національного університету
ім. Тараса Шевченка, кафедра української літератури
ХХ ст.;
кандидат педагогічних наук, доцент
УДОВИЧЕНКО Лариса Миколаївна,
Криворізький державний педагогічний університет,
кафедра української літератури.
Провідна установа: Прикарпатський університет ім. В.Стефаника, кафедра
світової літератури, Міністерство освіти і науки
України, м. Івано-Франківськ.
Захист відбудеться 25.12.2002 року о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.452.02 в Інституті педагогіки АПН України (04053, м. Київ, вул. Артема, 52-д).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій частині Інституту педагогіки АПН України.
Автореферат розісланий 22.11.2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.Т.Шелехова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Однією з актуальних проблем сучасної освіти є становлення активної, знаючої, творчої особистості, яка здатна захищати та відстоювати загальнолюдські цінності, творити цілісний гуманний світ на основі діалогу та взаєморозуміння. Національною доктриною розвитку освіти України у ХХІ столітті визначено головну мету української освіти – “створити умови для особистісного розвитку і творчої самореалізації кожного громадянина” Національна доктрина розвитку освіти України у ХХІ столітті (Проект). – К.: “Шкільний світ”, 2001. – С.4.. Нині науковцями розробляються нові підходи до викладання шкільних предметів.
Зарубіжна література як навчальний предмет у середній школі, поєднуючи у собі найвищі досягнення культури народів світу, володіє величезним арсеналом засобів для перетворення її фундаментальних духовних цінностей в індивідуальний досвід учня, забезпечуючи його готовність до активної комунікації у полікультурному просторі.
Використання риторики, науки переконуючої комунікації, у процесі викладанні зарубіжної літератури сприятиме формуванню гармонійної особистості з творчим мисленням та якісним мовленням. Ораторське мистецтво сьогодні розглядається як вид суспільно-політичної і професійної діяльності, метою якого є переконання масової аудиторії засобами живого слова, високий рівень володіння майстерністю публічного виступу.
Завдання ораторського мистецтва - навчити школярів мистецтва спілкування, зв’язного висловлення своїх думок у письмовій та усній формі, дати знання, необхідні для підготовки й виголошення публічної промови з метою здійснення відповідного впливу на аудиторію. Формування ораторських умінь на уроках зарубіжної літератури охоплює, по-перше, розвиток мовленнєвих творчих здібностей та пізнавальної самостійності учнів за допомогою таких навчальних предметів, як література й риторика, по-друге, цілеспрямоване виховання й розвиток активної, здатної до переконуючої комунікації та самореалізації в суспільстві особистості. Саме на матеріалі кращих зразків світового письменства усіх епох учні оволодіватимуть уміннями створювати власні тексти різноманітних видів, жанрів й стилів, набуваючи досвіду вирішувати актуальні загальнолюдські проблеми й стверджуючи оптимістичне сприйняття життя.
Питання становлення й розвитку риторики як науки й ораторського мистецтва як навчальної дисципліни викладено у працях зарубіжних та слов’янських риторів: Арістотеля, Квінтіліана, Платона, Цицерона, Іларіона, К.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ОРАТОРСЬКИХ УМІНЬ В УЧНІВ 5-8 КЛАСІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок