Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОЛОГІЧНЕ ВИХОВАННЯ СТУДЕНТІВ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ І-ІІ РІВНІВ АКРЕДИТАЦІЇ БУДІВЕЛЬНОГО ПРОФІЛЮ

ЕКОЛОГІЧНЕ ВИХОВАННЯ СТУДЕНТІВ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ І-ІІ РІВНІВ АКРЕДИТАЦІЇ БУДІВЕЛЬНОГО ПРОФІЛЮ

Назва:
ЕКОЛОГІЧНЕ ВИХОВАННЯ СТУДЕНТІВ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ І-ІІ РІВНІВ АКРЕДИТАЦІЇ БУДІВЕЛЬНОГО ПРОФІЛЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,48 KB
Завантажень:
326
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
херсонський державний університет
Сапожников Станіслав Володимирович
УДК 378.09:69]:628.5(048)
ЕКОЛОГІЧНЕ ВИХОВАННЯ
СТУДЕНТІВ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ
ЗАКЛАДІВ І-ІІ РІВНІВ АКРЕДИТАЦІЇ БУДІВЕЛЬНОГО ПРОФІЛЮ
13.00.07 – теорія та методика виховання
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Херсон - 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровському національному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник –
доктор педагогічних наук, професор
Орлов Валерій Федорович,
Апарат Верховної Ради України, головний консультант Комітету з питань науки і освіти, професор кафедри суспільних і гуманітарних наук Київського університету економіки і технологій транспорту.
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, професор
Шмалєй Світлана Вікторівна, керівник інституту природознавства, завідувач кафедри фізіології людини і тварин Херсонського державного університету;
кандидат педагогічних наук, доцент
Нінова Тетяна Степанівна, доцент кафедри загальної та неорганічної хімії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.
Провідна установа – | Тернопільський національний педагогічний універ-ситет імені Володимира Гнатюка, кафедра методики викладання біології та кафедра загальної біології Міністерства освіти і науки України, м.Тернопіль.
Захист відбудеться “20 квітня 2006 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 67.053.01 у Херсонському державному університеті за адресою: 73000, м. Херсон, вул. 40 років Жовтня, 27, ауд. № 256.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Херсонського державного університету за адресою: 73000, м. Херсон, вул. 40 років Жовтня, 27.
Автореферат розісланий “16 ” березня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради М.В.Бухтій
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Актуальність дослідження зумовлена глобаль-ними екологічними проблемами, які вимагають невідкладних радикальних змін у став-ленні людини до природи. На попередніх етапах розвитку людства, коли інтен-сив-ність негативного впливу на природу не перевищувала її можливостей до само-відтво-рення, екологічні проблеми не ставали перед людством з такою гостротою.
У наш час науковці намагаються вирішити суперечність, що виникає між рівнем екологічної грамотності, екологічної вихованості майбутніх спеціалістів будівельного профілю з одного боку, та сучасною необхідністю бачення ними взаємовідносин між природою і людиною, вміннями оцінювати і прогнозувати нас-лідки втручання людини в навколишнє природне середовище та вміннями здійсню-вати необхідні дії з оздоровлення природи та самої людини – з другого боку.
Масштабність проблеми дозволяє розглядати формування соціального замовлення на екологічну освіту і виховання майбутнього спеціаліста будівельного профілю як багатофакторний процес державного рівня.
Теоретичні аспекти екологічної освіти і виховання, висвітлені в дисертації, складалися під впливом гуманістичних ідей передових мислителів різних епох (Платон, І.Г. Песталоцці, Я.А. Коменський, Ж.-Ж. Руссо, К.Д. Ушинський) і вітчизняних учених (Г.С. Сковорода, В.І. Вернадський, В.О. Сухомлинський).
Ця проблема завжди була в центрі уваги вітчизняних педагогів (Н.А. Пустовіт, Г.П. Пустовіта, В.С. Крисаченка, М.І. Дробнохода, І.М. Костицької, Л.Б. Лук’янової, І.С. Мітрясової, Г.С. Тарасенко, А.В. Степанюк, О.В. Плахотнік, С.В. Шмалєй, Н.П. Єфименко, Н.А. Негруци, Т.С. Нінової, Т.Г. Вайди).
Вагомий внесок у теорію і практику екологічної освіти й виховання зробив В.О. Сухомлинський, педагогічні ідеї якого лише зараз починають усвідом-люватися сучасниками. Ним сформульовані принципи педагогічного керівництва емоційним і раціональним сприйняттям природи. Процес, історія становлення і розвитку екологічної освіти і виховання в Україні були предметом наукового дослідження О.В. Плахотнік, С.В. Шмалєй, І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ЕКОЛОГІЧНЕ ВИХОВАННЯ СТУДЕНТІВ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ І-ІІ РІВНІВ АКРЕДИТАЦІЇ БУДІВЕЛЬНОГО ПРОФІЛЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок