Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФАКТОР ПРЕСИ У КОНСТИТУЦІЙНОМУ ПРОЦЕСІ В УКРАЇНІ

ФАКТОР ПРЕСИ У КОНСТИТУЦІЙНОМУ ПРОЦЕСІ В УКРАЇНІ

Назва:
ФАКТОР ПРЕСИ У КОНСТИТУЦІЙНОМУ ПРОЦЕСІ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,77 KB
Завантажень:
150
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Одеська національна юридична академія
МАМОНТОВА Елла Вікторовна
УДК 070:342.4.477
ФАКТОР ПРЕСИ
У КОНСТИТУЦІЙНОМУ ПРОЦЕСІ
В УКРАЇНІ
Спеціальність 23.00.02-політичні інститути та процеси
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Одеса-2000


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії та етнографії України Одеського державного політехнічного університету (ОДПУ) Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник - доктор історичних наук, професор
Гончарук Григорій Іванович,
Одеський державний політехнічний університет,
зав. кафедрою історії та етнографії України
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, професор
Обушний Микола Іванович,
Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка,
професор кафедри політології
кандидат політичних наук, доцент
Свірін Михайло Генадійович,
Одеська філія Української Академії
державного управління при
Президентові України,
доцент кафедри державного управління
Провідна установа - Одеський державний сільськогосподарський інститут,
кафедра філософії, історії України і політології,
Міністерство аграрної політики України, м. Одеса
Захист відбудеться “12” _вересня 2000 р. о _15_ годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.086.02 в Одеській національній юридичній академії за адресою: 65009, м.Одеса, вул. Піонерська, 2, ауд. 312.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Одеської національної юридичної академії ( 65009, м.Одеса, вул. Піонерська, 2).
Автореферат розісланий “11” серпня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В. Дудченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження зумовлена необхідністю з'ясування ролі преси у конституційному процесі України, ставлення ії до демократичних інституцій в ході докорінних змін всієї соціально-економічної та політичної системи суспільства. Історія свідчить, що в переломні періоди життя будь-якої країни особливого значення набуває преса, оскількі вона пов'язана з утвердженням демократичних принципів, прав і свобод у формуванні громадської думки.
Необхідність такого наукового дослідження зумовлена також провідною роллю преси в з'ясуванні специфіки вітчизняного конституційного процесу, що детермінована економічними, соціально-політичними, національними, культурологічними, морально-психологічними факторами. Становлення українського конституціоналізму, котрий сягає своїм корінням у звичаєве право Київської Руси, "Руську правду", та величезний досвід козацької демократії, характеризується насамперед тим, що воно здійснювалося в умовах відсутності національної державності. Знаменною віхою в розвитку вітчизняного конституціоналізму по праву слід вважати прийняту 5 квітня 1710 р. у Бендерах Конституцію, складену гетьманом Війська Запорізького П. Орликом. У цьому правовому акті задокументоване право України на самовизначення і незалежне державне існування. Закладена в Конституції 1710 р. державно-конституційна ідея знайшла своє втілення в конституційних проектах Г. Андрузького, М. Драгоманова, М. Грушевського та ін., у законодавчих актах періоду Центральної Ради та УНР. Однак, незважаючи на те, що Україна стала батьківщиною першої східно-європейської конституції в сучасному її розумінні, вона залишалася останньою державою на європейському континенті, яка тривалий час не мала власного Основного Закону.
Прилучившись на початку 90-х років ХХ століття до країн, які відхилили комунізм як ідеологію державотворення, Україна майже до кінця червня 1996 р. жила за Конституцією УРСР 1978 р., в якій були відсутні багато демократичних принципів конституціоналізму. Конституція такого змісту почала входити в суперечність з новими реаліями життя країни. Усе це висувало перед новоствореною державою невідкладне завдання конституційного реформування, яке б здійснювалося в умовах становлення власної державності. Розпочавши з процесу конституційного реформування в межах діючої Конституції 1978 р., шляхом внесення змін і доповнень до тексту Освновного Закону країни, конституційна реформа поступово набирала обертів, перетворюючись у широкомасштабний політичний процес конституційного оформлення Україною свого нового незалежного стану.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФАКТОР ПРЕСИ У КОНСТИТУЦІЙНОМУ ПРОЦЕСІ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок