Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІКРОХВИЛЬОВИЙ ВІДГУК НАДПРОВІДНИКІВ ПРИ КОВЗНИХ КУТАХ ПАДІННЯ ХВИЛІ

МІКРОХВИЛЬОВИЙ ВІДГУК НАДПРОВІДНИКІВ ПРИ КОВЗНИХ КУТАХ ПАДІННЯ ХВИЛІ

Назва:
МІКРОХВИЛЬОВИЙ ВІДГУК НАДПРОВІДНИКІВ ПРИ КОВЗНИХ КУТАХ ПАДІННЯ ХВИЛІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,44 KB
Завантажень:
185
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РАДІОФІЗИКИ ТА ЕЛЕКТРОНІКИ
ім. О.Я. УСИКОВА
Губін Олексій Іванович
УДК 537.86
МІКРОХВИЛЬОВИЙ ВІДГУК НАДПРОВІДНИКІВ ПРИ КОВЗНИХ КУТАХ ПАДІННЯ ХВИЛІ
01.04.03 – радіофізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків-2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті радіофізики і електроніки ім. О.Я. Усикова НАН України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Черпак Микола Тимофійович,
Інститут радіофізики і електроніки ім. О.Я. Усикова
НАН України, м. Харків, старший науковий
співробітник відділу радіофізики твердого тіла.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Мелков Геннадій Андрійович,
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, м. Київ, професор кафедри кріогенної та мікроелектроніки;
доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник
Кісельов Володимир Костянтинович, Інститут радіофізики та електроніки ім. О.Я.Усикова НАН України, м. Харків, завідувач відділу квазіоптики.


Захист відбудеться “ 18 ” жовтня 2007 р. о 15.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.157.01 Інституту радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова НАН України (61085, Харків, вул. Акад. Проскури, 12, конференц-зала).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці ІРЕ ім. О.Я. Усикова НАН України
(61085, Харків, вул. Акад. Проскури, 12).
Автореферат розісланий “ 10 ” вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Рудь Л.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Мікрохвильовий відгук надпровідників, зокрема високотемпературних, визначається їх комплексною провідністю. Остання є важливою характеристикою, що дозволяє визначати такі фундаментальні величини, як поверхневий імпеданс, глибина проникнення, щільність станів та ін. З іншого боку, комплексна провідність є мірою їх якості та є важливою, а в більшості випадків і визначальною характеристикою при застосуванні надпровідників у мікрохвильовій техніці. Таким чином, вимірювання комплексної провідності (або однозначно пов'язаного з нею поверхневого імпедансу) надпровідників має важливе значення як для фундаментальної фізики, так і для мікрохвильової техніки на основі надпровідників. Незважаючи на велику кількість опублікованих робіт, присвячених дослідженню комплексної провідності або поверхневого імпедансу у мікрохвильовому діапазоні, залишаються мало дослідженими особливості цих характеристик у нормальному стані. Такими, наприклад, є особливості надпровідників при температурах, біля та вищих за критичну TC, що проявляються як флуктуаційна провідність та псевдощілинний стан. Резонаторні методи дослідження комплексної провідності та поверхневого імпедансу адаптовано для вимірювання високих значень провідності, характерних для надпровідного стану. Дослідження цими методами зразків у нормальному стані ускладнені та мають велику похибку через те, що добротність резонансних систем, частиною яких є зразок високотемпературного надпровідника (ВТНП), сильно знижується і не завжди може бути виміряна з достатньою точністю. Крім того, резонаторні методи мають ще один істотний недолік, який полягає в можливості вимірювань, як правило, тільки на одній, резонансній, частоті. Нерезонанcні методи в принципі дозволяють проводити вимірювання у певному діапазоні хвиль. Відомим є нерезонансний метод з використанням лінії передачі на прохід, який дозволяє досліджувати плівки тільки малої товщини (меншої від глибини проникнення поля в зразок l). З іншого боку, добре відомо, що коефіцієнт відбиття від товстих плівок і масивних зразків з високою провідністю, таких як метали і надпровідники (у нормальному і надпровідному станах), близький до одиниці та змінюється мало навіть при зміні їх провідності у великих межах, що також не дозволяє досліджувати провідність з достатньою точністю. Таким чином, розробка і обґрунтування нерезонансного методу дослідження комплексної провідності товстих зразків надпровідників (та у загальному випадку всіх провідників), а також його реалізація, є актуальними.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МІКРОХВИЛЬОВИЙ ВІДГУК НАДПРОВІДНИКІВ ПРИ КОВЗНИХ КУТАХ ПАДІННЯ ХВИЛІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок