Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕРЕДУМОВИ ЗАЛУЧЕННЯ ТА ЕФЕКТИВНОГО ВИКОРИСТАННЯ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТИЦІЙ В АПК УКРАЇНИ

ПЕРЕДУМОВИ ЗАЛУЧЕННЯ ТА ЕФЕКТИВНОГО ВИКОРИСТАННЯ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТИЦІЙ В АПК УКРАЇНИ

Назва:
ПЕРЕДУМОВИ ЗАЛУЧЕННЯ ТА ЕФЕКТИВНОГО ВИКОРИСТАННЯ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТИЦІЙ В АПК УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,88 KB
Завантажень:
498
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМИЯ НАУК УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНА УСТАНОВА
“ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ ТА ПРОГНОЗУВАННЯ”
МАЦИБОРА ТЕТЯНА ВІКТОРІВНА
УДК 631.1:339.727.22
ПЕРЕДУМОВИ ЗАЛУЧЕННЯ ТА ЕФЕКТИВНОГО
ВИКОРИСТАННЯ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТИЦІЙ
В АПК УКРАЇНИ
Спеціальність 08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата економічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Об’єднаному інституті економіки НАН України, м. Київ.
Науковий керівник: | доктор економічних наук, професор,
член-кореспондент УААН,
Юзефович Анатолій Едуардович,Державна установа “Інститут економіки та прогнозування НАН України”, провідний науковий співробітник відділу форм і методів господарювання в агропродовольчому комплексі
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Губенко Василь Іванович,
Білоцерківський державний аграрний університет, завідувач кафедри організації виробництва і зовнішньоекономічної діяльності
кандидат економічних наук, доцент
Діброва Лариса Василівна,Національний аграрний університет,
доцент кафедри світового сільського господарства та зовнішньоекономічної діяльності
Провідна установа: | Сумський національний аграрний університет,
кафедра теоретичної і прикладної економіки
Захист відбудеться “ 22 грудня 2005 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.150.02 в Державній установі “Інститут економіки та прогнозування НАН України” за адресою: 01011, м. Київ, вул. Панаса Мирного, 26.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Державної установи “Інститут економіки та прогнозування НАН України” за адресою: 01011, м. Київ, вул. Панаса Мирного, 26.
Автореферат розісланий “ 18 листопада 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук         О.В. Шубравська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
В умовах дефіциту фінансових і матеріальних ресурсів для забезпечення подальшого розвитку галузей агропромислового комплексу України потрібні значні інвестиції. За обмеженості внутрішніх джерел вагомим чинником технологічного оновлення та підвищення конкурентоспроможності вітчизняного виробництва може стати іноземний капітал. Проте, обсяги залучення іноземних інвестицій в аграрне виробництво залишаються нині незначними, що зумовлено несприятливими політичними, соціально-економічними та екологічними чинниками.
Актуальність теми. Розвиток світової економічної системи на початку третього тисячоліття характеризується поглибленням процесів глобалізації, зокрема її найважливіших складових – міжнародної кооперації та інтеграції виробничої, фінансової, науково-технічної та інших сфер людської діяльності. В цих умовах економічні, фінансові, виробничі та інші зв’язки виходять за межі національних рамок і все більше набувають загальнопланетарних ознак.
Важливою особливістю сучасних світогосподарських процесів є активний рух капіталів у міжнародному просторі, збільшення в національних економіках обсягів іноземних інвестицій.
Для України входження у світове співтовариство на гідних умовах можливе, передусім, на основі ринкових трансформацій, забезпечення більшої відкритості, підвищення конкурентоспроможності національної економіки, активізації інвестиційно-інноваційної діяльності.
Агропромисловий комплекс України нині перебуває у скрутному становищі, що зумовлене як численними проблемами, що накопичились ще за радянських часів, так і загальною соціально-економічною кризою в країні, окремими негативними наслідками реформ і суб’єктивними помилками, що не могли не виникнути вже в процесі самого реформування.
У цих умовах для національного АПК важливого значення набувають іноземні інвестиції, які поєднують в собі фінансове забезпечення і техніко-технологічне оновлення підприємств, оскільки виступають основними каналами надходження інновацій.
Крім того, актуальність і необхідність наукової розробки теми дисертації зумовлена провідною роллю агропромислового сектору економіки у забезпеченні національної продовольчої та екологічної безпеки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПЕРЕДУМОВИ ЗАЛУЧЕННЯ ТА ЕФЕКТИВНОГО ВИКОРИСТАННЯ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТИЦІЙ В АПК УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок