Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Сучасні методи медичної візуалізації доброякісних пухлин, пухлиноподібних утворень яєчника та захворювань, які їх імітують

Сучасні методи медичної візуалізації доброякісних пухлин, пухлиноподібних утворень яєчника та захворювань, які їх імітують

Назва:
Сучасні методи медичної візуалізації доброякісних пухлин, пухлиноподібних утворень яєчника та захворювань, які їх імітують
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,22 KB
Завантажень:
122
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Харківський державний медичний
університет
Железняков Олександр Юрійович
УДК 618.11-002.3-006.2+618.12-002.3-003.215.217]-073.756.8:681.31
Сучасні методи медичної
візуалізації доброякісних пухлин, пухлиноподібних утворень
яєчника та захворювань, які їх
імітують
14.01.01 – акушерство та гінекологія
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській медичній академії післядипломної освіти МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Грищенко
Ольга Валентинівна, Харківська медична академія післядипломної освіти, завідувач кафедри перинатологiї та гінекології
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Чайка Володимир Кирилович, Донецький державний медичний університет ім. М.Горького МОЗ України, завідувач кафедри акушерства, гінекології та перинатологiї факультету післядипломної освіти, заслужений діяч науки і техніки України.
доктор медичних наук, професор Богдашкін Микола Григорович, Харківський державний медичний університет МОЗ України, професор кафедри акушерства і гінекології №2, заслужений діяч науки і техніки України.
Провідна установа: Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України, відділення гінекологічної ендокринології, м. Київ.
Захист відбудеться “26” червня 2003 р. о 1330 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.600.01 при Харківському державному медичному університеті за адресою: 61022, м. Харків, пр. Леніна, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного медичного університету (61022, м. Харків, пр. Леніна, 4).
Автореферат розісланий “26” травня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук, професор О.П.Танько


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Доброякісні пухлини яєчників є однією з найбільш розповсюджених форм патології геніталій. В останні роки намітилась чітка тенденція до збільшення їх частоти в структурі гінекологічних захворювань (Даміров М.М. та співавт., 1996). З огляду на високу частоту і поширеність даного захворювання, а також можливість переходу доброякісного процесу в злоякісний, своєчасна діагностика і терапія цієї патології здобуває особливого значення.
Серед різноманітних патологічних процесів найбільший інтерес у клініцистів завжди викликали захворювання, які можуть привести до смерті або інвалідизації. В зв’язку з цим доброякісним пухлинам завжди приділялось менше уваги в порівнянні зі злоякісними, тим часом доброякісні пухлини яєчників є досить розповсюдженою патологією серед жінок. Досить сказати, що до 11–12лапаротомій виконуються в гінекологічних відділеннях із приводу пухлин яєчників чи їх ускладнень. Відсутність специфічної симптоматики, небезпека малігнизації, тенденція до росту захворюваності роблять цю проблему особливо актуальною. Серед доброякісних пухлин виділяється особлива група (класифікація ВООЗ, 1977) – пухлиноподібні процеси. Між істинними пухлинами й пухлиноподібними процесами є лише зовнішня подібність, однак патоморфологічна сутність їх різна.
В останні роки цілком закономірно переглядаються деякі традиційні методи діагностики і лікування хворих обох груп (В.М Сєров, Л.І. Кудрявцева, 1999). Сучасний етап розвитку медицини характеризується широким впровадженням у клінічну практику все більш складних інструментальних методів дослідження, які не тільки істотно полегшують і об’єктивізують діагностику, але і змінюють в ряді випадків уявлення про особливості того або іншого захворювання (Синицин В.Е., 1995; Солопова А.Г., 1991; Терновій С.К., 1998). Як правило, потрібно використання комплексу інструментальних методів, тому що звичайно жоден з них не дозволяє одержати необхідну діагностичну інформацію в повному обсязі. Незважаючи на велике число методів дослідження, які застосовуються у гінекології, продовжується пошук нових шляхів вивчення внутрішніх статевих органів, причому велика увага приділяється таким критеріям, як неінвазивність, безпека і висока інформативність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Сучасні методи медичної візуалізації доброякісних пухлин, пухлиноподібних утворень яєчника та захворювань, які їх імітують

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок