Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРИНЦИП ЗАКОННОСТІ В ПРАВОЗАСТОСУВАЛЬНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

ПРИНЦИП ЗАКОННОСТІ В ПРАВОЗАСТОСУВАЛЬНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

Назва:
ПРИНЦИП ЗАКОННОСТІ В ПРАВОЗАСТОСУВАЛЬНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,87 KB
Завантажень:
223
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
Невзоров Ігор Львович
УДК 340. 132
ПРИНЦИП ЗАКОННОСТІ В ПРАВОЗАСТОСУВАЛЬНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ
Спеціальність 12.00.01. — теорія та історія
держави і права; історія політичних
і правових вчень
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному університеті внутрішніх справ МВС України.
Науковий керівник – доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Академії правових наук України Ярмиш Олександр Назарович, Національний університет внутрішніх справ, перший проректор.
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор, академік Академії правових наук України Цвік Марк Веніамінович, Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, професор кафедри теорії держави і права;
кандидат юридичних наук Пашутін Вадим Володимирович, Донецький інститут внутрішніх справ МВС України, проректор з наукової роботи
Провідна установа: Одеська національна юридична академія, кафедра теорії держави і права, Міністерство освіти і науки України (м. Одеса).
Захист відбудеться “ 14 ” лютого 2003 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.700.03 Національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, просп. 50-річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, просп. 50-річчя СРСР, 27.
Автореферат розісланий “ 13 ” січня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кириченко В.Є.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми обумовлена її практичною і теоретичною значущістю для вдосконалення правової системи України, що перебуває в стані перехідного періоду, у межах якого здійснюються докорінні правові перетворення.
Cьогодні на найвищому державному рівні визнано, що стан дотримання законності в забезпеченні прав і свобод людини в роботі державних установ, в т.ч. правоохоронних органів, є незадовільним, рівень злочинності в державі загрожує національній безпеці України. Як зазначається у Постанові Верхової Ради України “Про дотримання правоохоронними органами України конституційних гарантій та законності в забезпеченні прав і свобод людини” № 1592-III від 23 березня 2000 року, тільки в 1999 році в слідчих ізоляторах України незаконно утримувалось 24 487 громадян України; виправдано близько однієї тисячі чоловік, обвинувачуваних у вчиненні злочинів. Ситуація ненабагато поліпшилась і в наступні роки.
Практична значущість теми дослідження виявляється в соціальному призначенні правозастосувальної форми діяльності держави і, зокрема, правоохоронного правозастосування, а саме: у втіленні законодавчих приписів у суспільне життя, забезпеченні прав і свобод людини, утвердженні законності та правопорядку. Не секрет, що громадянин будь-якої демократичної держави (а саме таку будує Україна) меншою мірою потерпає від сваволі посадових осіб, зловживання владою або службовим становищем, перевищення посадових повноважень, ніж у тоталітарних країнах. Для ХХI сторіччя, як і для ХVІІІ, актуально звучать слова Ш.Монтеск’є: “Коли я відправляюся в будь-яку країну, я перевіряю не те, чи хороші там закони, а те, як вони здійснюються, тому що хороші закони зустрічаються скрізь”.
Теоретична значущість постановки і вивчення цієї теми є неминущою: деяких проблем торкалися вчені в попередні періоди розвитку юриспруденції, до цієї теми будуть звертатися в майбутньому, ґрунтуючись на нових методологічних підходах та теоретичних узагальненнях юридичної практики. Новелізація дослідження цілого ряду проблем, які вже були предметом наукових досліджень, постановка нових, що виникли у зв’язку з особливостями перехідного періоду у вітчизняному державотворенні і світовими досягненнями теоретико-правової науки, є потребою сьогодення. До них слід віднести: сутність правового принципу взагалі і принципу законності зокрема; місце і роль принципу законності в системі правових принципів, функції та структура змісту законності як принципу права; залежність ефективності правозастосувальної діяльності від дотримання принципу законності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРИНЦИП ЗАКОННОСТІ В ПРАВОЗАСТОСУВАЛЬНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок