Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БІОБІБЛІОГРАФІЯ І БІБЛІОГРАФІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ УЧЕНИХ-ПРИРОДОЗНАВЦІВ УАН АН УРСР (1918–1941)

БІОБІБЛІОГРАФІЯ І БІБЛІОГРАФІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ УЧЕНИХ-ПРИРОДОЗНАВЦІВ УАН АН УРСР (1918–1941)

Назва:
БІОБІБЛІОГРАФІЯ І БІБЛІОГРАФІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ УЧЕНИХ-ПРИРОДОЗНАВЦІВ УАН АН УРСР (1918–1941)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,38 KB
Завантажень:
44
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В.І. ВЕРНАДСЬКОГО
ЛУГОВСЬКИЙ Олександр Григорович
УДК 01:5:061.12(477)”1918/1941”
БІОБІБЛІОГРАФІЯ І БІБЛІОГРАФІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ УЧЕНИХ-ПРИРОДОЗНАВЦІВ УАН АН УРСР (1918–1941)
Спеціальність 07.00.08 – книгознавство,
бібліотекознавство, бібліографознавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті архівознавства Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського.
Науковий керівник академік НАН України, доктор
філософських наук, професор
Онищенко Олексій Семенович,
Національна бібліотека України імені В.І. Вер-надського, генеральний директор
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор,
Коновець Олександр Федорович,
Київський національний університет імені Тараса
Шевченка, Інститут журналістики, професор
кафедри теорії масової комунікації
кандидат історичних наук,
Матусевич Вікторія Володимирівна,
Національна бібліотека України імені В.І. Вер-
надського, н.с відділу комплектування
вітчизняною літературою
Провідна установа Інститут української археографії та джерело-
знавства ім. М.С. Грушевського НАН України,
відділ джерел новітньої історії України, м.Київ
Захист відбудеться “30” червня 2005 р. о 13.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.165.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) наук у Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського за адресою: 03039, Київ, пр-т 40-річчя Жовтня, 3.
З дисертацією можна ознайомитися у читальному залі літератури з бібліотекознавства у Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського, Київ, пр-т 40-річчя Жовтня, 3.
Автореферат розісланий “28” червня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук Чекмарьов А.О.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Об’єктивне дослідження історії науки і техніки неможливе без вивчення життя та діяльності найбільш видатних учених. Скасування ідеологічних заборон з теми історії української науки у кінці 1980-х років відкрило необмежені можливості дослідження історії науки, про що свідчать численні наукові праці та документальні публікації, в тому числі, з історії вітчизняного природознавства. Сьогодні перед українською історичною наукою стоїть завдання осмислити наукову спадщину учених-природознавців 1920–1930-х рр., включити їхній доробок до наукового вжитку.
Проте, залишаються значні лакуни в історії розвитку вітчизняної науки, особливо природничих галузей знань. Це обумовлено багатьма факторами, серед яких найбільш системними є втрата першоджерел за встановлений період, що пов’язано з: а) згортанням з політичних та ідеологічних міркувань окремих наукових дисциплін, переслідуванням та стратою тих чи інших учених, що їх репрезентували, а водночас і знищенням їх наукового доробку; б) воєнними діями на території України під час Другої світової війни і масовою втратою архівних та бібліотечних фондів; в) запізнілим зверненням архівних установ України до збирання документів видатних учених (фактично наприкінці 60-х рр. ХХ ст.).
Сьогодні, з відродженням багатьох дисциплін як гуманітарних (сходознавство, українознавство), суспільних (історична демографія, українське право), так і природничих (генетика, фізика напівпровідників та ін.), стає актуальним встановлення кола вітчизняних учених, які працювали в тій чи іншій галузі науки, тому проблема заповнення лакун в історії науки і техніки за обраний дисертантом період є актуальною. При відсутності джерел часто тільки за рахунок реконструкції бібліографії і біографії науковців, вивчення їх бібліографічної діяльності можна дослідити коло наукових проблем, вирішуваних тим чи іншим ученим або науковою установою, де він працював, та рівень розвитку окремих дисциплін природничої галузі і отримати практичні результати, а саме: сформувати одну з ретроспективних складових національної бібліографії України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: БІОБІБЛІОГРАФІЯ І БІБЛІОГРАФІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ УЧЕНИХ-ПРИРОДОЗНАВЦІВ УАН АН УРСР (1918–1941)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок