Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОД РАЦІОНАЛЬНОГО РОЗМІЩЕННЯ ПОЖЕЖНИХ ДЕПО ПРИ ПРОЕКТУВАННІ І ОНОВЛЕННІ РАЙОНІВ МІСТА

МЕТОД РАЦІОНАЛЬНОГО РОЗМІЩЕННЯ ПОЖЕЖНИХ ДЕПО ПРИ ПРОЕКТУВАННІ І ОНОВЛЕННІ РАЙОНІВ МІСТА

Назва:
МЕТОД РАЦІОНАЛЬНОГО РОЗМІЩЕННЯ ПОЖЕЖНИХ ДЕПО ПРИ ПРОЕКТУВАННІ І ОНОВЛЕННІ РАЙОНІВ МІСТА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,71 KB
Завантажень:
340
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ
КОССЕ АНАТОЛІЙ ГРИГОРОВИЧ
УДК 614.8
МЕТОД РАЦІОНАЛЬНОГО РОЗМІЩЕННЯ ПОЖЕЖНИХ ДЕПО ПРИ ПРОЕКТУВАННІ І ОНОВЛЕННІ РАЙОНІВ МІСТА
Спеціальність 21.06.02 - “Пожежна безпека”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фундаментальних дисциплін Академії пожежної безпеки України.
Науковий керівник:
доктор технічних наук, старший науковий співробітник Комяк Валентина Михайлівна, Академія пожежної безпеки України, професор кафедри фундаментальних дисциплін
Офіційні опоненти:
Дзюндзюк Борис Васильович, доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри охорони праці Харківського державного технічного університету радіоелектроніки Міністерства освіти і науки України.
Сирих Василь Миколайович, кандидат технічних наук, доцент, завідувач сектором пожежно-технічних досліджень Науково-дослідного інституту судової експертизи ім. Бокаріуса М.С.
Провідна установа:
Український науково-дослідний інститут пожежної безпеки МВС України, м.Київ
Захист відбудеться ____21 листопада 2001 року о _13__ годині на засіданні спеціалізованної вченої ради Д 64.056.01 Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури за адресою: 61002, м.Харків, вул. Сумська,40.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури за адресою: 61002, м.Харків, вул. Сумська,40.
Автореферат розісланий 20.10.2001 року.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради . Кутовий Е.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Роль міст у розвитку суспільства неперервно зростає. Збільшується їх населення, територія, змінюється характер міських поселень, вони утворюють урбанізовані простори.
Разом з тим урбанізація породжує велику кількість проблем соціального, економічного та екологічного характеру. Однією з проблем екологічного характеру є забезпечення пожежної безпеки життєдіяльності міст.
Тому вже на стадіях проектування та будівництва міст (або їх нових районів) фахівці відповідних профілів передбачають та виконують сукупність заходів, спрямованих на попередження можливих пожеж, здатних порушувати нормальну життєдіяльність та загрожувати життю, здоров'ю та майну городян, а також створюють для їх ліквідації відповідні протипожежні служби. Аналогічні заходи передбачено і при реконструкції відповідних районів міста.
Один зі шляхів вирішення проблеми, що розглядається, – розробка проектів організації (реорганізації) пожежних служб міст на підставі науково обґрунтованих підходів до визначення їх раціональних розмірів та дислокації.
Методологія проектування та створення пожежних служб міст у теперішній час поки що знаходиться у стадії початкової розробки. У цій галузі є тільки окремі методи та моделі, в основному в працях Брушлинського М.М. В останнє десятиріччя, як в далекому зарубіжжі, так і в Інституті пожежної безпеки Міністерства внутрішніх справ Російської Федерації (ІПБ МВС РФ) під керівництвом Брушлинського М.М. створені комп'ютерні імітаційні системи для проведення експертизи поточної діяльності відповідної існуючої пожежної служби міст та розробки проектів їх реорганізації. Однак, ці розробки використовують припущення про просторові рівномірності щільності забудови та її пожежної небезпеки. Більш того, в усіх роботах пошук шляхів підвищення ефективності пожежної служби виконується у часі за наявності відповідної існуючої схеми розміщення пожежних депо, але не у просторі, що особливо важливо при проектуванні нових районів та необхідності обґрунтування розмірів пожежної служби і дислокації її елементів для захисту цих районів.
Питання проектування пожежного захисту районів міст, що створюються, не можна вирішувати ізольовано без урахування взаємодії з іншими функціональними підсистемами району та системами забезпечення пожежної безпеки (СЗПБ) міста. Вони повинні вирішуватись комплексно на підставі системного аналізу створюваної СЗПБ, як підсистеми міста.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МЕТОД РАЦІОНАЛЬНОГО РОЗМІЩЕННЯ ПОЖЕЖНИХ ДЕПО ПРИ ПРОЕКТУВАННІ І ОНОВЛЕННІ РАЙОНІВ МІСТА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок