Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАГОЛОВОК АНГЛОМОВНОГО ЖУРНАЛЬНОГО МІКРОТЕКСТУ-ПОВІДОМЛЕННЯ: СТРУКТУРА, СЕМАНТИКА, ПРАГМАТИКА (на матеріалі тижневика Newsweek)

ЗАГОЛОВОК АНГЛОМОВНОГО ЖУРНАЛЬНОГО МІКРОТЕКСТУ-ПОВІДОМЛЕННЯ: СТРУКТУРА, СЕМАНТИКА, ПРАГМАТИКА (на матеріалі тижневика Newsweek)

Назва:
ЗАГОЛОВОК АНГЛОМОВНОГО ЖУРНАЛЬНОГО МІКРОТЕКСТУ-ПОВІДОМЛЕННЯ: СТРУКТУРА, СЕМАНТИКА, ПРАГМАТИКА (на матеріалі тижневика Newsweek)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,19 KB
Завантажень:
175
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КОВАЛЕНКО Андрій Миколайович
УДК 811.111 + 81'42
ЗАГОЛОВОК АНГЛОМОВНОГО ЖУРНАЛЬНОГО
МІКРОТЕКСТУ-ПОВІДОМЛЕННЯ:
СТРУКТУРА, СЕМАНТИКА, ПРАГМАТИКА
(на матеріалі тижневика Newsweek)
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
КИЇВ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі граматики та історії англійської мови Київського національного лінгвістичного університету, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат філологічних наук, доцент
Гладуш Надія Федорівна,
Київський національний лінгвістичний університет,
кафедра англійської мови і перекладу, доцент,
декан факультету перекладачів
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Швачко Світлана Олексіївна
Сумський державний університет,
кафедра перекладу, професор
кандидат філологічних наук, доцент
Федотова Олена Іванівна
Горлівський державний педагогічний інститут
іноземних мов ім. Н.К. Крупської
кафедра англійської філології,
завідувач кафедри
Провідна установа Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
кафедра теорії та практики перекладу германських мов,
Кабінет Міністрів України, м. Київ
Захист відбудеться “11” жовтня 2002 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.054.02 Київського національного лінгвістичного університету (03680, МСП, Київ-150, вул. Червоноармійська, 73)
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного лінгвістичного університету (03680, МСП, Київ-150, вул. Червоноармійська, 73)
Автореферат розісланий “10” жовтня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.А. Калита
Загальна характеристика роботи
Реферована дисертація присвячена аналізу структурних, семантичних та прагматичних особливостей заголовка англомовного журнального мікротексту-повідомлення. Поєднання трьох зазначених аспектів вивчення заголовка дає можливість більш чітко визначити його роль як репрезентанта тексту. Вибір теми дослідження зумовлений помітним зростанням інтересу до вивчення мови засобів масової комунікації, зокрема газет і журналів (А.В.Кікало, О.М.Кисельов, Н.В.Шемякіна, О.О.Шибанова, P.Stroll), з урахуванням усіх чинників, що сприяють реалізації умов успішності процесу спілкування.
Журнальний мікротекст-повідомлення є завершеним за змістом і формою цілісним текстом, основними компонентами композиційної структури якого є заголовок і текст повідомлення. Заголовок, який покликаний звернути увагу читача на зміст повідомлення, зацікавити його, дає також можливість зрозуміти позицію редакції як колективного автора щодо подій, про які йдеться.
Як елемент композиційної структури тексту заголовок був об'єктом цілої низки лінгвістичних досліджень на матеріалі різних мов. Так, вивчалися структурно-синтаксичні особливості заголовка поетичних (Л.Ф.Грицюк), художніх (Н.О.Кожина), газетних (Л.О.Коробова, О.С.Толомасова, М.О.Шамелішвілі) текстів; лексичні особливості газетного заголовка (О.М.Максютова), а також заголовка у науково-технічній літературі (Л.О.Лебедєва). Значна увага приділялася проблемі співвідношення заголовка та основного тексту поетичних (Л.Ф.Грицюк) і художніх (Л.О.Ноздріна, О.М.Траченко) творів, рекламних текстів (Н.Л.Волкогон), газет (Л.О.Коробова, І.С.Стам, Н.В.Шиверська). Проблема прагматичної спрямованості заголовка (О.М.Максютова, Л.О.Ноздріна, В.О.Сизоненко та ін.) та його функції (Е.О.Лазарєва, В.С.Мужев, С.П.Суворов, О.С.Толомасова) розглядалися на матеріалі газет.
Структурні ж, семантичні та прагматичні особливості заголовка англомовного журнального мікротексту-повідомлення, його зв'язок з основним текстом не підлягали комплексному аналізу. Дослідження заголовка англомовного журнального мікротексту-повідомлення є важливим для вивчення способу соціального впливу періодичного видання на масового читача за умови відсутності безпосереднього контакту між адресантом та адресатом, а також різницею у часі між подіями у світі та їх публікацією у журналі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЗАГОЛОВОК АНГЛОМОВНОГО ЖУРНАЛЬНОГО МІКРОТЕКСТУ-ПОВІДОМЛЕННЯ: СТРУКТУРА, СЕМАНТИКА, ПРАГМАТИКА (на матеріалі тижневика Newsweek)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок