Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> морфологія і філогенія ґрунтових та прісноводних нематод підряду Leptolaimina Lorenzen, 1981

морфологія і філогенія ґрунтових та прісноводних нематод підряду Leptolaimina Lorenzen, 1981

Назва:
морфологія і філогенія ґрунтових та прісноводних нематод підряду Leptolaimina Lorenzen, 1981
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,35 KB
Завантажень:
142
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Національна академія наук україни
Інститут зоології імені І.І.Шмальгаузена
Головачов Олександр Валерійович
УДК 595.132
морфологія і філогенія
ґрунтових та прісноводних нематод
підряду Leptolaimina Lorenzen, 1981
03.00.08 – зоологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі зоології біологічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Царик Йосиф Володимирович
Львівський національний університет
імені Івана Франка
завідувач кафедри зоології
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Сігарьова Діна Дмитрівна
Інститут захисту рослин УААН,
завідувач лабораторії нематології
кандидат біологічних наук
Машина Валентина Петрівна
Інститут гідробіології НАН України
старший науковий співробітник
відділу екології водоймищ
Провідна установа: Таврійський національний університет
ім. В. І. Вернадського
Міністерства освіти і науки України
Захист відбудеться “22” листопада 2005 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д2 6.153.01 при Інституті зоології ім. І.І.Шмальгаузена НАН України за адресою: 01601, м. Київ-30, вул. Богдана Хмельницького, 15.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Інституту зоології ім.Шмальгаузена НАН України. Автореферат розісланий “12” жовтня 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, кандидат біологічних наук В.В.Золотов


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Вільноживучі нематоди є однією із найбільш чисельних та широко поширених груп багатоклітинних організмів на Землі, яка налічує більше 25000 відомих видів. Малі розміри, поряд із високою екологічною пластичністю, дозволили нематодам освоїти майже всю планету (Coomans, 2000). Домінуючи за чисельністю в ґрунті, підстилці та бентосі, нематоди відіграють важливу роль у функціонуванні екосистем. Харчуючись бактеріями, найпростішими, водоростями та енхітреїдами, нематоди є об’єктом живлення для організмів вищого трофічного рівня.
Побудова системи вільноживучих нематод має певні особливості. Нематоди мають єдиний план будови, але відрізняються великою кількістю дрібних ознак. До того ж, відсутні палеонтологічні дані та відомості про деталі будови і онтогенез багатьох сучасних груп. Складним є визначення походження та шляхів еволюції окремих органів і структур, їх гомології чи аналогії. Групування родів у вищі таксони ґрунтується на нечисленних ознаках, що призводить до існування значної кількості “блукаючих таксонів”. Є необхідність детального вивчення морфології, анатомії, генетики, біохімії нематод на якісно новому рівні, і на основі цього – побудови їх природної системи, уточнення ролі нематод в природі й житті людини, та збереження біотичного різноманіття природних і антропогенно змінених екосистем.
Серед нематод особливе місце посідає трофічна група бактеріофагів, які, споживаючи мікроорганізми, впливають на їх чисельність, та на темпи деструкції органічних речовин у ґрунті. Представники підряду Leptolaimina є однією із груп бактерієїдних нематод, що характеризується значною морфологічною різноманітністю, широким географічним та біотопічним поширенням, включають морські, прісноводні так і ґрунтові види. Таксони, об’єднані в цьому підряді, формують морфологічно гетерогенну групу, яка охоплює кілька філогенетично неспоріднених таксонів.
Згідно із загальноприйнятими теоріями щодо філогенетичних зв’язків в межах класу Nematoda, надзвичайно чисельний та важливий ряд Rhabditida, який об’єднує сапробіотичних та більше 90% фіто- та зоопаразитичних видів, походить від плєктидних предків – однієї з родин підряду Leptolaimina. До ряду Rhabditida належить Caenorhabditis elegans (Maupas, 1900) – модельний вид багатоклітинних тварин, для якого розшифровано послідовність нуклеотидів в геномі та реконструйовано морфологію на ультраструктурному рівні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: морфологія і філогенія ґрунтових та прісноводних нематод підряду Leptolaimina Lorenzen, 1981

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок