Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФЕНОМЕН МОДИ В СОЦІОКУЛЬТУРНИХ ПРОЦЕСАХ ХХ СТОЛІТТЯ

ФЕНОМЕН МОДИ В СОЦІОКУЛЬТУРНИХ ПРОЦЕСАХ ХХ СТОЛІТТЯ

Назва:
ФЕНОМЕН МОДИ В СОЦІОКУЛЬТУРНИХ ПРОЦЕСАХ ХХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,16 KB
Завантажень:
203
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
ДИХНИЧ Людмила Петрівна
УДК 930.85+008
ФЕНОМЕН МОДИ В СОЦІОКУЛЬТУРНИХ ПРОЦЕСАХ ХХ СТОЛІТТЯСПЕЦІАЛЬНІСТЬ 17.00.01 –
ТЕОРІЯ ТА ІСТОРІЯ КУЛЬТУРИ
АВТОРЕФЕРАТ
ДИСЕРТАЦІЇ НА ЗДОБУТТЯ НАУКОВОГО СТУПЕНЯ
КАНДИДАТА ІСТОРИЧНИХ НАУК
КИЇВ 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті культури і мистецтв. Міністерство культури і мистецтв України, м. Київ.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
ПОПЛАВСЬКИЙ Михайло Михайлович,
Київський національний університет культури і мистецтв, ректор.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук
КУРОЧКІН Олександр Володимирович,
Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України, провідний науковий співробітник відділу етнології;
кандидат історичних наук, доцент
СОЛОМАТОВА Вікторія Василівна,
Київський національний університет культури і мистецтв, завідувач кафедри гуманітарних дисциплін.
Провідна установа: Інститут історії України НАН України,
відділ історії культури українського народу, м. Київ.
Захист відбудеться “26 червня 2002 р. о 16.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.807.02 у Київському національному університеті культури і мистецтв (01133, м. Київ, вул. Щорса, 36, ауд. 209).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв (01133, м. Київ, вул. Щорса, 36).
Автореферат розісланий “25” травня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Булатова Е.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження обумовлена тим, що феномен моди тривалий час у нашій країні не піддавався спеціальному теоретичному вивченню, оскільки було прийнято відносити його до другорядних, “периферійних” явищ культури. Відсутні також спроби його систематичного дослідження в історичному аспекті з розглядом передумов становлення і розвитку, а також аналізу особливостей його суспільного функціонування. Це явище заслуговує на більш пильну увагу і всебічний аналіз, що дасть змогу глибше зрозуміти соціально-психологічну природу моди, суспільну обумовленість та характер її мінливості, виявити домінуючі тенденції у цій сфері, що важливо як для наукового прогнозування, так і практичного застосування в індустріі моди, яка переживає період становлення в Україні.
Останнім часом у країнах постсоціалістичного простору спостерігається помітна активізація інтересу до тих аспектів культурного буття, які раніше ігнорувались або й відкрито заборонялись офіційною ідеологією. Мода стабільно належала до кола цих явищ і носила на собі тавро “буржуазного пережитку”. В радянський період спостерігалось постійне зростання інтересу до цієї сфери з боку суспільства. Але за відсутності реальної можливості задоволення попиту природне бажання людини виглядати сучасно і привабливо часто змушувало її користуватись неофіційними, іноді навіть контрабандними, джерелами для придбання модних товарів. При цьому їх особливость як “забороненого плоду” зумовлювала підвищений і часто спотворений інтерес. Сьогодні наслідки такого становища недвозначно заявляють про себе у сфері моди і модного бізнесу країн СНД.
Небачений масштаб політичних трансформацій у кінці ХХ ст., падіння “залізної завіси” і закінчення “холодної війни”, розпад Радянського Союзу та виникнення цілого ряду суверенних держав супроводжувались кардинальними змінами в ідеологічній сфері, що в умовах тоталітарної держави традиційно регламентувала перебіг соціокультурних процесів. Цілі культурні пласти набувають статусу легальних, стають загальнодоступними, і в цьому контексті мода займає в суспільстві належне їй місце. Інтерес до цієї сфери ще більше зростає в період розвитку ринкових економічних відносин. Матеріальний і життєвий успіх дедалі більше пов'язується з іміджем, що значно піднімає соціальний престиж моди.
Радикальні зміни, яких зазнала мода в умовах руйнування однієї політико-економічної системи і переходу до іншої, диктують необхідність теоретичного осмислення і всебічного аналізу моди як історико-культурного явища в контексті її суспільного функціонування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФЕНОМЕН МОДИ В СОЦІОКУЛЬТУРНИХ ПРОЦЕСАХ ХХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок