Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АНТИКОАГУЛЯНТНА АКТИВНІСТЬ ТАБЛЕТОК НА ОСНОВІ БДЖОЛИНОЇ ОТРУТИ – “АПІВЕН”

АНТИКОАГУЛЯНТНА АКТИВНІСТЬ ТАБЛЕТОК НА ОСНОВІ БДЖОЛИНОЇ ОТРУТИ – “АПІВЕН”

Назва:
АНТИКОАГУЛЯНТНА АКТИВНІСТЬ ТАБЛЕТОК НА ОСНОВІ БДЖОЛИНОЇ ОТРУТИ – “АПІВЕН”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,76 KB
Завантажень:
348
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ФАРМАЦЕВТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ДОЛЖИКОВА ОЛЕНА ВІКТОРІВНА
УДК: 615.453.6:638.178.8
АНТИКОАГУЛЯНТНА АКТИВНІСТЬ ТАБЛЕТОК НА ОСНОВІ БДЖОЛИНОЇ ОТРУТИ – “АПІВЕН”
14.03.05 – фармакологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фармацевтичних наук
Харків – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі фізіології Національного фармацевтичного університету МОЗ України, м. Харків.
Науковий керівник: | доктор біологічних наук, професор
Малоштан Людмила Миколаївна,
Національний фармацевтичний університет
Завідувачка кафедри фізіології
Офіційні опоненти: | доктор фармацевтичних наук, професор
Яковлєва Лариса Василівна,
Національний фармацевтичний університет
Завідувачка Центральної науково-дослідної лабораторії
доктор медичних наук, професор
Степанюк Георгій Іванович,
Вінницький національний медичний університет
Завідувач кафедри фармакології з курсом клінічної фармакології
Провідна установа: | Одеський державний медичний університет МОЗ України (м. Одеса)
Захист відбудеться “_9_” __червня__2006 р. о_12_год.
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.64.605.01 при Національному фармацевтичному університеті за адресою: 61002, м. Харків, вул. Пушкінська, 53.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного фармацевтичного університету (61168, м. Харків, вул. Блюхера, 4)
Автореферат розісланий “_5_”__травня__2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, д.фарм.н., проф. Д.І.Дмитрієвський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. Тромботичні захворювання вен є однією з важких патологій, лікування якої – актуальна проблема для сучасної медицини та фармації. Це обумовлено тим, що розповсюдженість і частота захворювань вен нижніх кінцівок постійно збільшуються. Нижня порожниста вена та її магістральні притоки характеризуються великою кількістю патологій переважно тромботичного характеру. Кількість хворих на венозні тромбози складає 130-160 на 10000 населення України. У більшості пацієнтів тромбози вен нижніх кінцівок сприяють формуванню хронічної венозної недостатності з переходом у посттромбофлебітичний синдром, що виникає у 45-55% працеспроможного населення (Мишалов В.Г., 2003). У 80-90% випадків венозний тромбоз є причиною легеневої тромбоемболії (Кириенко А.И., 2001; Безюк Н.Н., 2003).
Основна мета терапії венозного тромбозу – обмежити розповсюдження процесу тромбоутворення в проксимальному напрямку і зменшити тим самим ризик розвитку тромбоемболії легеневої артерії. Серед різних форм консервативного лікування тромбозу поширення отримала методика комплексної антитромботичної терапії, розроблена і патогенетично обґрунтована Ільїним В.Н. і співавт. (1981). Суть її в тім, що для усунення тромботичного стану системи гемостазу одночасно призначаються препарати, які чинять антикоагулянтну дію: прямі (гепарини) та непрямі (варфарин) антикоагулянти; дезагрегантну дію: ацетилсаліцилова кислота, клопідогрель; та фібринолітичну дію: стрептокіназа та інш. Препарати вищеназваних груп, які представлені на ринку України, переважно закордонного виробництва та мають високу ціну (Листопад А., 1999). Все вищезазначене свідчить про актуальність пошуку та створення нових вітчизняних лікарських засобів, які ефективно впливають на процеси тромбоутворення та є доступними за ціною.
Останнім часом збільшується зацікавленість дослідників природними засобами. Наявність достатньої вітчизняної сировинної бази і широкий фармакологічний спектр дії пояснює інтерес до вивчення фізіологічно активних речовин природного походження. У зв'язку з цим як перспективна сировина для створення антикоагулянтного препарату була обрана бджолина отрута, яка за даними літератури багата на ферменти, пептиди, білки, аміни та інші природні сполуки, що обумовлює різнобічний спектр її дії: протизапальну, знеболювальну, спазмолітичну, антикоагулянтну, імуностимулюючу, десенсибілізуючу, протимікробну та інш. (Могирьова Л.А. та співавт., 1997; Солоденко Г.Н.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: АНТИКОАГУЛЯНТНА АКТИВНІСТЬ ТАБЛЕТОК НА ОСНОВІ БДЖОЛИНОЇ ОТРУТИ – “АПІВЕН”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок