Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Дослідження і розроблення системи автоматизованого проектування книжкових видань

Дослідження і розроблення системи автоматизованого проектування книжкових видань

Назва:
Дослідження і розроблення системи автоматизованого проектування книжкових видань
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,63 KB
Завантажень:
213
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Українська академія друкарства
Козак Руслан Орестович
УДК 655.2+65.011.56+519.68
Дослідження і розроблення системи автоматизованого проектування книжкових видань
05.13.06 – автоматизовані системи управління
та прогресивні інформаційні технології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Українській академії друкарства
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник | доктор технічних наук, професор
Сеньківський Всеволод Миколайович,
Українська академія друкарства,
завідувач кафедри прикладної математики
та комп’ютерних інфомаційних систем
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Шевчук Анатолій Васильович,
Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”,
професор кафедри технології поліграфічного виробництва
доктор технічних наук, професор
Тимченко Олександр Володимирович,
Національний університет “Львівська політехніка”, професор кафедри телекомунікацій
|
Захист відбудеться “24 жовтня 2007 р. о 16 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.101.01 в Українській академії друкарства (79020, м. Львів, вул. Підголоско, 19), ауд. 101.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Української академії друкарства (79006, м. Львів, вул. Підвальна, 17).
Автореферат розісланий “22” вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В. Ц. Жидецький


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Проектування видання є одним із етапів багатогранного редакційно-видавничого процесу, актуальність дослідження якого визначається декількома принциповими положеннями. По-перше, за останні роки ХХ століття в Україні сформувалась і продовжує розвиватися нова система видавничої справи. Становлення і функціонування нової видавничої системи відбувалось під впливом ряду важливих факторів, серед яких чітко виділяються соціально-політичні, економічні, науково-технічні (матеріально-технічною основою змін є зростаюче використання нових інформаційних і комунікаційних технологій) та інші. По-друге, потрібне переосмислення і розвиток деяких існуючих книговидавничих концепцій, у котрих недостатньо повно враховані складні за елементною базою і відповідною їй структурою книжкові видання, розвиток комп’ютерного та програмного забезпечення, особливості автоматизації додрукарських процесів.
Значний внесок у розроблення та дослідження підходів, методів, моделей та засобів автоматизованого управління редакційно-поліграфічним процесом зробили вчені, а саме: Дурняк Б. В., Гавенко С. Ф., Лазаренко Е. Т., Овсяк В. К., Сеньківський В. М., Тимченко О. В. та ін.
Однак ефективність видавничої діяльності, зокрема процесу проектування книжкових видань, в сучасних умовах могла бути вищою, якщо б оптимізація роботи видавця (редактора) опиралася на більш надійну наукову, насичену сучасними засобами автоматизації додрукарської підготовки публікацій, основу. Отже, дослідження засобів комп’ютерного макетування книжкової продукції та розроблення моделей і програмного забезпечення для автоматизованого проектування видань є актуальною задачею в умовах функціонування сучасних видавництв.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Науковий напрям дисертаційної роботи безпосередньо пов’язаний з виконанням держбюджетної тематики кафедри прикладної математики та комп’ютерних інформаційних систем Української академії дру-карства, орієнтованої на розроблення та оптимізацію математичних моделей і алгоритмів ком-п’ю-терного опрацювання текстової і графічної інформації; виконанням договору №01-03 “Удосконалення техноло-гічних процесів додрукарського комп’ютерного підготування книж-кових видань” з ВАТ “Український науково-дослідний інститут поліграфічної промисловості імені Тараса Шевченка”; відповідає “Державній програмі розвитку національного книговидання і преси”, в якій “одним з найважливіших напрямів розвитку поліграфії має бути повна заміна набору комп’ютерним, впровадження обчислювальної техніки, що включає автоматизацію процесу переробки текстової інформації на базі персональних комп’ютерів”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Дослідження і розроблення системи автоматизованого проектування книжкових видань

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок