Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИСТЕМА ГЕОМЕХАНІЧНОГО ПРОГНОЗУ НАПРУЖЕНО-ДЕФОРМОВАНОГО СТАНУ ГІРСЬКОГО МАСИВУ ПРИ ВІДПРАЦЮВАННІ СВІТ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТІВ

СИСТЕМА ГЕОМЕХАНІЧНОГО ПРОГНОЗУ НАПРУЖЕНО-ДЕФОРМОВАНОГО СТАНУ ГІРСЬКОГО МАСИВУ ПРИ ВІДПРАЦЮВАННІ СВІТ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТІВ

Назва:
СИСТЕМА ГЕОМЕХАНІЧНОГО ПРОГНОЗУ НАПРУЖЕНО-ДЕФОРМОВАНОГО СТАНУ ГІРСЬКОГО МАСИВУ ПРИ ВІДПРАЦЮВАННІ СВІТ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,71 KB
Завантажень:
299
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ГІРНИЧИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ГРИЩЕНКОВ МИКОЛА МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 622.834
СИСТЕМА ГЕОМЕХАНІЧНОГО ПРОГНОЗУ
НАПРУЖЕНО-ДЕФОРМОВАНОГО СТАНУ ГІРСЬКОГО МАСИВУ
ПРИ ВІДПРАЦЮВАННІ СВІТ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТІВ
Спеціальність 05.15.11 "Фізичні процеси гірничого виробництва"
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
ДНІПРОПЕТРОВСЬК - 2004


Дисертація є рукописом
Робота виконана на кафедрі маркшейдерської справи Донецького національного технічного університету Міністерства освіти і науки України
Наукові консультанти: Доктор технічних наук, професор
Черняєв Віктор Іванович ,
Донецький національний технічний університет
Міністерства освіти і науки України,
професор кафедри маркшейдерської справи
Доктор технічних наук, професор
Зборщик Михайло Павлович,
Донецький національний технічний університет
Міністерства освіти і науки України,
професор кафедри гірничої геомеханіки
Офіційні опоненти:
Доктор технічних наук, професор Новикова Людмила Василівна,
Національний гірничий університет Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ), завідувач кафедри "Вища математика"
Доктор технічних наук, професор Усаченко Борис Миронович,
Інститут геотехнічної механіки ім. М.С. Полякова НАН України (м. Дніпропетровськ), завідувач відділу механіки гірських порід
Доктор технічних наук, професор Борзих Анатолій Пилипович,
Донбаський гірничо-металургійний інститут (м. Алчевськ) Міністерства освіти і науки України, професор кафедри "Розробка родовищ корисних копалин"
Провідна установа – Український державний науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут гірничої геології, геомеханіки і маркшейдерської справи НАН України (м. Донецьк)
Захист відбудеться 2 липня 2004 року в 11:00 годин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д . 080.03 у Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, пр_т К. Маркса, 19.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України.
Автореферат розісланий 27 травня 2004 року
Учений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат технічних наук, доцент В.І. Тимощук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Більшість шахт Донбасу відпрацьовує світи пологих, похилих і крутих вугільних пластів. При цьому значно зросла середня глибина ведення гірничих робіт. Біля 40 шахт працюють на глибинах понад 1000 м. З ростом глибини розробки і мережі гірничих виробок різко зростає кількість зон опорного тиску, небезпечних за раптовими викидами вугілля, по-роди і газу, гірськими ударами та ін. За останнє десятиліття кількість зон під-вищеного гірського тиску (ПГТ) на шахтах Донбасу збільшилась приблизно в 4 рази. Щорічно формується біля 9 тис. зон ПГТ.
При веденні гірничих робіт у зонах ПГТ знижується стійкість безпосе-редньої покрівлі в лавах, погіршується стан гірничих виробок, зростає ймовір-ність раптових викидів вугілля, породи і газу. Понад 20% підготовчих виробок у зонах впливу очисних робіт знаходяться в незадовільному стані. На глибоких шахтах на оконтурювання зон ПГТ на планах гірничих виробок, розробку захо-дів безпечного ведення робіт у цих зонах витрачається приблизно 30-40% робо-чого часу маркшейдерів. Відомі методи розрахунку і побудови зон ПГТ не да-ють чисельного прогнозу напружень при багатократній підробці і надробці ву-гільних пластів. Це ускладнює вибір способів управління гірським тиском в очисних і підготовчих виробках.
Процес автоматизації геомеханічного забезпечення безпечного ведення гірничих робіт має розрізнений характер, що багато в чому обумовлено роз-ходженням у структурі й обсягах вхідної й вихідної інформації. Це значно ускладнює комплексне використання геолого-маркшейдерської інформації і стримує розвиток сучасних технологій її обробки.
Все це вимагає системного підходу до вирішення актуальної проблеми прогнозу геомеханічної обстановки в зонах впливу очисних робіт.
Зв'язок теми дисертації з планами науково-дослідних робіт універси-тету.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: СИСТЕМА ГЕОМЕХАНІЧНОГО ПРОГНОЗУ НАПРУЖЕНО-ДЕФОРМОВАНОГО СТАНУ ГІРСЬКОГО МАСИВУ ПРИ ВІДПРАЦЮВАННІ СВІТ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок