Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНА ПРОФІЛАКТИКА АГРЕСИВНИХ ПРОЯВІВ В УЧНІВ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

ПСИХОЛОГІЧНА ПРОФІЛАКТИКА АГРЕСИВНИХ ПРОЯВІВ В УЧНІВ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНА ПРОФІЛАКТИКА АГРЕСИВНИХ ПРОЯВІВ В УЧНІВ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,26 KB
Завантажень:
107
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ І ПСИХОЛОГІЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ЛЯЩ ОКСАНА ПАВЛІВНА
УДК 159.922.763: 377
ПСИХОЛОГІЧНА ПРОФІЛАКТИКА АГРЕСИВНИХ ПРОЯВІВ
В УЧНІВ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ
 
19.00.07 – “Педагогічна та вікова психологія”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України, м. київ.
Науковий керівник: |
доктор психологічних наук, професор
Рибалка Валентин Васильович,
Інститут педагогіки і психології професійної освіти
АПН України, м. Київ, завідувач відділу психології
трудової і професійної підготовки.
Офіційні опоненти: |
доктор психологічних наук, професор
Булах Ірина Сергіївна,
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова, м. Київ,
професор кафедри психології;
кандидат психологічних наук, професор
Моргун Володимир Федорович,
Полтавський державний педагогічний
університет ім. В.Г.Короленка,
завідувач кафедри психології.
Провідна установа: | Національний університет “Острозька академія”,
кафедра психології і педагогіки,
Міністерство освіти і науки України, м. Острог.
Захист відбудеться “22” грудня 2006 р. о 15.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.451.02 в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, 9, 5 поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту педагогіки і психології професійної освіти АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, 9.
Автореферат розісланий “ ” листопада 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Е.О. Помиткін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. Якість життя українського суспільства значною мірою залежить від повноцінного розвитку, духовного багатства, моральної чистоти, гармонійного розвитку, соціальної активності, психічного здоров’я учнівської молоді. Однак, життєдіяльність учнів професійно-технічних навчальних закладів (ПТНЗ) в сучасних умовах супроводжується впливом на них несприятливих чинників (соціальних, психологічних, екологічних та ін.), що залишають помітний відбиток в їхньому фізичному та психічному здоров’ї, обумовлюють різноманітні відхилення у поведінці, зокрема такі, як агресивність.
Агресивні прояви учнів підліткового віку розглядаються психологами і педагогами як одна з основних причин ускладнень у навчально-виховному процесі. Особливо наочно такі явища проявляються у міжособистісних стосунках між педагогами та учнями, між самими учнями, що породжують різного роду деструктивні прояви – від прямих чи опосередкованих погроз до агресивних дій. Основна особливість старшого підліткового віку – це прояв виражених властивостей індивідуальності та неповторності особистості, активізація процесу самоактуалізації. Нехтування дорослими проблемою самоактуалізації провокує виникнення в учнів агресивних проявів, що є причиною зниження ефективності міжособистісної взаємодії підлітків і дорослих у навчальній діяльності та громадянській поведінці.
Теоретичні підходи до проблеми агресивності (біологізаторський, фрустраційний, за теорією соціального научіння та ін.), а також практичні методи її розв’язання, які розроблені на основі теорії діяльності та теорії виховання (залучення підлітка у соціально схвалювану діяльність, формування внутрішньої мотивації попередження агресивності тощо), недостатньо висвітлюють цю проблему, особливо щодо проявів агресивності в учнів ПТНЗ, їх причин та наслідків. Це вимагає вивчення особливостей агресивних проявів цієї категорії учнівської молоді і визначення засобів їх попередження, що обумовлює актуальність запропонованого дослідження.
Особливості агресивної поведінки представників різних вікових груп вивчались як вітчизняними, так і закордонними дослідниками (Г.М.Андреєва, К.Бютнер, О.В.Гордякова, С.О.Завражан, В.Ф.Моргун, О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНА ПРОФІЛАКТИКА АГРЕСИВНИХ ПРОЯВІВ В УЧНІВ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок