Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАЛОКУТОВЕ РОЗСІЮВАННЯ СВІТЛА ТА ЙОГО ЗАСТОСУВАННЯ ПРИ ДОСЛІДЖЕННІ ЗАРОДЖЕННЯ І РОСТУ СПОНТАННИХ ҐРАТОК У СВІТЛОЧУТЛИВИХ ПЛІВКАХ AgCl-Ag

МАЛОКУТОВЕ РОЗСІЮВАННЯ СВІТЛА ТА ЙОГО ЗАСТОСУВАННЯ ПРИ ДОСЛІДЖЕННІ ЗАРОДЖЕННЯ І РОСТУ СПОНТАННИХ ҐРАТОК У СВІТЛОЧУТЛИВИХ ПЛІВКАХ AgCl-Ag

Назва:
МАЛОКУТОВЕ РОЗСІЮВАННЯ СВІТЛА ТА ЙОГО ЗАСТОСУВАННЯ ПРИ ДОСЛІДЖЕННІ ЗАРОДЖЕННЯ І РОСТУ СПОНТАННИХ ҐРАТОК У СВІТЛОЧУТЛИВИХ ПЛІВКАХ AgCl-Ag
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,89 KB
Завантажень:
116
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.Н. КАРАЗІНА
Бондаренко Ольга Володимирівна
УДК 535.36 + 539.215
МАЛОКУТОВЕ РОЗСІЮВАННЯ СВІТЛА ТА ЙОГО ЗАСТОСУВАННЯ ПРИ ДОСЛІДЖЕННІ ЗАРОДЖЕННЯ І РОСТУ СПОНТАННИХ ҐРАТОК У СВІТЛОЧУТЛИВИХ ПЛІВКАХ AgCl-Ag
01.04.05 – оптика, лазерна фізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків – 2004
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Харківському національному університеті
ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Милославський Володимир Констянтинович, професор
кафедри фізичної оптики Харківського
національного університету ім. В.Н. Каразіна
 
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник, Савченко Олена Володимирівна, провідний науковий співробітник Фізико-технічного інституту низьких температур ім. Б.І. Вєркіна НАН України.
доктор фізико-математичних наук, професор, Кац Олександр Володимирович, провідний науковий співробітник Інституту радіофізики і електроники НАН України ім. О.Я. Усікова.
Провідна установа
Інститут фізики НАН України; відділ оптичної квантової електроніки, м. Київ.
Захист відбудеться 18.06. 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.03 у Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна (61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. ім. К.Д. Синельникова).
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розіслано 17.05.2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Пойда В.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У дисертації вивчаються фотоіндуковані квазіперіодичні структури, що складаються зі спонтанних ґраток (СҐ) і виникають у світлочутливих плівках під дією одного лазерного пучка в реальному часі, тобто безпосередньо під час спостереження. Виникнення СҐ пов'язане з розсіюванням світла в плівках, що приводить, за певних умов опромінення, до порушення хвилеводних чи випромінювальних мод, що направляються поверхнею. Інтерференція падаючого монохроматичного пучка з розсіяними модами створює періодичне за інтенсивністю світлове поле, що сприяє масопереносу речовини в плівці і, таким чином, формуванню СҐ.
Фотоперетворення в плівках AgCl-Ag, що мають світлочутливість в реальному часі, під час випромінювання видимого діапазону змінює їх ефективні оптичні константи без зміни фазового складу, що дозволяє віднести їх до нелінійних оптичних середовищ. Крім того, плівки AgCl-Ag чутливі до опромінення червоним світлом, мають низькі пороги формування СҐ, що дає можливість використовувати для проведення експериментів малопотужні газові чи напівпровідникові лазери безперервної дії.
За своєю структурою та зародженням СҐ, які індукуються у світлочутливих плівках, подібні до періодичних структур (ПС), які виникають на поверхні металів і напівпровідників при дії на них потужних імпульсних лазерних пучків. У цьому випадку ПС ростуть на поверхневих поляритонах, які є ТМ-модами. Зазначені періодичні структури відрізняються від СҐ у фотоплівках високими порогами і механізмом їхнього формування (переважно за тепловим механізмом). Крім того, процес виникнення і росту СҐ у світлочутливих плівках є набагато складнішим, тому що в їхньому зародженні можуть брати участь різні ТЕm- і ТМm- хвилеводні моди, конкуренція яких може привести до формування різних СҐ. У зв'язку з цим виникнення СҐ у світлочутливих плівках вивчено менше, ніж утворення ПС на поверхневих поляритонах.
За деякими ознаками СҐ у світлочутливих плівках подібні до об'ємних шумових ґраток, що індукуються лазерним пучком у фоторефрактивних і рідких кристалах: для об'ємних СҐ характерні низькі пороги зародження, залежність їхньої дифракційної ефективності від поглиненої енергії, наявність ефекту насичення. Однак, вивчення СҐ у світлочутливих плівках є більш простою задачею за рахунок двомірного характеру формування ПС.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МАЛОКУТОВЕ РОЗСІЮВАННЯ СВІТЛА ТА ЙОГО ЗАСТОСУВАННЯ ПРИ ДОСЛІДЖЕННІ ЗАРОДЖЕННЯ І РОСТУ СПОНТАННИХ ҐРАТОК У СВІТЛОЧУТЛИВИХ ПЛІВКАХ AgCl-Ag

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок