Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ГОТОВНОСТІ ПЕРСОНАЛУ ОСВІТНІХ ОРГАНІЗАЦІЙ ДО РОБОТИ В КОНКУРЕНТОЗДАТНІЙ УПРАВЛІНСЬКІЙ КОМАНДІ

ФОРМУВАННЯ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ГОТОВНОСТІ ПЕРСОНАЛУ ОСВІТНІХ ОРГАНІЗАЦІЙ ДО РОБОТИ В КОНКУРЕНТОЗДАТНІЙ УПРАВЛІНСЬКІЙ КОМАНДІ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ГОТОВНОСТІ ПЕРСОНАЛУ ОСВІТНІХ ОРГАНІЗАЦІЙ ДО РОБОТИ В КОНКУРЕНТОЗДАТНІЙ УПРАВЛІНСЬКІЙ КОМАНДІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,72 KB
Завантажень:
100
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ ІМ. Г. С. КОСТЮКА
АПН УКРАЇНИ
ФІЛЬ ОЛЕНА АНАТОЛІЇВНА
УДК: .9: 371.1-057.17
ФОРМУВАННЯ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ГОТОВНОСТІ
ПЕРСОНАЛУ ОСВІТНІХ ОРГАНІЗАЦІЙ
ДО РОБОТИ В КОНКУРЕНТОЗДАТНІЙ
УПРАВЛІНСЬКІЙ КОМАНДІ
19.00.10 – організаційна психологія; економічна психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті психології ім. Г. С. Костюка АПН України, лабораторія організаційної психології, м. Київ.
Науковий керівник доктор психологічних наук, професор
КАРАМУШКА Людмила Миколаївна,
Інститут психології ім. Г. С. Костюка АПН України,
лабораторія організаційної психології, завідувач (м. Київ).
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
ЛОЖКІН Георгій Володимирович,
Національний університет фізичного виховання і спорту,
кафедра психології і педагогіки, завідувач (м. Київ).
кандидат психологічних наук, доцент
СИНГАЇВСЬКА Ірина Валентинівна,
Інститут економіки, управління та господарського права “КРОК”,
проректор з корпоративного управління (м. Київ).
Провідна установа: Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна МОН
України, кафедра прикладної психології (м. Харків).
Захист відбудеться “4” жовтня 2006 року об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.26.453.02 в Інституті психології ім. Г. С. Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ – , вул. Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту психології ім. Г.С.Костюка АПН України за адресою 01033, м. Київ – , вул. Паньківська, 2.
Автореферат розіслано 2 вересня.2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В. Андрієвська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Трансформаційні процеси, які відбуваються сьогодні в системі освіти, вимагають нових підходів до процесу управління освітніми організаціями. Одним із таких підходів є принцип побудови команд (team building) в організації управлінської і професійної діяльності в освітніх організаціях.
Необхідність створення конкурентоздатних управлінських команд в освітніх організаціях та формування психологічної готовності персоналу освітніх організацій до роботи в таких командах зумовлена такими обставинами: а) складністю завдань, які стоять сьогодні перед освітніми організаціями і потребують об’єднання інтелектуальних та вольових зусиль членів організації; б) динамічністю та різноманітністю завдань, розв’язання яких часто неможливе без створення цільових (проектних) груп; в) високою конкуренцією між різними освітніми організаціями, яка потребує від них надання конкурентоздатних освітніх послуг, підвищення конкурентоздатності педагогічного персоналу; підготовку конкурентоздатних випускників та ін.
Вивчення літератури з організаційної психології свідчить про те, що проблема діяльності команд та особливостей їх формування в сучасних організаціях знайшла відображення в роботах таких західних вчених, як М.Белбін, Д.А.Веттен, М.Геллерт, Р.Кропп, П.Мучинськи, К.Новак, Г.Паркер, Х.М.Пейро, М.А.Уест, К.Фопель. Різні аспекти діяльності команд вивчалися російськими дослідниками Т.Грабенко, А.П.Єгоршиним, Т.Зінкевич-Євстігнєєвою, Г.Сартан, С.Н.Тідором, Д.Фроловим, С.І.Файбушевичем та ін. Окремі аспекти формування команд на матеріалі діяльності українських організацій досліджували В.І.Барко, Л.М.Карамушка, М.Коваленко, Г.В.Ложкін, С.Д.Максименко, Л.Слободянюк та ін.
Аналізу деяких аспектів конкурентоздатності особистості в організаціях присвячено роботи таких російських вчених, як В.Н.Бесєдіна, А.А.Жиляєва, В.Л.Лунєв, Л.М.Мітіна, О.Б.Попова, Р.А.Фатхутдінов, О.К.Філатов, Д.В.Чернилевський, А.Ю.Юданов, а також роботи українських дослідників О.С.Александрової, О.В.Данчевої, Л.Д.Кривеги, В.П.Хапілової, Ю.М.Швалба, Т.Щедріної, С.Щур та ін.
Слід зазначити, що роботи названих авторів з проблеми формування команд та конкурентоздатності особистості в організаціях стосуються здебільшого таких соціальних сфер, як бізнес та державне управління.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ГОТОВНОСТІ ПЕРСОНАЛУ ОСВІТНІХ ОРГАНІЗАЦІЙ ДО РОБОТИ В КОНКУРЕНТОЗДАТНІЙ УПРАВЛІНСЬКІЙ КОМАНДІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок