Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Крос-культурна комунікація в освітньому сегменті інформаційного суспільства

Крос-культурна комунікація в освітньому сегменті інформаційного суспільства

Назва:
Крос-культурна комунікація в освітньому сегменті інформаційного суспільства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,81 KB
Завантажень:
245
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ
„КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Мацик Катерина Вікторівна
УДК 37.03:316.77:101
Крос-культурна комунікація в освітньому сегменті інформаційного суспільства
09.00.10 – філософія освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат філософських наук, професор
Федорова Ірина Ігорівна,
Національний технічний університет України“
Київський політехнічний інститут”,
професор кафедри філософії
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Бех Володимир Павлович,
Національний педагогічний університет
імені М. Драгоманова
перший проректор
кандидат філософських наук, доцент
Дніпровська Євгенія Володимирівна,
Київський національний університет технологій і дизайну
доцент кафедри філософії і культурології
Захист відбудеться 24 січня 2008 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.002.21 Національного технічного університету “Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056, м. Київ, пр. Перемоги, 37, корпус 7, каб. 514.
З дисертацією можна ознайомитися у Науково-технічній бібліотеці Національного технічного університету „КПІ” за адресою: 03056, м. Київ, пр. Перемоги, 37.
Автореферат розісланий 21 грудня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук, доцент О.В. Романовська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Пріоритетними тенденціями сучасної цивілізації стають проблеми розвитку освіти, науки і виховання. ЮНЕСКО проголошує ХХІ століття – століттям освіти. Глобалізація освітнього простору, його стрімка інформатизація, між- та крос-культурна комунікація стають виміром нової соціокультурної реальності, вона продукує сутнісні зміни форм освіти. Створення єдиної світової інформаційної системи загострює проблему міжкультурного діалогу та пошуку нових форм власної ідентичності, робить визначальними комунікативні стратегії усіх суб’єктів процесу глобалізації. Інтеграція України у європейські та загальносвітові процеси обумовлює трансформацію культурної парадигми та висвітлює моделі соціокультурного буття сучасного студентства.
Входження у спільний європейський простір освіти передбачає співвіднесення його культурних контекстів з метою переосмислення вихідних універсалій культури, що актуалізує, якнайменше, два виміри проблеми сучасного освітнього простору. Насамперед, найважливішого значення набуває питання становлення сучасних методологічних засад такої галузі дослідження як філософія освіти, що є основою для здійснення комплексного підходу до вирішення проблем трансформації сучасної освіти, її гуманізації. Також, осмислення змін, що відбуваються у соціально-економічному, інституційному, комунікативному освітньому сегментах сучасного мультикультурного світу вельми актуалізують необхідність дослідження проблем професійного становлення студентства у інформаційному просторі, визначальним ресурсом якого виступає крос-культурна комунікація.
Нині вже цілком очевидно, що майбутнє України прямо залежить від рівня соціокультурного та професійного потенціалу студентської молоді. Сучасне студентство динамічно включається у нову соціально-економічну та інформаційно-комунікативну реальність. Практика показує, що незважаючи на культурний глобалізм, частина нашого студентства ще доволі приблизно уявляє та усвідомлює як власні, так і інакші національно-культурні особливості. Концептуальні засади розвитку освіти України та її інтеграція у європейське і світове освітнє співтовариство визначається національною доктриною розвитку освіти. Реформування української освіти, впровадження положень Болонського процесу створюють передумови для ефективного здійснення крос-культурних комунікацій студентства, дають змогу скористатися багатовимірними можливостями вказаної мобільності, але їх розвиток та реалізація зіштовхується з цілим рядом труднощів різного порядку та походження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: Крос-культурна комунікація в освітньому сегменті інформаційного суспільства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок